build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 115116117118119 146>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2321 Posted: 08-Oct-2018 at 11:31

kapitolinzenering.mk
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 548
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #2322 Posted: 08-Oct-2018 at 11:54
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12252
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2323 Posted: 08-Oct-2018 at 18:27
Originally posted by stef4o


Рендерите ги има на нивната веб страна инаку немам подетално инфо кога треба да почне реализацијата на проектот.Се надевам дека ќе се држат до рендерите а мислам дека на ул.Рајко Жинзифов веќе е во завршна фаза еден нивен проект па веројатно кога ќе го завршат во целост ќе почнат на новата локација.


Според тоа како им излезе зградата во Карпош (кај комплексот факултети), очекувам дека ќе испадне како на рендерот.

Патем, Елена Лука најавуваат нова зграда, Connect 5, некаде во Мичурин, според рендеров.Edited by Џоле - 08-Oct-2018 at 18:27
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2324 Posted: 08-Oct-2018 at 18:45

Јес да живеам у Мичурин ама незнам која е локацијава

Претпоставувам за оваа парцела се работи,можеби грешамBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2325 Posted: 08-Oct-2018 at 19:03
Во Хиподром(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2326 Posted: 09-Oct-2018 at 08:59
Во Буњаковец(зад Универзална) во фаза на градбаBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2327 Posted: 10-Oct-2018 at 18:45
Денешни фотки,локацијата е во Мичурин-О.Аеродром

Еве информации за инвеститор и приказ на објектотОд градилиште(патем позитивно сум изненаден од тоа што ги перат гумите од камионите при излез од градилиште,многу редок случај во градов)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2328 Posted: 10-Oct-2018 at 18:55
Од нивната фб страна

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2329 Posted: 10-Oct-2018 at 18:58
Негде во Капиштец,ако некој има повеќе инфо околу тоа што треба да се гради нека сподели фоткиве се од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2330 Posted: 11-Oct-2018 at 18:49
Во Сарај(фотката е од фб од почетокот на септември)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2331 Posted: 14-Oct-2018 at 12:54
Во Тафталиџе(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2332 Posted: 14-Oct-2018 at 13:58
На ул.Христо Смирненски(кај Универзална),фотката е од пред два месеца сигурно веќе е комплетирана карабинатаBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2333 Posted: 15-Oct-2018 at 13:28
Локацијата е во близина на гимназија Корчагин на ул.Славе Георгиевски.Претходно на локацијава имаше една куќа која ја урнаа во август годинава но мислев дека тоа е за потребите на новоизградената зграда односно за правење пристап за возилата во подземните гаражи но сум бил грешка денес поставиле информативна табла и приказ на нова зграда која ќе се гради на место на урнатата куќа(ако продолжат со вакво темпо за кратко време пределов ќе стане бетер него Дебар Маало)

Еве во продолжение повеќе инфо околу локација и што е предвидено да се гради

Состојба на градилиште


Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2334 Posted: 17-Oct-2018 at 13:09
Зградите на ТИМС и Дабар на Илинденска во Карпош

https://www.slobodnaevropa.mk/a/29546665.html
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2335 Posted: 17-Oct-2018 at 13:12
Во Маџир Маало(поред кејот)Back to Top
team17 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 23-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 12
  Quote team17 Quote  Post ReplyReply #2336 Posted: 17-Oct-2018 at 15:46
Побогу што се се гради... Мизерија.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2337 Posted: 18-Oct-2018 at 13:29
Негде во Капиштец(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2338 Posted: 18-Oct-2018 at 17:09
Нов проект на Хантерс во Кисела Вода на потегот меѓу маркетот Веро и општинските бараки(незнам баш точно каде,веројатно повторно се уриваат некои дуќанчиња или куќи за изведба на проектот)

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12252
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2339 Posted: 18-Oct-2018 at 18:57
Во Чаир, спроти стадионот, веќе подолго време стои вака, некако недовршена. Реклама само на албански јазик.

За сè има вторпат
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 196
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #2340 Posted: 18-Oct-2018 at 20:27
Прават огромни згради, а не внимаваат наместо метар по 2 да биде квадратен метар...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 115116117118119 146>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.344 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.