build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 201202203204205 208>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 12641
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4041 Posted: 09-Sep-2021 at 07:26
Во Капиштец на Козара,голема лудост е што зградава десно има отворено тераси кон југ каде треба да има калкански ѕид за лепенка но исто така и зградата одзади што се фасадира не би требало да има прозори кон оваа страна бидејќи за месец-два добива буквално поглед во ѕид.....
И покрај интензивното градење низ градов сеуште има останато многу куќи особено низ Капиштец,Дебар Маало и мислам дека после тригодишниот застој заради мораториум и слично ќе има нов бран на градење во овие делови.
Покрај тоа ќе никнат и многу нови згради во Ново Маало,Маџир Маало,Крњево,кај Треска збирно можеби и повеќе од 150.
Лошо е што упорно се форсира секоја куќа да стане па макар и мини зградичка а плановите не овозможуваат правење станбени комплекси па макар и со поголема катност но повеќе слободен простор за други содржини.

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13834
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #4042 Posted: 10-Sep-2021 at 08:36
Рендер vs реалностOriginally posted by stef4o

Residential building. Location: Skopje, Gjorce Petrov. Area: 3680m2.
Status: Completed.За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 12641
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4043 Posted: 10-Sep-2021 at 10:53
нас.Даме Груев-Ѓорче Петровhttps://www.facebook.com/groups/1018208674926359
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 12641
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4044 Posted: 10-Sep-2021 at 11:07
веднаш до Завод за рехабилитација, основно училиште, ТЦ Беверли Хилс.
Објектот ќе почне со градба во Октомври

https://www.facebook.com/groups/1018208674926359
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 12641
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4045 Posted: 11-Sep-2021 at 16:53
Резиденца Оникс, која се наоѓа на ул. Афузпашина бр. 14, Чаир-Скопје.

https://www.facebook.com/Dizajning
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 12641
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4046 Posted: 11-Sep-2021 at 16:56


https://www.facebook.com/probuilding1
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 12641
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4047 Posted: 11-Sep-2021 at 17:05
Originally posted by stef4o

Комплекс Оаза во Гостивар

https://www.facebook.com/kompleksioaza.focebok/


https://www.facebook.com/mne.2018
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 12641
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4048 Posted: 12-Sep-2021 at 13:47
Еуфорбиа ул.Козара бр.26-Капиштец(од фб)локацијата претходно поточно 2014гсептември 2021Некој ако го има планот за Капиштец би било добро да го сподели,незнам дали вдолж цела улица Козара се планира ваква инвазија од згради бидејќи сега за сега премногу го трупаат источниот дел од улицата а во другиот дел сеуште доминираат многу куќи.


Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 12641
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4049 Posted: 12-Sep-2021 at 14:30
Originally posted by stef4o

На уличката 8-ми март во Дебар Маало деновиве била урната црвената куќа спроти Вардар филм и сигурно ќе никне некаква зградаhttps://www.facebook.com/VoOdbranaNaDebarMaalo/


Некој има инфо што се гради на локацијава?
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 343
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #4050 Posted: 12-Sep-2021 at 14:45
Originally posted by stef4o

Еуфорбиа ул.Козара бр.26-Капиштец(од фб)
Некој ако го има планот за Капиштец би било добро да го сподели,незнам дали вдолж цела улица Козара се планира ваква инвазија од згради бидејќи сега за сега премногу го трупаат источниот дел од улицата а во другиот дел сеуште доминираат многу куќи.


Источниот дел на ул. „Козара“ ќе биде целиот со згради, додека западниот со куќи на хартија, но според големината на маркичките лесно можат да станат помали зградички, какви што веќе и има неколку направено:Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 12641
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4051 Posted: 13-Sep-2021 at 07:23


Ти благодарам за појаснувањето.

--------------------------------------------------------
Гостивар(од фб)

...

Дебар

Текно Поинт

Јани Дуал

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 12641
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4052 Posted: 13-Sep-2021 at 11:00
Зградата на Гранит во нас.Ченто(од инстаграм)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 12641
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4053 Posted: 14-Sep-2021 at 07:14
Bulevar - Goce Delčev, Gostivar
Наскоро нов станбен објект на Prestige Constructionhttps://www.facebook.com/Prestige-Construction-Mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 12641
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4054 Posted: 14-Sep-2021 at 12:22
Од мојата денешна тура низ Кисела Вода

1.Про Билдинг кај Рампа

2.Грушина на ул.Димо Хаџи Димов

3.ДАН-МАК веднаш до претходната

4.На ул.Димо Хаџи Димов,првата зграда е завршена според таблата би требало да се догради уште еден дел од десно

5.Нов објект на Ројал Васе на улица Михаил и Ефтихиј6.На крајот од ул.Георги Димитров,зградичкава е завршена и вселена7.Спектартермо на ул.Есенинова

8.Двете нови згради на Кат Костов на ул.Христо Татарчев

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13834
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #4055 Posted: 14-Sep-2021 at 16:38
Originally posted by stef4o

Originally posted by stef4o

На уличката 8-ми март во Дебар Маало деновиве била урната црвената куќа спроти Вардар филм и сигурно ќе никне некаква зградаhttps://www.facebook.com/VoOdbranaNaDebarMaalo/


Некој има инфо што се гради на локацијава?


Колку што знам, тука уште не се почнало со градење, уште си стои дупка.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 12641
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4056 Posted: 14-Sep-2021 at 16:47
Фала ти..ретко движам во тој дел од градот а знам дека одамна срушија и направија ископ мислев веќе е изградено.
Ако некому му е успат нека направи некоја фотка од зградата што е до Министерство за земјоделие до апартмани Томче и Софка мислам дека е завршена.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 12641
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4057 Posted: 15-Sep-2021 at 10:56
Мислам дека се планирани на бул.Борис Трајковски

-------------------------------

Продажба на станови во новоградба во Кисела Вода .
Одберете една од трите прекрасни локации кои ви ги нудиме и уживајте во вашиот нов дом.

број 2

број 4

за оваа не беше наведен бројhttps://www.facebook.com/homeinternationalmk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 12641
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4058 Posted: 15-Sep-2021 at 14:59
Бетонирање на плоча и греди на трети кат. Станбена зграда во населба Даме Груев, Општина Ѓорче Петров Скопје

https://www.facebook.com/trgocement
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 12641
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4059 Posted: 15-Sep-2021 at 15:02
Се продаваат нови станови во градба во Ѓорче Петров во близина на општината. Инвеститорот е при крај со изградба на станбениот објект и ќе биде спремен за вселување мај/јуни 2022 година.https://www.facebook.com/Алтеа-Пропертис-Altea-Properties-101390701572701
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 12641
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4060 Posted: 16-Sep-2021 at 06:57
Каби Инвест во Карпош 4,завршен пред 2 години

https://www.facebook.com/Karposh4
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 201202203204205 208>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.750 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.