build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 100101102103104>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
enigma View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 24-Feb-2015
Online Status: Offline
Posts: 15
  Quote enigma Quote  Post ReplyReply #2021 Posted: 31-Dec-2017 at 15:54
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 739
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2022 Posted: 02-Jan-2018 at 17:53
Еве една фотка превземена од фб од денешното бетонирање на темелната плоча на објектот во Маџир Маало кое траеше скоро 10 часа.Незнам само колку е предвидено да се оди во висина?
За жал нема поставено рендери туку само информативна табла.Со тек на време ќе видиме што ќе биде и со колкава катност.Edited by stef4o - 02-Jan-2018 at 17:54
Back to Top
zlatko_k View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 11-Mar-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 9
  Quote zlatko_k Quote  Post ReplyReply #2023 Posted: 03-Jan-2018 at 08:03
Овој е истиот инвеститор на Skopje City Garden. Според чудовиштето таму и дупката овде, можно е нешто слично.
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1852
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #2024 Posted: 04-Jan-2018 at 13:53
daj boze da e ubava kako city garden, iako mozebi urbanisticki ne e najsrekjno reshena, dizajnot e interesen). inaku ovaa ke bide 8 kata kolku sto znam, a bash bi i stoelo edna povisoka tuka do zeleznickata

Edited by xnx - 04-Jan-2018 at 14:33
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 739
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2025 Posted: 04-Jan-2018 at 15:23
Steta nemame renderi,no se nadevam deka ke bide nesto interesno,mozebi stranite na zsf kom ili pak na GMS proekt ke istaknat nekoja informacija poveke okolu ovaa zgrada,sepak e na udarna lokacija.
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1852
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #2026 Posted: 04-Jan-2018 at 15:50
ja imam videno vo edna prilika, formata e slicna na taa od adora vo kisela voda no fasadata e pomoderna i mnogu interesna
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3712
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #2027 Posted: 04-Jan-2018 at 21:10
Штета нема рендер??? Парцелата требаше целосно да се изгради не саѓо еден дел.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 739
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2028 Posted: 06-Jan-2018 at 11:09
Нов станбено-деловен објект на Дабар во Карпош,во непосредна близина на City Mall

Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2379
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #2029 Posted: 07-Jan-2018 at 20:10
Ова е кај ресторанот Имес?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11154
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2030 Posted: 07-Jan-2018 at 20:12
Ако ти помага за ориентација, на фотографијава се гледа вештачката карпа за качување, веднаш под билбордот со изгледот на зградата.
За сè има вторпат
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2379
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #2031 Posted: 07-Jan-2018 at 20:24
Ха, не ја ни приметив.. мислев дека е нешто дел од градилиштето. Се ориентирав по Шара во позадина и автобуската постојка.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 739
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2032 Posted: 09-Jan-2018 at 17:34
Превземено од фб страната на Колбико Инженеринг-објектот се наоѓа во Кисела Вода

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 739
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2033 Posted: 10-Jan-2018 at 17:24
Ова е предвидено да се гради на ул.Прашка во Карпош,само незнам дали е почнато,рендеров е превземен од фб.Патем некој нека постави кранче кај нишката Gradia Home

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 739
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2034 Posted: 11-Jan-2018 at 10:23
Нов станбено-деловен објект на Дабар во Карпош,во непосредна близина на City MallЕве што предвиделе за тукаEdited by stef4o - 11-Jan-2018 at 10:24
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 739
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2035 Posted: 12-Jan-2018 at 18:20
Превземено од фејсбукIma li nekoj info do kade e stignata izgradbava na objektot?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11154
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2036 Posted: 12-Jan-2018 at 22:26
Некоја нова зграда до Универзална сала, на компанијата КУБУС.

За сè има вторпат
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2379
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #2037 Posted: 13-Jan-2018 at 19:53
па па па машала. Ова ни во Африка го нема.
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Online Status: Offline
Posts: 299
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2038 Posted: 13-Jan-2018 at 20:49
Што мозок треба да имаш за да купиш стан во ваков реон...
Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 475
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #2039 Posted: 14-Jan-2018 at 01:27
Не е многу нова зградата, 4-5 години има сигурно, ако не и повеќе.

Меѓудругите, и самиот газда на Кубус живее во неа.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11154
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2040 Posted: 16-Jan-2018 at 23:35
Бит Пазар, кај поликлиниката:

За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 100101102103104>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.203 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.