build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 118119120121122 143>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2440
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2381 Posted: 06-Nov-2018 at 19:57
Во Гази Баба(од фб)
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12198
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2382 Posted: 10-Nov-2018 at 11:06
Изградиле паркинг зад Настел во Тавталиџе

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2440
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2383 Posted: 10-Nov-2018 at 12:22
Од мојата денешна тура низ Кисела Вода.На многу места има новоотоврени градилишта и делот околу рампа бул.Борис Трајковски,Шампионче и ул.Иван Козаров во иднина ќе станат доста хаотични

Еве денешни фотки во продолжение

1.На ул.Дичо Петров бр 6(близу Шампионче) завршена е карабината на новиот објект на Ројал Васе2.Исто така во близина на Шампионче веројатно ќе отпочне изградба на уште еден станбен објект,денес работеше еден багер но сеуште нема истакнато табла за повеќе инфо3.На ул.Иван Козаров4.Спроти флетајронот(кај Рампа) веќе е завршена дури и деловниот простор е издаден5.Спроти споменикот на Тодор Александров

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2440
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2384 Posted: 10-Nov-2018 at 12:50
Низ Општина Центар

1.На ул.Елисие Поповски

2.Низ Капиштец
Фоткиве се од овој линк
http://samoprasaj.mk/naacik/1166-2018-11-09-16-05-48?fbclid=IwAR32lq1noKQ0tNx91CKaSxJEXfiqkDqczhr25JSXC3lTzo7XaYs8GF4nIOA
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1899
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #2385 Posted: 10-Nov-2018 at 20:06
Originally posted by Џоле

Изградиле паркинг зад Настел во Тавталиџе

 

 


Паркингот го искористив и јас. Имаат и подземен паркинг кој за огромниот комплекс мислам дека има околу 120-150 места( мислам дека е само тоа ниво на кое бев) кое сеуште не се употребува иаку местата се премалку.
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 504
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2386 Posted: 11-Nov-2018 at 13:04
А на рендерот таму покажуваа парк дека ќе има
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2440
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2387 Posted: 11-Nov-2018 at 19:41
Во Тетово(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2440
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2388 Posted: 16-Nov-2018 at 14:06
Во Струмица(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2440
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2389 Posted: 17-Nov-2018 at 14:59
Во Црниче(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2440
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2390 Posted: 21-Nov-2018 at 14:20
Во Кисела Вода(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2440
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2391 Posted: 21-Nov-2018 at 14:25
Нов станбено-деловен објект на ул.Невена Георгиева бр.10(Кисела Вода)

Еве рендери

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12198
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2392 Posted: 21-Nov-2018 at 17:50
Ова последново изгледа фино. Да видиме како ќе излезе во реалноста.
За сè има вторпат
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1784
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #2393 Posted: 22-Nov-2018 at 06:14
Повторно тераси за паркур
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2440
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2394 Posted: 23-Nov-2018 at 13:12
Во Мичурин-Аеродром позади ресторан РулетBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2440
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2395 Posted: 23-Nov-2018 at 13:15
Originally posted by stef4o

Нов станбено-деловен објект на ул.Невена Георгиева бр.10(Кисела Вода)

Еве рендери

Еве ја локацијата попрецизно

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2440
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2396 Posted: 23-Nov-2018 at 15:55
Близу Рампа-Кисела Вода(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2440
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2397 Posted: 24-Nov-2018 at 15:48
Во Маџир Маало поред кејотBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2440
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2398 Posted: 26-Nov-2018 at 19:59
Во Кисела Вода(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2440
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2399 Posted: 28-Nov-2018 at 19:29
Во населба Острово-Општина Аеродром(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2440
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2400 Posted: 29-Nov-2018 at 19:36
Во Тафталиџе на ул.Будимпештанска бр 22(од фб)

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 118119120121122 143>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.344 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.