build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 129130131132133 175>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4987
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2601 Posted: 18-Jun-2019 at 07:20
Нов станбен објект кој треба да се гради во Кисела Вода на ул.Вера Јоциќ бб(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4987
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2602 Posted: 18-Jun-2019 at 12:27
Во Чаир(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4987
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2603 Posted: 18-Jun-2019 at 12:51
Originally posted by Џоле


Станбена зграда кај Мак Ауто Стар
Еве рендер

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2604 Posted: 18-Jun-2019 at 13:28


Многу чудна локација за станбена зграда, буквално среде индустриска зона.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4987
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2605 Posted: 18-Jun-2019 at 13:35

Ми го зеде зборот и јас токму тоа сакав да го потенцирам затоа прво и се посомневав дека станува збор за станбен објект бидејќи досега во околината се беа деловни објекти а колку што знам предвидено е да никнат уште неколку станбени објекти на овој простор.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1931
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #2606 Posted: 18-Jun-2019 at 19:46
Ајдеееее, а со месеци го гледам објектот ни на крај памет дека е станбена зграда...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4987
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2607 Posted: 19-Jun-2019 at 12:23
Во Маџир Маало на раскрсницата меѓу улиците Ѓуро Ѓоновиќ и Охридска.Очигледно пред скоро време оградиле,нема рендер туку само информативна табла.Ќе биде нешто согласно досега изграденото.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4987
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2608 Posted: 20-Jun-2019 at 07:25
Во Кочани(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4987
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2609 Posted: 20-Jun-2019 at 12:38
Во Гази Баба(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4987
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2610 Posted: 21-Jun-2019 at 11:51
Во Карпош(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4987
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2611 Posted: 21-Jun-2019 at 11:56
Во Кочани,веројатно сега засега е само проект незнам дали и кога ќе се реализира(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4987
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2612 Posted: 21-Jun-2019 at 12:10
Во Охрид(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4987
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2613 Posted: 22-Jun-2019 at 16:45
Нова зграда на Линеа во Тафталиџе 1 кај Млечен.Еве рендер и состојба на градилиштеBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4987
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2614 Posted: 25-Jun-2019 at 12:38
Во внатрешноста на Маџир Маало поточно на ул.Ѓуро Ѓоновиќ ќе се гради нова зграда а гледам во последно време поголем дел од инвеститорите кои градеа низ маалово појавуваат интерес за Ново Маало.Еве денешни од градилиштево сеуште се во темели нема рендери.Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4987
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2615 Posted: 25-Jun-2019 at 13:13
Originally posted by stef4o

Нова зграда на Линеа во Тафталиџе 1 кај Млечен.Еве рендер и состојба на градилиште


Од фб,поставена е темелната плочаBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4987
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2616 Posted: 25-Jun-2019 at 16:34
Новоградба има започнато нов станбен објект во Гази Баба(кај Мерцедес).Еве рендер

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2617 Posted: 25-Jun-2019 at 22:52
Не дај боже да избегаат од дизајнот на 1980-та година. При крај сме на втората деценија на 21 век.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4987
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2618 Posted: 28-Jun-2019 at 12:32
На ул.Дренак во Кисела Вода(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4987
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2619 Posted: 28-Jun-2019 at 15:07
Во Кочани(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4987
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2620 Posted: 29-Jun-2019 at 10:56
Наскоро ќе започне со градба станбено деловен објект во Центар, лоциран на Партизанска Улица, веднаш до автобуската станица после Соборна Црква.Edited by stef4o - 29-Jun-2019 at 10:56
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 129130131132133 175>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.391 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.