build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 159160161162163 208>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3201 Posted: 27-Sep-2020 at 11:50
Ел оксидо на ул.Багдадска(кај Млечен)

https://www.facebook.com/lineaskopje
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13834
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3202 Posted: 27-Sep-2020 at 17:14
Кај пазарчето Буњаковец...За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3203 Posted: 28-Sep-2020 at 07:17
Во Карпош(кај Каскада)https://www.pazar3.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3204 Posted: 28-Sep-2020 at 17:25
Во Влае,компплексот Allure на Саник

https://www.facebook.com/Neti-Bau-dooel-Tetovo-
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3205 Posted: 29-Sep-2020 at 13:06
Скопски урбани приказни: Кога нема место за тротоар, нема ни за скеле

Улица Козара, општина Центар, Скопје. Уште една станбена зграда насилнички пикната меѓу други згради. И тука, се разбира, речиси и нема тротоар, балконите се над улицата, која додека се прави фасадата е блокирана од поставеното скеле. Нема место за никого - ни за пешаци, ни за возила, ни за мајстори, ама важно е да се гради! Инспекција?

https://www.mkd.mk/makedonija/skopje/skopski-urbani-prikazni-koga-nema-mesto-za-trotoar-nema-ni-za-skele-foto#1
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3206 Posted: 30-Sep-2020 at 06:56
Нови згради „никнуваат“ во Бутел – ниту еден план за парк! Смилевски вели дека ја менаџира состојбатаhttps://tv21.tv/mk/novi-zgradi-niknuvaat-vo-butel-nitu-eden-plan-za-park-smilevski-veli-deka-ja-menadhira-sostojbata/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3207 Posted: 30-Sep-2020 at 07:14
Во Карпош,поред кеј изградено пред неколку години

https://propertyone.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3208 Posted: 30-Sep-2020 at 07:37
Ипет Инвест Битола

https://www.facebook.com/IPET.Invest
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3209 Posted: 01-Oct-2020 at 11:53
Денес поминував карши Палома Бјанка и приметив тараби околу куќава посочена преку Google Maps,извадени се сите врати и прозори а во внатрешноста се слушаше хилта е сега дали ќе ја рушат па ќе дигаат нешто тука на аголов или не незнам,имаше табла само за општа опасност и близина на градлиште ништо повеќе...

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3210 Posted: 01-Oct-2020 at 11:54
Во Кисела Вода

Првово е Prime Residence Trim LumВторото незнам каде е поточно

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3211 Posted: 01-Oct-2020 at 13:17
Од мојата денешна тура низ Капиштец

1.Офис Ком,завршена крајот на 2019г

2.Незнам точно на која уличка беа но веќе се во завршна фаза

3.На ул.Козара4.На ул.Киро Гавриловски,се дозволи преголем габарит на трите нови згради и максимална искористеност на маркиците

5.На ул.Васил Ѓоргов

Следниве се новоотворени градилишта

6.на ул.Бел Камен7.На ул.Шарски Одред

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13834
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3212 Posted: 01-Oct-2020 at 15:19
Која грозотија е Офис Ком, мајко мила А и тоа другото не е нешто за пофалба.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3213 Posted: 01-Oct-2020 at 20:56
Капиштец е нешто меѓу Маџир Маало и Дебар Маало,многу шаренолика катност има од 4 па се до 8 ката,лепење габаритни згради на мала основа во тесни и слепи улички. Денес имав прилика при обиколката да се изнагледам хаотичност во делот спроти Клинички,некаде има целосно непристапни подземни паркинзи а згради допрва ќе се градат. Има доста простор за урбанизирање долж улица Козара но освен зградата на Луна и Линеа нема ништо друго. Има неколку солидни мини зградички по ул.Загребска но сепак во целина гледано и овој дел ќе биде упропастен и загушен со згради.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3214 Posted: 02-Oct-2020 at 07:15
Зградата Блупринт Бостон во Кисела Вода официјално ставена во функција

https://www.facebook.com/BostonConMK
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3215 Posted: 02-Oct-2020 at 11:57
Денешни

1.Саф Комерц во нас.Острово

2.Во Керамидница поред кеј,нема повеќе инфо за зградава,доста брзо напредуваBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3216 Posted: 02-Oct-2020 at 12:03
Во Охридhttps://www.facebook.com/ArhiGroupPlanA/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3217 Posted: 03-Oct-2020 at 14:33
Некаде во Кумановоhttps://www.facebook.com/Concrete-Beton-
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3218 Posted: 03-Oct-2020 at 14:41
Струмицаhttps://www.facebook.com/planimetrika
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3219 Posted: 03-Oct-2020 at 15:13
Веројатно во Капиштец(под Водно) се отвора некое ново градилиште

https://www.facebook.com/VEBI.Internacional/videos/766195197447824Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13834
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3220 Posted: 03-Oct-2020 at 17:49
во Чаир, на ул. Цветан Димовпретходно на таа локација

https://www.google.mk/maps/@42.0114745,21.4447467,3a,90y,104.17h,94.05t/data=!3m6!1e1!3m4!1s6Uf_I7D2t9e4dinkgamxMw!2e0!7i13312!8i6656?hl=en
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 159160161162163 208>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.766 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.