build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 104105106107108 170>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 2266
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #2101 Posted: 15-Dec-2018 at 19:58
Низ уличките околу рампа/Flatiron

Побегуљава од Дрисла и одзади е ужасна
13.12.2018 by Ani.build, on Flickr

Фина зграда, и архитектура, и висина; би изгледала одлично без климите и каблите
13.12.2018 by Ani.build, on Flickr

13.12.2018 by Ani.build, on Flickr

И оваа не е лоша
13.12.2018 by Ani.build, on Flickr

13.12.2018 by Ani.build, on Flickr

13.12.2018 by Ani.build, on Flickr

На бул. Борис Трајковски
13.12.2018 by Ani.build, on Flickr

13.12.2018 by Ani.build, on Flickr

13.12.2018 by Ani.build, on Flickr
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7390
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2102 Posted: 16-Dec-2018 at 12:03
На Илинденска

ТИМСДабар

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7390
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2103 Posted: 17-Dec-2018 at 14:07
Од фб на ул.Елисие ПоповскиBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7390
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2104 Posted: 20-Dec-2018 at 13:39
Негде во Маџари(од фб)

Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 886
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #2105 Posted: 20-Dec-2018 at 18:21
Originally posted by ironm

Охрид

IMG_20181102_130804 by ironm, on Flickr

IMG_20181102_130722 by ironm, on Flickr


Проектов има и веб страна
http://lychnidosresidence.mk/
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 685
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2106 Posted: 21-Dec-2018 at 10:35
Како резултат на изградбата на зграда кај парцелата што до пред ова им служеше како паркинг...

https://skopjeinfo.mk/sekojdneven-haos-na-parkingot-kaj-vlada-videoEdited by kiriOK - 21-Dec-2018 at 10:40
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 685
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2107 Posted: 22-Dec-2018 at 03:38
Originally posted by stef4o

Originally posted by daci92

Позади зградата на Голден Арт (до онаа на Адора) во Карпош 3 позади Техничките факултети имаше една куќа која ја рушат веќе неколку дена , веројатно и таму ќе никне зградетина.Еве за колкава зграда станува зборДоро бе,кој е толку мрднат да фрли пари у бунар за овде да има стан?

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7390
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2108 Posted: 22-Dec-2018 at 11:00
Во Неготино,претпоставувам дека веќе е почнато со изградба(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7390
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2109 Posted: 26-Dec-2018 at 08:15
Струга(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7390
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2110 Posted: 28-Dec-2018 at 09:11
Во Карпош 4(од фб)

Негде во ЦентарBack to Top
Kid_A View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 452
  Quote Kid_A Quote  Post ReplyReply #2111 Posted: 28-Dec-2018 at 10:15
Браво. Планираат 60% од Македонците да ги населат во Скопје и тоа во 3 населби да живеат како сардини. Идиотска нација = идиотска власт.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13207
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2112 Posted: 29-Dec-2018 at 17:05
Кај катна гаража Зебра. Зградава има полукружен облик, сличен на оној на Порта Аеродром, само има помал габарит.

Кај Веро во ТавталиџеЗа сè има вторпат
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 685
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2113 Posted: 30-Dec-2018 at 01:00
Може некој да ми каже што е форава уште незавршена фасада а веќе да се поставени клима уреди на скоро сите стана??...дали е резултат на криминалните структури што од градежната мафија наеднаш ги откупуваат сите станови или кое е објаснувањето?

Edited by kiriOK - 30-Dec-2018 at 01:00
Back to Top
anonimen View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 10-Mar-2012
Online Status: Offline
Posts: 58
  Quote anonimen Quote  Post ReplyReply #2114 Posted: 30-Dec-2018 at 09:07
Investitorot dodava vrednost na stanot so toa sto gi prodava so gratis klima ured.

Edited by anonimen - 30-Dec-2018 at 09:07
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13207
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2115 Posted: 02-Jan-2019 at 09:13
На ул. Њуделхиска, спроти зградата на Катастар (на местото на бараката). Во живо изгледа одлично.

https://www.google.mk/maps/@41.9992547,21.4064189,3a,75y,59.62h,81t/data=!3m6!1e1!3m4!1sz9xJe1VBfmJUbTPO2vpFbg!2e0!7i13312!8i6656?hl=enЗа сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13207
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2116 Posted: 07-Jan-2019 at 20:10
Риверсајд Резиденс, во близна на комплексот Ента Сеал, населба Момин Поток.Малку подесно од комплексот:

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13207
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2117 Posted: 12-Jan-2019 at 14:40
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13207
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2118 Posted: 12-Jan-2019 at 14:40
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7390
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2119 Posted: 16-Jan-2019 at 13:37
Денешни фотки

Кисела Вода

1.Спроти споменикот на Тодор Александров

2.На ул.Марко Цепенков

3.Веднаш спроти претходнава на истата улицаВо Мичурин-АеродромBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7390
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2120 Posted: 16-Jan-2019 at 18:11
Во Карпош 4(од фб)

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 104105106107108 170>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.328 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.