build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 117118119120121 128>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1549
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2361 Posted: 04-Oct-2018 at 07:05
Originally posted by stef4o

Originally posted by stef4o

Игротеката што беше веднаш до Тинексот во населба Острово(Општина Аеродром) се руши најверојатно за издигање на нешто станбено.
Фотката е превземена од фејсбук.
Тука веќе се одвиваат градежни активности-превземено од фб
Еве што се гради на локацијаваИ уште еднаш локацијата попрецизно

Back to Top
zlatko_k View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 11-Mar-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 18
  Quote zlatko_k Quote  Post ReplyReply #2362 Posted: 04-Oct-2018 at 07:18
@stef4o

За зградата на Линеа, еве ја таблата, ама адресата не е точна.
Изгледа не знаат каде градат.

Back to Top
anonimen View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 10-Mar-2012
Online Status: Offline
Posts: 57
  Quote anonimen Quote  Post ReplyReply #2363 Posted: 04-Oct-2018 at 09:49
Da ne srusile pogresna kukja ?
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 262
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #2364 Posted: 04-Oct-2018 at 14:03
Ахахах нека им каже некој додека не ја кренале цела ))

Edited by ironm - 04-Oct-2018 at 14:03
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11849
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2365 Posted: 06-Oct-2018 at 16:28
Дефинитивно една од подобрите станбени згради во градов последниве неколку години (барем визуелно):

Тавталиџе (во близина на БиСи и колеџот Јахја Кемал)...

КарпошВлаеЗа сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1549
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2366 Posted: 06-Oct-2018 at 16:53

Одлична изведба на објектот на Масон Инженеринг во Тафталиџе,незнам како е внатрешноста но доста раскошно делува однадвор.

Во Дебар(од фб)Edited by stef4o - 06-Oct-2018 at 19:05
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1549
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2367 Posted: 07-Oct-2018 at 14:06
Нов станбен објект на ул.Никола Тримпаре бр 15(веројатно ќе се урива некоја куќа за изведба на овој објект на Капитол Инженеринг)Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11849
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2368 Posted: 07-Oct-2018 at 22:18
Одлично изгледа на рендеров, баш ме интересира дали и крајниот исход ќе биде ваков.
За сè има вторпат
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9008
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #2369 Posted: 08-Oct-2018 at 10:39
@stef4o

од кај ги ископа рендерите ако не тајна? имам разбрано за оваа локација и баш очекував повеќе информации кога ќе се почне со градба. Да не имаш уште некоја информација? Рендерите се супер.


Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1549
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2370 Posted: 08-Oct-2018 at 11:12

Рендерите ги има на нивната веб страна инаку немам подетално инфо кога треба да почне реализацијата на проектот.Се надевам дека ќе се држат до рендерите а мислам дека на ул.Рајко Жинзифов веќе е во завршна фаза еден нивен проект па веројатно кога ќе го завршат во целост ќе почнат на новата локација.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9008
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #2371 Posted: 08-Oct-2018 at 11:14

Неможев да ги најдам кај нив затоа те прашав

http://capitalgroup.mk/


Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1549
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2372 Posted: 08-Oct-2018 at 11:31

kapitolinzenering.mk
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 262
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #2373 Posted: 08-Oct-2018 at 11:54
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11849
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2374 Posted: 08-Oct-2018 at 18:27
Originally posted by stef4o


Рендерите ги има на нивната веб страна инаку немам подетално инфо кога треба да почне реализацијата на проектот.Се надевам дека ќе се држат до рендерите а мислам дека на ул.Рајко Жинзифов веќе е во завршна фаза еден нивен проект па веројатно кога ќе го завршат во целост ќе почнат на новата локација.


Според тоа како им излезе зградата во Карпош (кај комплексот факултети), очекувам дека ќе испадне како на рендерот.

Патем, Елена Лука најавуваат нова зграда, Connect 5, некаде во Мичурин, според рендеров.Edited by Џоле - 08-Oct-2018 at 18:27
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1549
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2375 Posted: 08-Oct-2018 at 18:45

Јес да живеам у Мичурин ама незнам која е локацијава

Претпоставувам за оваа парцела се работи,можеби грешамBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1549
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2376 Posted: 08-Oct-2018 at 19:03
Во Хиподром(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1549
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2377 Posted: 09-Oct-2018 at 08:59
Во Буњаковец(зад Универзална) во фаза на градбаBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1549
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2378 Posted: 10-Oct-2018 at 18:45
Денешни фотки,локацијата е во Мичурин-О.Аеродром

Еве информации за инвеститор и приказ на објектотОд градилиште(патем позитивно сум изненаден од тоа што ги перат гумите од камионите при излез од градилиште,многу редок случај во градов)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1549
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2379 Posted: 10-Oct-2018 at 18:55
Од нивната фб страна

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1549
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2380 Posted: 10-Oct-2018 at 18:58
Негде во Капиштец,ако некој има повеќе инфо околу тоа што треба да се гради нека сподели фоткиве се од фб

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 117118119120121 128>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.281 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.