build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 108109110111112 143>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Esti10 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 15-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Esti10 Quote  Post ReplyReply #2181 Posted: 16-Jun-2018 at 16:53
Епа кога секој сака да си помине најефтино, такви ќе се зградите :-) Можете да замислите ако толку труд вложиле за изгледот, што останува за другото...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2302
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2182 Posted: 18-Jun-2018 at 12:41
Сопиште-Сончева Порта(превземено од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2302
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2183 Posted: 20-Jun-2018 at 15:35
Гевгелија-Расадник(од фејсбук)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2302
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2184 Posted: 21-Jun-2018 at 10:27
Центар-ул.Козара(превземено од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2302
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2185 Posted: 21-Jun-2018 at 15:43
Негде во Тетово(превземено од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2302
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2186 Posted: 23-Jun-2018 at 13:22
На ул.Јосиф Јосифовски Швестарот во Центар(маалото кај гимназија Корчагин)

На местото на оваа куќа е издигната шесткатницаЕве две денешни

А оваа е на ул.Тетовска,една уличка подолу од претходнаваBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2302
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2187 Posted: 23-Jun-2018 at 14:17
Во Гостивар-превземено од фбBack to Top
Graditelot View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 17-May-2016
Online Status: Online
Posts: 28
  Quote Graditelot Quote  Post ReplyReply #2188 Posted: 24-Jun-2018 at 09:38
Јас живеам во стар комунистички стан со една спална од 65м2 кој што е преграден да има две спални и ужасно ни е тесно.

Еве гледам се продаваат нови станови со две спални од 48 метри квадратни, или со една спална од 37м2.
Па како ќе живеат тие луѓе во толку мал простор?
Зарем не постои некој закон во однос на величината на становите?

Edited by Graditelot - 24-Jun-2018 at 09:40
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 502
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2189 Posted: 24-Jun-2018 at 15:04
Originally posted by Graditelot

Јас живеам во стар комунистички стан со една спална од 65м2 кој што е преграден да има две спални и ужасно ни е тесно.

Еве гледам се продаваат нови станови со две спални од 48 метри квадратни, или со една спална од 37м2.
Па како ќе живеат тие луѓе во толку мал простор?
Зарем не постои некој закон во однос на величината на становите?


На запад имаш еден куп згради со станови/студија од 20-30 метри квадратни...па едвај се начекуваат слободни за изнајмување.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2190 Posted: 24-Jun-2018 at 17:21
Riverview Residence

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2302
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2191 Posted: 26-Jun-2018 at 16:53
Сликите се извадени од ова видео и распоредени во соодветните нишки
https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=e5AokwIeEWc

1.На Илинденска(зградите на Дабар и Тим Инженеринг)

2.На Лондонска во Тафталиџе


Back to Top
Graditelot View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 17-May-2016
Online Status: Online
Posts: 28
  Quote Graditelot Quote  Post ReplyReply #2192 Posted: 27-Jun-2018 at 07:30
Во ред е таа квадратураод 30м2 ако е гарсоњера. Ама во 48 квадрати да ставиш две спални + балкон не бива.

Originally posted by kiriOK

Originally posted by Graditelot

Јас живеам во стар комунистички стан со една спална од 65м2 кој што е преграден да има две спални и ужасно ни е тесно.

Еве гледам се продаваат нови станови со две спални од 48 метри квадратни, или со една спална од 37м2.
Па како ќе живеат тие луѓе во толку мал простор?
Зарем не постои некој закон во однос на величината на становите?


На запад имаш еден куп згради со станови/студија од 20-30 метри квадратни...па едвај се начекуваат слободни за изнајмување.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2302
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2193 Posted: 29-Jun-2018 at 17:22
Нешто од Струмица(превземено од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2302
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2194 Posted: 29-Jun-2018 at 17:24
А ова е рендер од нова зграда во Аеродром непосредно до облакодерите,незнам дали е завршена

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2302
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2195 Posted: 01-Jul-2018 at 16:21
Зградата на Гранит на влезот во Скопје(нас.Ченто)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2302
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2196 Posted: 02-Jul-2018 at 11:55
Во Дебар Маало на ул.Дане Крапчев(превземено од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2302
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2197 Posted: 02-Jul-2018 at 11:57
На ул.Козара во Центар,пак интересна фасада(превземено од фб)


Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2302
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2198 Posted: 02-Jul-2018 at 11:59
Негде во Тетово(од фб)
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2302
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2199 Posted: 02-Jul-2018 at 17:37
Станбен комплекс Атлантис-Велес(сликите се од крајот на мај и почеток на јуни превземени од нивната фб страна)

Еве рендери

И неколку фоткиBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2302
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2200 Posted: 03-Jul-2018 at 17:15
Originally posted by stef4o

TRIM & LUM со нов станбен објект во Капиштец

Од фб

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 108109110111112 143>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.343 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.