build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 114115116117118 146>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2660
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2301 Posted: 29-Sep-2018 at 13:19
Originally posted by stef4o

Еве и фотки од моменталната состојба на терен.Се работи за следнава локација во Кисела Вода(непосредно до споменикот на Тодор Александров.Изгледа дека и околните куќи и дуќанчиња ќе прераснат во слични осумкатници.Ситуација на градилиште

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2660
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2302 Posted: 29-Sep-2018 at 13:31
Во Аеродром(кај Џеваир кулите) фоткава е постара од почеток на августBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2660
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2303 Posted: 29-Sep-2018 at 13:32
Во Струмица(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2660
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2304 Posted: 01-Oct-2018 at 18:48
На ул.Јосиф Јосифовски Швестарот(во близина на гимназија Корчагин-Центар)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2660
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2305 Posted: 02-Oct-2018 at 18:43
Originally posted by stef4o

На ул.Борка Талески бр 69-Центар се рушат некои стари куќи за изведба на станбен објект(фоткава е од фб)

Веќе извршиле бетонирање на темелната плоча,станува збор за прилично мала зграда со 11 станбени единици.Еве во продолжение по некоја фотка од фб

Edited by stef4o - 02-Oct-2018 at 18:44
Back to Top
zlatko_k View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 11-Mar-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 20
  Quote zlatko_k Quote  Post ReplyReply #2306 Posted: 03-Oct-2018 at 08:45
@stef4o

Ова не е на ул.Борка Талески бр 69-Центар, туку на Багдадска во Карпош.

Претходен пост за локацијава.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2660
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2307 Posted: 03-Oct-2018 at 10:34

Мислам дека си грешка,бидејќи на фб страната на Линеа стои видео за бетонирање на темелната плоча и под него линк за нивната нова зграда на ул. Борка талески. И мислам дека воопшто немаат почнат објект на ул.Багдадска во Карпош.
Back to Top
zlatko_k View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 11-Mar-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 20
  Quote zlatko_k Quote  Post ReplyReply #2308 Posted: 03-Oct-2018 at 11:38

Не сум грешка, живеам на 500 метри од локацијава и ја познавам околината од сликата и состојбата до каде се со градење.

На постот кој го посочив има и street view од локацијата, можеш да споредиш.

Еве ја црвената зграда десно и портокаловата куќа долу.

А Линеа изгледа не знаат каде градат, сега бев на страницата и еве линк од тоа што го пишале.

Edited by zlatko_k - 03-Oct-2018 at 11:47
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2660
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2309 Posted: 03-Oct-2018 at 11:49
Во ред,а имаш ли забележано табла,кој гради,за што станува збор?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2660
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2310 Posted: 04-Oct-2018 at 07:05
Originally posted by stef4o

Originally posted by stef4o

Игротеката што беше веднаш до Тинексот во населба Острово(Општина Аеродром) се руши најверојатно за издигање на нешто станбено.
Фотката е превземена од фејсбук.
Тука веќе се одвиваат градежни активности-превземено од фб
Еве што се гради на локацијаваИ уште еднаш локацијата попрецизно

Back to Top
zlatko_k View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 11-Mar-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 20
  Quote zlatko_k Quote  Post ReplyReply #2311 Posted: 04-Oct-2018 at 07:18
@stef4o

За зградата на Линеа, еве ја таблата, ама адресата не е точна.
Изгледа не знаат каде градат.

Back to Top
anonimen View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 10-Mar-2012
Online Status: Offline
Posts: 57
  Quote anonimen Quote  Post ReplyReply #2312 Posted: 04-Oct-2018 at 09:49
Da ne srusile pogresna kukja ?
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 557
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #2313 Posted: 04-Oct-2018 at 14:03
Ахахах нека им каже некој додека не ја кренале цела ))

Edited by ironm - 04-Oct-2018 at 14:03
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12267
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2314 Posted: 06-Oct-2018 at 16:28
Дефинитивно една од подобрите станбени згради во градов последниве неколку години (барем визуелно):

Тавталиџе (во близина на БиСи и колеџот Јахја Кемал)...

КарпошВлаеЗа сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2660
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2315 Posted: 06-Oct-2018 at 16:53

Одлична изведба на објектот на Масон Инженеринг во Тафталиџе,незнам како е внатрешноста но доста раскошно делува однадвор.

Во Дебар(од фб)Edited by stef4o - 06-Oct-2018 at 19:05
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2660
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2316 Posted: 07-Oct-2018 at 14:06
Нов станбен објект на ул.Никола Тримпаре бр 15(веројатно ќе се урива некоја куќа за изведба на овој објект на Капитол Инженеринг)Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12267
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2317 Posted: 07-Oct-2018 at 22:18
Одлично изгледа на рендеров, баш ме интересира дали и крајниот исход ќе биде ваков.
За сè има вторпат
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9040
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #2318 Posted: 08-Oct-2018 at 10:39
@stef4o

од кај ги ископа рендерите ако не тајна? имам разбрано за оваа локација и баш очекував повеќе информации кога ќе се почне со градба. Да не имаш уште некоја информација? Рендерите се супер.


Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2660
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2319 Posted: 08-Oct-2018 at 11:12

Рендерите ги има на нивната веб страна инаку немам подетално инфо кога треба да почне реализацијата на проектот.Се надевам дека ќе се држат до рендерите а мислам дека на ул.Рајко Жинзифов веќе е во завршна фаза еден нивен проект па веројатно кога ќе го завршат во целост ќе почнат на новата локација.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9040
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #2320 Posted: 08-Oct-2018 at 11:14

Неможев да ги најдам кај нив затоа те прашав

http://capitalgroup.mk/


Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 114115116117118 146>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.357 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.