build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 164165166167168 180>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8850
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3301 Posted: 05-Nov-2020 at 08:18
Во нас.Ченто(20.10.2020г) од фбBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8850
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3302 Posted: 05-Nov-2020 at 08:28
во населба Хром на главната улица Воин Драшковиќ спроти Фармахем

...

во нас.Даме Груев(Ѓорче Петров)

https://www.facebook.com/groups/1018208674926359
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8850
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3303 Posted: 05-Nov-2020 at 11:26
Уште една макета само незнам дали зградава е веќе во градба и на која локацијаhttps://www.facebook.com/craftersmk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8850
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3304 Posted: 05-Nov-2020 at 14:18
Во Охрид(10.10.2020г)https://www.facebook.com/Gradeznistvo-Memisoski-Kompani
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8850
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3305 Posted: 05-Nov-2020 at 18:34
Originally posted by stef4o

Денешни низ Капиштец

Се отвараат многу нови градилишта

На ул.Васил Ѓорговод твитер

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8850
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3306 Posted: 06-Nov-2020 at 13:48
Денес правев една тура малку во Центар па потоа низ Кисела Вода

Прво фотки од зградва на Еуро Билдинг на Јужен Булевар која веќе е во завршна фазаСледниве низ Кисела Вода

1.Новоотвореното градилиште близу споменикот Тодор Александров,почнуваат со ископ

2.На ул.Димо Хаџи Димов(близу Шампионче) ново градилиште,бетонирана е само темелната3.Исто така во близина на Шампионче но долго време некако стагнира4.На ул.Киро Крстевски привршуваат со фасадата еве како испаднал предниот дел5.Prime Residence-Trim&Lum

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13422
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3307 Posted: 06-Nov-2020 at 15:32
У-Ж-А-С-!

Последнава некако има шанси да испадне во ред, ова другово не треба ни да се коментира.

У-Ж-А-С-!
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8850
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3308 Posted: 06-Nov-2020 at 18:16
Во Дебарhttps://www.facebook.com/Jani-DUAL
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8850
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3309 Posted: 07-Nov-2020 at 15:09
Наскоро во Кисела Водаhttps://www.pazar3.mk
Back to Top
JOE View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2010
Location: Bitola
Online Status: Offline
Posts: 193
  Quote JOE Quote  Post ReplyReply #3310 Posted: 07-Nov-2020 at 22:45

Зграда Шералти Битола

Edited by JOE - 07-Nov-2020 at 22:45
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4976
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #3311 Posted: 08-Nov-2020 at 09:33
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8850
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3312 Posted: 09-Nov-2020 at 13:11
Нов проект/комплекс на Аттика планиран за во Центар незнам која локација поточноhttps://www.instagram.com/attika_architects/
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 2492
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #3313 Posted: 09-Nov-2020 at 13:30
Cheers
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13422
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3314 Posted: 09-Nov-2020 at 15:35
Е ова е веќе нешто, камо среќа да се изгради.
За сè има вторпат
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 865
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #3315 Posted: 09-Nov-2020 at 17:20
Од сега ги гледам белите ПВЦ прозори, неколку преградени поткровја, а измеѓу доградбите останато по некое суво дрвце туја во саксија. Пополека со ентузијазмост, Општина Центар е ова. Кој стигнал му се напљукал на центарот на Скопје.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8850
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3316 Posted: 09-Nov-2020 at 18:25
И најубавата зграда секогаш има простор да се унакази со разни тенди,застаклувања и слично...додека не се регулира со закон ништо нема да се смени

.....
Патем еве еден нов проект на Мевљан градба планиран за некаде во Скопјеhttp://www.mevlangradba.com/
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13422
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3317 Posted: 09-Nov-2020 at 19:52


Личи на Амбрела комплексот во Бутел.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8850
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3318 Posted: 09-Nov-2020 at 22:07
Можно е да е тој само од малку подруг агол e рендеров па ме збуни малку,во секој случај Бутел во последно време доживува експанзија од ај да кажам нешто поквалитетни комплекси во најава Моди и Амбрела се добри на рендер ама ќе почекаме да видиме што ќе се дешава за 2-3 години кога ќе ги завршат како ќе изгледаат. Останатото што се гради за жал е (под)просечно.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13422
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3319 Posted: 09-Nov-2020 at 23:12
Искрено, овој на Амбрела не е ништо посебно, премасивен е за тој дел каде што е предвиден, зашто наоколу има главно приватни куќи со катност до 2-3 ката, а зградава (кулата) ќе има П+11+Пк. Ќе привлече голем сообраќај на дневна основа, а прашање е како ќе биде решено паркирањето таму. Судејќи по претходната зграда што ја изградија во Чаир, на аголот кај амбулантата, таму паркирањето е лошо решено, локалите на приземје (маркет, пекарница, аптека итн.) постојано привлекуваат купувачи кои паркираат на самата улица, блокирајќи ги велосипедските ленти што Град Скопје ги нацрта, преправајќи се дека се грижи за велосипедската инфраструктура во тој дел на градов. Ајде, да сме здрави и живи, па ќе видиме што ќе испадне. Јас не сум баш некој голем оптимист во случајов.

Edited by Џоле - 09-Nov-2020 at 23:13
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8850
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3320 Posted: 10-Nov-2020 at 10:51
Во Дебарhttps://www.facebook.com/ekoflorMk
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 164165166167168 180>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.594 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.