build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 133134135136137 165>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #2681 Posted: 15-Feb-2020 at 15:43
Кај Агросервис во Ченто.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6478
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2682 Posted: 15-Feb-2020 at 19:39
Fala za infoto.Odličen e proketot se nadevam ke se realizira vo dogledno vreme...

Edited by stef4o - 15-Feb-2020 at 19:40
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13088
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2683 Posted: 16-Feb-2020 at 19:33
Originally posted by stef4o

Ова по се изгледа е нов проект на САРА-4 кој треба да се реализира во Карпош негде кај бивши ресторан Имес(не сум најсигурен баш за локацијата)

https://www.facebook.com/sara4dooel/?ref=br_rs


Originally posted by Џоле

Зградата е веќе изградена, според адресата, ќе му дојде зад зградата на Голден Арт кај Машински факултет. Зградата е видлива од булеварот Илинден.

види го линкот

https://www.google.com/maps/d/viewer?hl=en&safe=off&client=firefox-a&num=100&ie=UTF8&t=h&msa=0&ll=42.00612383792738%2C21.40923439891276&mid=1fE1jGMC_BN6HX2F03CHACuOvArQ&z=20


За сè има вторпат
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 478
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #2684 Posted: 16-Feb-2020 at 19:56
Ајде, па следно на локацијава, во воздух згради да левитираат.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6478
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2685 Posted: 17-Feb-2020 at 07:49
Одличен проект на Аттика Архитекти,некаде во Скопје треба да се реализира незнам каде поточно...(можно е да е во маалото кај Корчагин)

Edited by stef4o - 17-Feb-2020 at 07:50
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6478
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2686 Posted: 17-Feb-2020 at 08:06
Во Скопје,незнам каде поточно можеби во населба Криви Дол...

https://www.facebook.com/Getoar
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6478
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2687 Posted: 17-Feb-2020 at 08:36
Негде во Дебар Маало...

https://www.facebook.com/VoOdbranaNaDebarMaalo
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6478
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2688 Posted: 18-Feb-2020 at 15:18
Нов станбен објект на Два Брата Градители во Кисела Вода на ул.Димо Хаџи Димов

https://www.facebook.com/dvabrata.graditeli
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6478
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2689 Posted: 19-Feb-2020 at 14:22
Нов објект на Ројал Васе-веројатно негде во Кисела Водаhttps://www.facebook.com/rojalvase/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6478
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2690 Posted: 22-Feb-2020 at 17:52
Во Гази Баба

1.Близу комплексот Скопје Ист Гејт,веќе подолго време нема значителна промена...2.Оваа зграда веќе долги години се гради,чинам Гранит е изведувач но активностите се одвиваат преспоро...

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6478
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2691 Posted: 22-Feb-2020 at 18:09
Поглед од парк-шумата Гази Баба кон нас.Железара каде крајно лево може да се забележи карабина на нова зграда,можно е да е на Два Брата ГрадителиBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13088
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2692 Posted: 22-Feb-2020 at 18:18


Да, тоа е таа зграда (што е прикажана на рендерот).
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6478
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2693 Posted: 23-Feb-2020 at 13:16
На ул.Багдадска-Карпош

https://www.facebook.com/FILA-Construction
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6478
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2694 Posted: 27-Feb-2020 at 18:01
Негде во Скопје,незнам точна локација...https://www.facebook.com/EuroBetonMix
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6478
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2695 Posted: 28-Feb-2020 at 08:04
Ново градилиште негде близу Порта Влае???https://www.facebook.com/GAA-invest
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6478
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2696 Posted: 28-Feb-2020 at 16:54
На Водно...

https://www.facebook.com/ekoflorMk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6478
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2697 Posted: 29-Feb-2020 at 13:09
Наскоро,во близина на Шампионче-Кисела Вода

https://www.facebook.com/Mileniumkom-
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6478
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2698 Posted: 29-Feb-2020 at 19:31
Во Охрид(од инстаграм)https://www.facebook.com/Real-Invest-Group
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13088
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2699 Posted: 01-Mar-2020 at 16:59
Влае

Edited by Џоле - 01-Mar-2020 at 20:21
За сè има вторпат
Back to Top
stefanij@stefi View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 03-Mar-2020
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote stefanij@stefi Quote  Post ReplyReply #2700 Posted: 03-Mar-2020 at 04:23
imate li informacii za novite zgradi sto gi pravat vo naselba dracevo?
https://www.pazar3.mk/oglas/zivealista/stanovi/se-prodava/skopje/kisela-voda/novi-stanovi-vo-dracevo-ekstra/3004683
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 133134135136137 165>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.437 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.