build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 197198199200201 208>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12612
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3961 Posted: 12-Aug-2021 at 08:55
vo Cair na ul.Dizonska 21 ,pozadi ginekologija Cairhttps://reklama5.mk/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12612
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3962 Posted: 12-Aug-2021 at 08:59
Има ли некој инфо дали е почната зградава?

Станбена зграда на ул. "Ванчо Мицков" бр. 4А во Општина Карпош, Скопје.https://www.facebook.com/risgroupengineering
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12612
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3963 Posted: 12-Aug-2021 at 10:53
нас.Даме Груев(Ѓорче Петров)https://www.facebook.com/groups/1018208674926359
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12612
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3964 Posted: 12-Aug-2021 at 11:42
Станбена зграда Шералти - Битола

https://www.facebook.com/Станбена-зграда-Шералти-Битола
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12612
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3965 Posted: 12-Aug-2021 at 17:03
Новиот проект на Саник наречен S Block се гради во Кисела Вода ул.Сава Ковачевиќ и се очекува 2023 да биде завршен
Незнам како гласи деталниот но објектот го водат како приземје два ката и поткровје но рендериве велат сосем друго

https://reklama5.mk

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12612
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3966 Posted: 13-Aug-2021 at 17:10
vo Ohrid kaj Katolicka crkva

https://www.pazar3.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12612
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3967 Posted: 13-Aug-2021 at 17:13
Мераце луксузни пентхауси и апартмани, Гевгелијаhttps://www.pazar3.mk

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12612
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3968 Posted: 13-Aug-2021 at 17:16
Алекс Станови-Кочаниhttps://www.facebook.com/aleks.stanovi
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12612
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3969 Posted: 14-Aug-2021 at 16:48
Проекти во Дебар(од фб)

1.ЈАНИ ДУАЛ2.ТекноПоинт3.Панорама4.Еребара Билдинг

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12612
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3970 Posted: 15-Aug-2021 at 08:39
нас.Даме Груев(Ѓорче Петров)https://www.facebook.com/groups/1018208674926359/posts/4284831591597368
Back to Top
Phiko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Aug-2020
Online Status: Offline
Posts: 110
  Quote Phiko Quote  Post ReplyReply #3971 Posted: 15-Aug-2021 at 19:36
Објекотот до Елена Лука во Кисела Вода, не ми текнува дали имаше своја нишка, извинете ако е на грешно место сликава:

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12612
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3972 Posted: 15-Aug-2021 at 20:57
Originally posted by Phiko

Објекотот до Елена Лука во Кисела Вода, не ми текнува дали имаше своја нишка, извинете ако е на грешно место сликава:Нема посебна нишка за објектов,очигледно веќе привршуваат ги тргнале тарабите. А мислам дека веднаш зад него почнуваат со нов објект пред неколку месеци кога минував имаше оградено една парцела и беше поставен кран.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12612
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3973 Posted: 16-Aug-2021 at 15:06
Веднаш до зградата Ел Оксидо кај Млечен е отворено некое ново градилиште за нова зграда(од фб)

Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 287
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #3974 Posted: 16-Aug-2021 at 15:14
Originally posted by Phiko

Објекотот до Елена Лука во Кисела Вода, не ми текнува дали имаше своја нишка, извинете ако е на грешно место сликава:Ova e objektot na Trim I Lum sto se privrsuva. Objektot na elena luka e podole vo faza na karabina samo na ednata lamela mislam treba da ima dve.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12612
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3975 Posted: 16-Aug-2021 at 15:28
Да ќе има две ламели нивниот објект но јас зборам за објект кој се гради зад овој што е на Трим Љум
Отприлика би требало да е тука негде

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12612
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3976 Posted: 16-Aug-2021 at 17:05
Originally posted by stef4o

Новиот проект на Саник наречен S Block се гради во Кисела Вода ул.Сава Ковачевиќ и се очекува 2023 да биде завршен
Незнам како гласи деталниот но објектот го водат како приземје два ката и поткровје но рендериве велат сосем другоhttps://reklama5.mkБи требало да е ова веќе дел од карабината за проектовhttps://www.facebook.com/ijfconstruction2021
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12612
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3977 Posted: 17-Aug-2021 at 07:00
Во Карпош 4 се отвара ново градилиште на ул.Никола Парапуновhttps://www.facebook.com/groups/883203825068334/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12612
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3978 Posted: 17-Aug-2021 at 09:59
Згради наместо парк во Карпош 4?Долго најавуваниот парк во Карпош 4 кој беше дел од изборната програма на актуелниот градоначалник Стефан Богоев може да биде „заграден“ со згради, обвинуваат од локалниот огранок на Левица во Карпош.

Оттаму обелоденуваат дека дел од парцелите кои се наоѓаат на местото на предвидениот парк веќе се во сопственост на повеќе градежни компании.

Во продолжение следи целосната реакција на Левица Карпош:

„Паркот во Карпош 4 беше главното ветување на Стефан Богоев и СДСМ за време на кампањата во 2017 година. Иако во изборната програма крајниот рок за изградба беше 2020 година, активностите за паркот се’ уште не се започнати. СДСМ и Стефан Богоев првично ги демантираа гласините дека во близина на паркот ќе се градат згради, реалноста е сосема поинаква. Значаен дел од земјиштето на кое првично се планираше и ветуваше паркот сега е во сопственост на повеќе градежни компании.

Од имотните листови добиени од Катастарот на Република Македонија се гледа дека сопственици на парцели се: Настел, градежната компанија Ривер Плус, СМС Шопс, Гранит, но и бројни физички лица (В. Алиу, М. Алили, К. Алили, Х. Османи, С. Фета, Б. Амед, М. Бектеши…).

https://www.makedonijadenes.mk/zgradi-namesto-park-vo-karposh-4/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12612
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3979 Posted: 17-Aug-2021 at 10:39
Во Кисела Водаhttps://www.facebook.com/ibroprojekt
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12612
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3980 Posted: 18-Aug-2021 at 16:42
Ексклузивен комплекс од затворен тип на Водно, со премиум станови, градени по највисоки стандарди.

Комплексот самиот по себе обезбедува најнова иновација и технологија за подобар живот, лоциран на одлична локација што ви овозможува едноставен пристап до центарот на градот и во исто време овозможува тишина и смиреност за да се одморите од секојдневните обврски.

Ви ја нудиме најновата паметна вградена технологија и ладење и греење напојувани од Daikin, висококвалитетни материјали во бања и кујна со врвни плочки и подови.

Приватен парк во комплексот за вашите секојдневни активности погоден за деца и возрасни.

Високотехнолошки безбедносен систем што прави да се чувствувате безбедно.

Подземен паркинг е обезбеден за секоја единица со лесен пристап до становите на -2 и -3 ниво.

Комплексот располага со следните квадратури :

Зграда1

Приземје 120м2 со три спални соби, по цена од 1550еур по м2.
Прв и втор кат станови од 143м2 со три спални соби, по цена од 1750еур по м2.
Стан на поткровје од 143м2 со три спални соби, по цена од 1850еур по м2.
Зграда 2

Приземје 119м2 со три спални соби по цена од 1550еур по м2 и дворно место од 107м2 по цена од 1450еур по м2 + 18% ДДВ
Станови на прв и втор кат со површина од 142м2 со три спални соби, по цена од 1750еур по м2.
Стан на поткровје 142м2 со три спални соби, по цена од 1850еур по м2
Зграда 3

Приземје 121м2 со три спални соби, по цена од 1550еур по м2
Станови на прв и втор кат со површина од 151м2 со три спални соби, по цена од 1750еур по м2.
Стан на поткровје 149м2 со три спални соби, по цена од 1850 еур по м2 и кровна тераса.

ИЗГРАДБАТА ЗАПОЧНУВА НАСКОРО

https://propertyone.mk/stan/ekskluziven-kompleks-na-vodno-ID7186A
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 197198199200201 208>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.719 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.