build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 132133134135136 156>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 236
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #2661 Posted: 26-May-2019 at 12:24
Дефинитивно е надградба. Скоро сите надградби ги прават во таа форма. Ете на пример во Мичурин.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3286
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2662 Posted: 27-May-2019 at 07:29
На ул.Будимпештанска-Карпош(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3286
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2663 Posted: 27-May-2019 at 17:48
Во Кисела Вода(од фб)

Back to Top
mr bombastic View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Jun-2011
Online Status: Offline
Posts: 375
  Quote mr bombastic Quote  Post ReplyReply #2664 Posted: 28-May-2019 at 01:35
Originally posted by stef4o

Ова е во Автокоманда поточно на бул.Александар Македонски близу до комплексот во изградба Скопје Ист Гејт но мислам не спаѓа во истиот.На таблата од далеку се гледа дека станува збор за станбен објект од 7-8 ката.Од фотката неможе нешто многу да се види поради дрвата а и сеуште не се отидени многу во висина.И ова е исто негде во Автокоманда(од фб)

Оваа на влезот во Скопје многу долго ја влечкаат,уште не е готова
сигурно едно 10 години има поминато а горе доле таа е состојбата на зградата


Во Маџир Маало нешто се гради на ул.Ѓуро Ѓоновиќ незнам колку се приметува од фоткава(кај тоифорот може да се забележат столбови и арматура кон втор кат)


[/QUOTE]

офтопик - што се случува со улицата Ѓуро Ѓоновиќ, колку што знам ја реконструираа но гледам фали уште еден слој асфалт

Edited by mr bombastic - 28-May-2019 at 01:37
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3286
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2665 Posted: 28-May-2019 at 06:47

Pa pri rekonstrukcijata minatoto leto samo ovoj del sto se gleda na fotkata ne go dovrsija pred nekoj mesec bese raskopano postavuvaa nekakvi cevki duri i parkingot pod transporten bese raskopan.Mozebi se izveduval nekakov priklucok za novata zgrada vo blizina.
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 236
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #2666 Posted: 28-May-2019 at 07:47
Originally posted by stef4o


Pa pri rekonstrukcijata minatoto leto samo ovoj del sto se gleda na fotkata ne go dovrsija pred nekoj mesec bese raskopano postavuvaa nekakvi cevki duri i parkingot pod transporten bese raskopan.Mozebi se izveduval nekakov priklucok za novata zgrada vo blizina.

Се поставуваше нова водоводна цевка со поголем напречен пресек.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3286
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2667 Posted: 29-May-2019 at 14:49
Во Струга(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3286
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2668 Posted: 29-May-2019 at 14:59
Originally posted by stef4o

Ова е во Автокоманда поточно на бул.Александар Македонски близу до комплексот во изградба Скопје Ист Гејт но мислам не спаѓа во истиот.На таблата од далеку се гледа дека станува збор за станбен објект од 7-8 ката.Од фотката неможе нешто многу да се види поради дрвата а и сеуште не се отидени многу во висина.Од фбEdited by stef4o - 29-May-2019 at 15:00
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3286
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2669 Posted: 31-May-2019 at 12:23
Во Карпош,ул.Ванчо Мицков(спроти Реплек)солидна изведба согласно на рендерите(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3286
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2670 Posted: 01-Jun-2019 at 13:36
Во Куманово(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3286
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2671 Posted: 05-Jun-2019 at 08:09
Во населба Острово-Аеродром(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3286
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2672 Posted: 05-Jun-2019 at 08:12
Нов проект негде во Тафталиџе(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3286
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2673 Posted: 05-Jun-2019 at 12:16
Стигнале до поткровје,кај гимназија Корчагин

Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 552
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2674 Posted: 06-Jun-2019 at 03:55
Малце ко да штрчи...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3286
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2675 Posted: 06-Jun-2019 at 07:22

Мислам дека висината е иста како и на онаа белата што ја изградија пред некое време.Сите нови згради што ќе никнуваат во овој дел се П+5+Пк.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3286
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2676 Posted: 06-Jun-2019 at 07:34
Во Карпош(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3286
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2677 Posted: 08-Jun-2019 at 17:35
Во Кисела Вода(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3286
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2678 Posted: 08-Jun-2019 at 17:37
Ова го најдов само како најава нема наведено локација,би требало да е негде во Скопје

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3286
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2679 Posted: 09-Jun-2019 at 12:53
Во Тетово(од фб)Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12487
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2680 Posted: 09-Jun-2019 at 15:52
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 132133134135136 156>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.232 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.