build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 124125126127128 151>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2501 Posted: 26-Feb-2019 at 16:52
Маџари-Гази Баба(од фб)Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 541
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2502 Posted: 27-Feb-2019 at 04:54
Ќе продолжат со вакво темпо немој да имаш сомнеж во тоа.Тоа е стилот во цел град.Иначе веројатно е дека откако ќе се пополни секое слободно место во Аеродром и Карпош,со цела сила теророт ќе се префрли во Кисела Вода.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2503 Posted: 28-Feb-2019 at 14:36
Во близина на гимназија Корчагин-Центар,преголема катност а премал простор личат како стражарници.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2504 Posted: 02-Mar-2019 at 17:28
Во Струмица(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2505 Posted: 02-Mar-2019 at 17:36
Во Маџир Маало поред кејотBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2506 Posted: 03-Mar-2019 at 14:05
Поглед од највисокиот кат на комплексот Домино-Импексел 2,може да се забележи дека во пределот со куќите отспротива почнато е со кревање некакви си зградички,веројатно и тој дел наскоро ќе го наполнат.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2507 Posted: 03-Mar-2019 at 14:11
Bortas Riverview Residence(од фб)Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12385
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2508 Posted: 04-Mar-2019 at 21:22
Нова, симпатична зграда зад ТЦ Буњаковец (уште е во фаза на изградба). Му фалат повеќе згради со фасадна тула на градов.

локација (на местото на бараката)

https://www.google.mk/maps/@41.9986234,21.4190016,3a,75y,165.48h,99.97t/data=!3m6!1e1!3m4!1sGc2MDluJ9bJhHESLAjfy9Q!2e0!7i13312!8i6656?hl=en
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2509 Posted: 06-Mar-2019 at 19:37
Негде во Центар(од фб)Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Online
Posts: 1831
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #2510 Posted: 07-Mar-2019 at 08:01
Каков криминал се овие згради! За местото се збореше дека го купил Миле на времето и од после го продава на инвеститори кои градат на 102,5% од маркицата, цела улица е затворена и нема ни тротоар повеќе од нивна страна!
Имаат по 7 ката. Додека зградата најдесно белата која може е 20 години стара е со 5, ако ништо друго барем во линија да се.

Локација веднаш до завод за рехабилитација од источна страна.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2511 Posted: 07-Mar-2019 at 08:15
Многу габаритно изгледаат,веројатно се споени неколку во повеќе ламели.Патем станува збор за Капиштец?Колку што знам Trim&Lum имаа најава за зграда во тој дел

Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1904
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #2512 Posted: 07-Mar-2019 at 09:46
kako moze nekoj volku neinventiven da e? eden kat si go iskopiral nagore i gotovo. strashno, kade otide kreativnosta
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2513 Posted: 07-Mar-2019 at 19:09
Во Карпош на ул.Багдадска(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2514 Posted: 08-Mar-2019 at 08:38
Од фб,во КумановоBack to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 541
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2515 Posted: 09-Mar-2019 at 09:55
Originally posted by stef4o

Негде во Центар(од фб)

Овој дел е новото Дебар Маало,истата судбина ќе ја има и Маџир Маало и МичуринEdited by kiriOK - 09-Mar-2019 at 09:56
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 211
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #2516 Posted: 09-Mar-2019 at 12:24
Ова е страшно, додека милион други места кои се посоодветни за градење на станбени згради зјаат празни, сите се фатиле да градат во стари маала со улици со 1 метар ширина...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2517 Posted: 09-Mar-2019 at 17:21
Нешто од КумановоИ од Струга(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2518 Posted: 09-Mar-2019 at 17:33
Ова е негде напикано во Дебар Маало,незнам поточно каде(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2519 Posted: 09-Mar-2019 at 17:37
И ова исто никнува негде во Дебар Маало

Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1519
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #2520 Posted: 09-Mar-2019 at 17:43
Ќе биде интересно за десетина години :popcorn:
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 124125126127128 151>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.922 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.