build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 104105106107108 131>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3810
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #2101 Posted: 31-Mar-2018 at 00:24
Океи е за тој дел
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11907
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2102 Posted: 02-Apr-2018 at 18:49
Топанско Поле

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2103 Posted: 05-Apr-2018 at 07:27
Во Гостивар-превземено од фбBack to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1708
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #2104 Posted: 05-Apr-2018 at 17:22
Зграда до гробишта...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3810
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #2105 Posted: 05-Apr-2018 at 17:58
To ne e nisto, vidi ja malku zgrada sto raste pred lice. Nema nikogas vekje da si go custvuvas Sonceto haha.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11907
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2106 Posted: 05-Apr-2018 at 18:19
Во Црниче... зградава со години беше карабина, гледам уште не е завршена.

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11907
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2107 Posted: 08-Apr-2018 at 22:05
ТафталиџеХромВлаеEdited by Џоле - 08-Apr-2018 at 22:11
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2108 Posted: 09-Apr-2018 at 11:43
Постара фотка превземена од фб

Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1441
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #2109 Posted: 10-Apr-2018 at 10:26
Окупатор!
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2110 Posted: 12-Apr-2018 at 17:56
Водно во компарација со фавела во Рио(превземено од фб)

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11907
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2111 Posted: 15-Apr-2018 at 19:48
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2112 Posted: 16-Apr-2018 at 13:19
Превземено од фб,локацијата не ми е позната

Back to Top
Albertos View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 08-Oct-2017
Location: Skopje Aerodrom
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Albertos Quote  Post ReplyReply #2113 Posted: 17-Apr-2018 at 00:37
Originally posted by Џоле

На местото на куќаркава...

https://www.google.mk/maps/@41.9955443,21.4108905,3a,75y,9.5h,91.68t/data=!3m6!1e1У!3m4!1sslxHfG8k2AZJ7NUuju17uQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=en

...сега го има ова:]


Овде и пред зградава беше како узурпирано, Интересно е што секогаш или ќе имаше по 1-2 места слободни или пак ќе немаше за паркирање. Некако се гледаше дека беше исполнет максимумот.
Сега со зградава дополнително ќе се создаде метеж и сметам дека е крајно безобразно што се донела воопшто дозвола за градба на објект тука.Edited by Albertos - 17-Apr-2018 at 00:38
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2114 Posted: 17-Apr-2018 at 06:30

Овакви зградички ми се чини преку ноќ никнуваат. Гледам и низ Мичурин моментално се подготвуваат за рушење неколку куќи за изградба на нови станбени објекти кои само ќе го зголемат хаосот со паркирање и ќе создадат дополнителен метеж. Конкретно зградава на Гологанов е ептен напикана меѓу другите а очигледно и со поголема катност и не во иста линија со другите.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2115 Posted: 18-Apr-2018 at 06:56
Во Аеродром,поточно во населба Острово близу Тинекс е отпочната изградба на нов станбен објект на местото на игротека која беше урната и моментално се врши ископ,ќе видам деновиве да направам некоја фотка ако има истакнат рендер но жално е што ќе исечат доста дрвја ако се одлучат да прават пристапна улица до новиот објект. Еве еден приказ што каде се наоѓа(превземено од фб)Edited by stef4o - 18-Apr-2018 at 06:56
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2116 Posted: 18-Apr-2018 at 16:32
Уште едно ново градилиште негде во Карпош(Тафталиџе-превземено од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2117 Posted: 19-Apr-2018 at 16:11
Во Дебар Маало-превземено од фб

Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3810
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #2118 Posted: 19-Apr-2018 at 17:18
Mozee koordinati za zgradava vo taftalice?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11907
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2119 Posted: 19-Apr-2018 at 19:06
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11907
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2120 Posted: 20-Apr-2018 at 09:51
Капиштец, фотките се од 3 април

https://www.facebook.com/lineaskopje/
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 104105106107108 131>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.293 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.