build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 130131132133134 166>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6907
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2621 Posted: 31-Jan-2020 at 15:40
На ул.Киро Крстевски во Кисела Водаhttps://www.facebook.com/ENG-BETON
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6907
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2622 Posted: 01-Feb-2020 at 18:53
Планирано за во Охрид,незнам за која локација поточно...https://www.facebook.com/Bauhaus.Struga/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6907
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2623 Posted: 01-Feb-2020 at 19:04
КочаниПробиштип

https://www.facebook.com/aleks.stanovi
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 886
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #2624 Posted: 02-Feb-2020 at 11:18
Тие рендерите погоре од Охрид се веќе постирани во темава, наменети се за пензионерскиот дом што е во градба во населба Далјан, но многумина шпекулираат дека накрај можеби нема да испадни пензионерски дом Big%20smile
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6907
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2625 Posted: 02-Feb-2020 at 13:57
Во населба Острово-Аеродром,во иста линија со зградава треба да никнат уште неколку...Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6907
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2626 Posted: 03-Feb-2020 at 08:22
Quint Apartments-Тафталиџе

Саник со гордост ви го претставува станбениот комплекс Quint Apartments кој се наоѓа на ул. Демир Трајко бр.82 населба Тафталиџе, Скопје на само 500 метри оддалеченост од Булеварот “Партизански одреди”. При осмислувањето на севкупниот концепт, и при избор на лоикација се водевме од најчестите побарувања од нашите клиенти по однос на најпрактичните архитектонски решенија, беспрекорен квалитет на материјали, безбедност, енергетска ефикасност, мирно и зелено опкружување и лесна пристапност. Станбениот комплекс Quint Apartments го сочинуваат два објекта на пет ката, од кои 24 стана му припаѓаат на првиот и 23 на вториот објект.
Расположливата квадратура на станови е од 39 м2 до 80 м2.Комплексот располага со одлично осмислен паркинг простор, односно 56 паркинг места. Благодарение на минималистичкиот дизајн и уникатното внатрешно уредување на становите, идните станари ќе уживаат во просторноста и максимално искористениот простор на становите.Комфорот, стабилноста, безбедноста и долговечноста на објектите се гарантирани благодарени на примената на најквалитетните градежни материјали кои ги одбираме со многу внимание од најквалитетните производители.
Бидете единствени и уникатни во изборот на вашиот нов дом. Со изборот на нов дом создавате иднина и трајни вредности за генерациите после вас.

https://sanik.com.mk/

Edited by stef4o - 03-Feb-2020 at 08:23
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6907
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2627 Posted: 03-Feb-2020 at 14:38
Во Острово-Аеродром,сега овој привремен режим ќе создава хаос се додека не ја издигнат карабината,пумпите имаат пристап и од задната уличка кај ПИОМ ама ретко ја користат таа опција бидејќи и таму е хаотично...
Еве неколку фотки од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6907
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2628 Posted: 04-Feb-2020 at 13:18
Во Охрид

https://www.facebook.com/Трпе-Инвест
Back to Top
IN_MOTION View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Jul-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 178
  Quote IN_MOTION Quote  Post ReplyReply #2629 Posted: 05-Feb-2020 at 23:25
Originally posted by IN_MOTION

Влае до Александрија, ја срушија старата бензиска од маврово механизација. На оваа длабина како што гледам до сега не искочи вода. Во Чаир по Џон Кенеди после поштата има голема дупка за зграда и долe е полно со вода.
22.11.2019


Денешни (05.02.2020)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6907
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2630 Posted: 06-Feb-2020 at 08:09

Дали имаш инфо кој ја гради оваа првава зграда,таа позади е на Саник а онаа десно е дел од Garden Inn Residence...?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6907
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2631 Posted: 06-Feb-2020 at 09:24
Niko Home-Штипhttps://www.facebook.com/nikoh2002/
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2632 Posted: 06-Feb-2020 at 10:18
Опааа, Штип расте во височина
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6907
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2633 Posted: 06-Feb-2020 at 17:04
Некаде во Скопјеhttps://www.facebook.com/ekoflorMk
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 666
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2634 Posted: 07-Feb-2020 at 01:35
1.Расадник
2.Стар Аеродром
3.Дајмонд комплекс
4.Комплекс Ист Гејт
5.Нови станбени единици кај бивша Треска
6.Космос Керамидница
7.Станбени единици кај бивша Алумина

Ова кога ќе се заврши и всели, тогаш ќе настане вистински колапс на градов по сите параметри
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 497
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #2635 Posted: 07-Feb-2020 at 03:19
Originally posted by kiriOK

1.Расадник
2.Стар Аеродром
3.Дајмонд комплекс
4.Комплекс Ист Гејт
5.Нови станбени единици кај бивша Треска
6.Космос Керамидница
7.Станбени единици кај бивша Алумина

Ова кога ќе се заврши и всели, тогаш ќе настане вистински колапс на градов по сите параметри

Мое мислење е дека нема да настане колапс доколку се реализираат планираните капиталните инфраструктурни проекти во градов за најбрз можен рок.
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 666
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2636 Posted: 07-Feb-2020 at 06:30
Originally posted by skopskodete

Originally posted by kiriOK

1.Расадник
2.Стар Аеродром
3.Дајмонд комплекс
4.Комплекс Ист Гејт
5.Нови станбени единици кај бивша Треска
6.Космос Керамидница
7.Станбени единици кај бивша Алумина

Ова кога ќе се заврши и всели, тогаш ќе настане вистински колапс на градов по сите параметри

Мое мислење е дека нема да настане колапс доколку се реализираат планираните капиталните инфраструктурни проекти во градов за најбрз можен рок.


Кружен тек уместо парк на новинари, сервисни улици на место на велосипедската трака во Гази Баба, булевар уместо парк Македонија...ова се пола од капиталните проекти на градов...тие капитални проекти можат само да го дозакопаат градов.
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 497
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #2637 Posted: 07-Feb-2020 at 12:24
Велосипедските патеки ќе бидат разместени на друго место, а не дека ќе ги снема.
Дај боже што е можно побрзо да се завршат тие проекти што ги наброја.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2638 Posted: 08-Feb-2020 at 09:42
Некаде во Скопје.

Монико
Деловно стамбен конплекс со одлична комбинација на бизнис и приватен живот.


https://baumit.mk/references/moniko?bs=0&bt=0&pc=0&c=31За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2639 Posted: 08-Feb-2020 at 09:44
Чудовиштето наречено Настелhttps://baumit.mk/references/nastel-taftalidze?bs=0&bt=0&pc=0&c=31
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6907
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2640 Posted: 08-Feb-2020 at 11:42

Уште една...https://baumit.mk
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 130131132133134 166>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.438 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.