build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 161162163164165 187>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3241 Posted: 11-Oct-2020 at 14:05
Во Гостиварhttps://www.facebook.com/Immolife
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3242 Posted: 12-Oct-2020 at 13:41
Влаеhttps://www.pazar3.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3243 Posted: 12-Oct-2020 at 13:50
SL Kompleks Gostivar(od fb)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3244 Posted: 12-Oct-2020 at 14:15
Trim&Lum Rasadnik Ohridhttps://www.facebook.com/Trim-Lum-Stanovi-
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3245 Posted: 12-Oct-2020 at 14:20
Panorama Debar(od fb)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3246 Posted: 12-Oct-2020 at 17:16
Некој постар проект од 2018 незнам за каде бил планиран и дали е изведенhttps://www.facebook.com/gradbainzenering
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3247 Posted: 13-Oct-2020 at 11:06
Во Чаирhttps://www.pazar3.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3248 Posted: 14-Oct-2020 at 17:26
Во Кисела Вода на ул.Димо Хаџи Димов,очигледно карабинава стоела долг период недовршена штом ја има на Street View па годинава некој решил да ја довршува.Фотките се од крај на август годинава.

https://www.facebook.com/globalproperty.mk/
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13518
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3249 Posted: 16-Oct-2020 at 10:11
Во Чаир, зад зградите на ул. Џон Кенеди, завршена пред некој месец:

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3250 Posted: 16-Oct-2020 at 15:03
Денешни низ Кисела Вода во делот околу Рампа и соседните улички
Жално е ова што се допушти да и се случи на населбава особено овој дел

1.Близу зградата Бостон2.На ул.Емил Зола

3.На ул.Балзакова

во непосредна близинаBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3251 Posted: 16-Oct-2020 at 15:53
Ова незнам каде е поточно,се спрема нова зграда,можеби во Капиштец ул.Козара или грешам??(од фб)Edited by stef4o - 16-Oct-2020 at 15:55
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3252 Posted: 17-Oct-2020 at 15:04
Niko Home Stip

https://www.instagram.com/nikohome2002/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3253 Posted: 18-Oct-2020 at 15:57
Ова е во Кисела Вода близу Шампионче денес бетонираат темелна

https://www.facebook.com/grushinakompani

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3254 Posted: 18-Oct-2020 at 17:36
Во Гостиварhttps://www.facebook.com/Cufi-Junior-GMBH-
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3255 Posted: 19-Oct-2020 at 07:32
Allure Complex Sanik-Влае(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3256 Posted: 19-Oct-2020 at 15:41
Ова првично го постирам тука,локациски вели дека е во Сингелиќ-Гази Баба но инвеститор е ФИНЕ,да не мислат на зградите што треба да никнат во рамки на комплексот Космос кој е во Ќерамидница??Ако некој знае нешто повеќе нека споделиеве што пишуваше на постот од проектантското биро

Stenben-deloven objekt vo naselba "Chento - Singelic" Opstina Gazi Baba - Skopje, avtorski proekt na Studioto za proektiranje, inzinering i dizajn "ARHI-LAB" dooel Skopje, investitor FINE doo Skopje.

https://www.facebook.com/Arhi-Lab-dooel-Skopje
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13518
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3257 Posted: 19-Oct-2020 at 18:35
Ченто си е Ченто, нема врска со Керамидница.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3258 Posted: 19-Oct-2020 at 20:55
Добро да обично понекогаш знаат да измешаат локации па затоа го наметнав како прашање,по се изгледа ФИНЕ влегуваат со многу проекти на пазарот ќе видиме каков квалитет ќе понудат,незнам каде локациски би можело да е сместена зградава?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3259 Posted: 20-Oct-2020 at 06:56
Panorama Debar(od fb)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3260 Posted: 20-Oct-2020 at 15:42
Мислам дека е во Чаирhttps://www.facebook.com/IBO-Kompani-
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 161162163164165 187>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.828 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.