build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 120121122123124 207>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12536
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2421 Posted: 15-Oct-2019 at 16:46
Негде во Топанско Поле-Скопје Север

https://www.facebook.com/dorainvest/?ref=br_rs
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12536
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2422 Posted: 15-Oct-2019 at 16:49
Скопје Север

https://www.facebook.com/dorainvest/?ref=br_rs
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12536
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2423 Posted: 15-Oct-2019 at 16:55
New building in Gostivarhttps://www.facebook.com/agramconstruction/?eid=ARDJ89h-W9VCuoldOrE7EaFG7XuELOaJ7Mgqd9WP_z_pmOlvffm-Ozp1rKavXmI8jSmIJhpQwA_ur4Ii
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12536
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2424 Posted: 16-Oct-2019 at 07:21
Soho Residence-Bitola

https://www.facebook.com/sohoresidencebt/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12536
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2425 Posted: 16-Oct-2019 at 07:23
Kuzma Residence-Bitolahttps://www.facebook.com/Kuzma-Residence-110435193671504/?eid=ARC5QF0pu06JYQHFYJZyegQLRj6zbR_dvgUyqihJTv5eSH6sUZPkNwP5Y6JWaWlw8FIpkwXS3EhtHLf4
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12536
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2426 Posted: 16-Oct-2019 at 07:28
Наскоро во центарот на Кочани....
Други помали проекти дел веќе реализирани во Кочаниhttps://www.facebook.com/igmgradba/

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12536
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2427 Posted: 16-Oct-2019 at 07:34
Планирано за негде во Скопје

http://bma.mk/khc/?fbclid=IwAR1onZeZ84N8XvgLDLpRjVmbGgXkf8RcZ5UEu8EOkIJ47gUz43xoePSVVn8
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12536
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2428 Posted: 16-Oct-2019 at 15:46
На ул.Елисие Поповски,фасадата делува солидно изведена

https://www.facebook.com/pg/ofiskom.mk/photos/?ref=page_internal
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12536
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2429 Posted: 18-Oct-2019 at 16:47
На ул.Ѓорѓи Пулевски

...
на ул.Милан Марковиќ

...
на ул.Христо Смирненски...
на ул.Стогово

https://www.facebook.com/novikomkonstruktor/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12536
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2430 Posted: 20-Oct-2019 at 12:37
На ул.Букурешкаhttp://picpanzee.com/attika_architects
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13820
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2431 Posted: 20-Oct-2019 at 17:35
До комплексот Александрија во Влае

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12536
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2432 Posted: 22-Oct-2019 at 16:28
На ул.Багдадска,веројатно се работи за овој објект кој е скоро започнат

https://www.facebook.com/FILA-Construction-183926128761099/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12536
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2433 Posted: 23-Oct-2019 at 11:40
Eco Residence Gostivarhttps://www.facebook.com/europroekt/?eid=ARA3sf7W8AUnm6UmMa4aSygsWuadeqs8Olh5wkdhOw-mptUrkK51N-rI-JtxkIfprsX1bUY-uOOLlTZ1
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12536
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2434 Posted: 24-Oct-2019 at 06:51
Niko Home-Stiphttps://www.facebook.com/nikoh2002/photos/pcb.663087284190583/663086974190614/?type=3&theater
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12536
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2435 Posted: 24-Oct-2019 at 06:59
Населба Сењак 3-Штип(фотките се во период од јули до октомври 2019г)

...
https://www.facebook.com/2B-Invest-GROUP-134018593990628/?eid=ARBYXZg-oQpFPWi6SxTJJCsbfnxL82UzS5QwDONfWRuNtMurQerYf3CnRB_HIeZmzoFxopvLUBFFvFk_
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12536
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2436 Posted: 24-Oct-2019 at 07:12
На ул.Франце Прешерн во Влае

https://www.facebook.com/kolbiko.inzenering/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12536
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2437 Posted: 24-Oct-2019 at 16:19
Во Чаир(od fb i Instagram)


Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12536
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2438 Posted: 25-Oct-2019 at 13:57
Во Охридhttps://www.facebook.com/Inferro-2323864887640854/?ref=br_rs
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 886
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #2439 Posted: 25-Oct-2019 at 14:54
Оваа зграда (која изгледа како од наколна населба Заливот на коските) ќе се гради во нова населба во Охрид која ќе се гради по стар (5 години) урбанистички план во ситуација кога УНЕСКО бара преиспитување на сите урбанистички планови. Истовремено во населбата се предвидени околу 40 згради и 10тина куќи, а заштитено зеленило од 50 квадрати.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12536
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2440 Posted: 26-Oct-2019 at 13:54
Од мојата денешна тура низ Кисела Вода

1.Boston Construction,веќе се гледа каква ќе биде фасадата,изведбата ми делува квалитетна и доследна на рендерот2.На ул.Емил Зола3.Pro Building,веќе објектот добива фасадна боја а можат да се забележат и темните огради на балконите4.Веднаш отспротива веќе ја издигнале оваа зградичка

5.Во непосредна близина е и оваа...6.Во близина на Шампионче

7.Hanters Dooel на бул.Борис Трајковски(до Веро)8.Мастер Инженеринг на ул.Марко Цепенков9.Близу оваа градба најверојатно ќе се отвора ново градилиште поточно на раскрсницата меѓу ул.Боте Боцевски и Марко Цепенков-тука долго време стоеше зараснат и ограден простор а веројатно на местово претходно се градел па се рушел некаков објект

еве извадок од октомври 2014 од Google Street за локацијава

денес веќе беше влезен багер и имаше некакви активности неможев баш добро да сликамEdited by stef4o - 26-Oct-2019 at 14:05
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 120121122123124 207>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.906 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.