build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 163164165166167 181>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13438
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3281 Posted: 30-Oct-2020 at 10:28
Една од подобрите згради последниве неколку години:

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8950
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3282 Posted: 30-Oct-2020 at 14:01
Кисела Вода ул.Димо Хаџи Димов

https://www.facebook.com/BalkanGradba2007

Edited by stef4o - 30-Oct-2020 at 14:02
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8950
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3283 Posted: 30-Oct-2020 at 14:02
Originally posted by Џоле

Една од подобрите згради последниве неколку години:

Сигурен си дека е станбена?Мене повеќе на деловна ми личи или некоја комбинација е...?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13438
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3284 Posted: 30-Oct-2020 at 15:37
Веројатно е станбено-деловна, не ми се верува дека некој би изградил целосно деловна зграда на таква атрактивна локација.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8950
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3285 Posted: 31-Oct-2020 at 13:25
Мултиофис во Ѓорче Петров

https://www.facebook.com/prodazhbanastanovi/

Два Брата Градители-Железара(од фб)Edited by stef4o - 31-Oct-2020 at 15:34
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8950
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3286 Posted: 31-Oct-2020 at 15:02
Нова зграда во нас.Сењак-Штипод поставувањето камен темелник пред 10 денаhttps://www.facebook.com/investra1
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8950
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3287 Posted: 01-Nov-2020 at 12:46
Денес стартуваат во Кисела Вода,на посочената локација

Рендер и локација

https://www.facebook.com/АТЛАС-ИНВЕС-С-19-Скопје
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8950
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3288 Posted: 01-Nov-2020 at 13:40
Уште фотки од рушењето на објектите(од фб)Back to Top
David View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Feb-2020
Online Status: Offline
Posts: 211
  Quote David Quote  Post ReplyReply #3289 Posted: 01-Nov-2020 at 14:36
Еве точно позади багеров може да се видите пример какво од прилика сраање ќе никне на место од куќарава.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8950
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3290 Posted: 01-Nov-2020 at 14:39
Трим Љум во Расадник-Охрид

https://www.facebook.com/Trim-Lum-Stanovi
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8950
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3291 Posted: 01-Nov-2020 at 18:25
Ипет Инвест-Битолаhttps://www.facebook.com/IPET.Invest/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8950
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3292 Posted: 02-Nov-2020 at 17:10
Некаде во Скопје,незнам каде поточноhttps://www.facebook.com/GOIVABETON
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8950
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3293 Posted: 03-Nov-2020 at 11:07
Prime Residence-Trim&Lum Kisela Voda

https://www.facebook.com/pmgconstruction.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8950
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3294 Posted: 03-Nov-2020 at 12:57
Некаков ископ на ул.Џон Кенеди,да не е некоја нова зграда?https://www.facebook.com/Sujo-Trejd-
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8950
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3295 Posted: 04-Nov-2020 at 07:45
Планирано за некаде во Скопјеhttps://www.instagram.com/e.a_architecture/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8950
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3296 Posted: 04-Nov-2020 at 11:32
Во комплекс АРМ Битола до ФИКТ факултет

https://www.facebook.com/kuzmaresidence2020/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8950
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3297 Posted: 04-Nov-2020 at 11:36
СТАНБЕНА ЗГРАДА ШЕРАЛТИ-БИТОЛА

состојба 28.10.2020

https://www.facebook.com/Станбена-зграда-Шералти-Битола-
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8950
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3298 Posted: 04-Nov-2020 at 13:58
Ова го најдов на инстаграм од Nabizi Struga па незнам дали се работи за првата зграда од најавениот комплекс(не ми делува баш за така) за кој имаме нишка или е некоја друга станбена зграда?Ако некој има повеќе инфо нека сподели,ќе префрлам?

https://www.instagram.com/nabizistruga/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8950
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3299 Posted: 04-Nov-2020 at 17:14
Во Прилепhttps://www.facebook.com/dino99dooel/

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8950
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3300 Posted: 04-Nov-2020 at 17:58
Во Охрид

https://www.instagram.com/realinvestgroup2019/
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 163164165166167 181>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.625 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.