build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 135136137138139 164>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2721 Posted: 17-Mar-2020 at 12:16
Мислам дека веќе е предоцна за "корекции" во населбите кои се веќе зафатени со издигање неплански згради на несоодветни локации со несоодветна катност.За пример би го земал делот од Кисела Вода околу Рампа па и пошироко се до општинските бараки веќе се никнати многу мали 7-8 катни згради(Хантерс,Про Билдинг,Бостон и ред други) и таквиот концепт ќе продолжи бидејќи маркиците се многу мали и на тие површини дозволуваат доста високи згради,паркинзите најчесто се доплатуваат по 4000 евра и тоа за 5-10 години ќе го претвори овој дел во голем хаос. За Стар Аеродром,Мичурин поголем дел од Тафталиџе веќе е 90% завршена приказна а како нови можности ги гледам Ново Маало,Крњево и Ќерамидница ама судејќи по плановите и нацрт верзиите кои ги има во тој дел особено за Крњево кое планираат да го наредат со 40-тина 7-катници мислам дека неможе да се очекува драстична промена...
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13088
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2722 Posted: 17-Mar-2020 at 18:58
Во близина на американска амбасадаКарпош 4КарпошТафталиџеБутел 1

Чаир (зад зградите на ул. Џон Кенеди)

на ул. Џон Кенедизад Универзална сала

За сè има вторпат
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4731
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #2723 Posted: 17-Mar-2020 at 22:35
Дури да се зачуди човек, само една е со поткровје!
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13088
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2724 Posted: 18-Mar-2020 at 16:53
Дебар МаалоЗа сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2725 Posted: 19-Mar-2020 at 09:49
Во нас.Даме Груев-Општина Ѓорче Петров...

https://www.facebook.com/deni.dor.90?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2726 Posted: 19-Mar-2020 at 10:07
Фасадирање на објектот на Хантерс во Кисела Вода

https://www.facebook.com/ekoflorMk/

Back to Top
David View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Feb-2020
Online Status: Offline
Posts: 132
  Quote David Quote  Post ReplyReply #2727 Posted: 19-Mar-2020 at 11:09
Баш ме интересира Хантерс дали ќе користат фасадна цигла за фасадата како што е прикажано на рендерот,или ќе гледаат да скратат трошкови и ќе ја остават "гола"...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2728 Posted: 19-Mar-2020 at 14:47
Подготовки за нова станбена зграда во Струмица...https://www.facebook.com/planimetrika/?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2729 Posted: 19-Mar-2020 at 15:28
Објектот на Ројал Васе во Кисела Вода на ул.Георги Димитровhttps://www.facebook.com/rojalvase/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2730 Posted: 19-Mar-2020 at 15:52
Еден поглед кон дел од Кисела Вода,се гледаат по некоја од новоградбите вклучувајќи ја и зградава од претходниот пост...(од SSC Forumot)

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13088
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2731 Posted: 19-Mar-2020 at 17:45
Зградата на ТомчеСофкаЗа сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2732 Posted: 19-Mar-2020 at 19:40

Мислам дека Томче-Софка не се инвеститори на објектов,нивните апартмани се десно од карабинава,чинам дека инвеститор на објектов е некој друг веројатно пишува на инфо таблата на градилиштето...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2733 Posted: 20-Mar-2020 at 15:51
4 спрата, 18 апартмани,Булевар Македонски просветители 22, Охридhttps://www.facebook.com/bograd.arch/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2734 Posted: 20-Mar-2020 at 15:57


https://www.facebook.com/pg/Трпе-Инвест
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1951
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #2735 Posted: 20-Mar-2020 at 16:24
Трпе инвест оххх

Но штом им се може да градат згради БРАВО!
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2736 Posted: 21-Mar-2020 at 13:02
Некој случајно да не има повеќе инфо,отворено е ново градилиште негде во Ѓорче Петров близу зградата на American Construction....веројатно нешто станбено никнува...??w.faceboowwk.com/EuroBetonMix/
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 264
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #2737 Posted: 21-Mar-2020 at 15:30
Ова градилиште е веднаш по кружниот тек на Партизанска кај Порта Влае. Отворено е веќе подолго време, има една табла ама не сум загледал што се гради.
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2738 Posted: 22-Mar-2020 at 18:09
На ул.Славејко Арсов-Водно

https://www.facebook.com/dino99dooel/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2739 Posted: 22-Mar-2020 at 18:11
Во Прилеп на ул.11-ти Октомври(до СОУ Ѓорче Петров)

https://www.facebook.com/dino99dooel
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2740 Posted: 22-Mar-2020 at 18:14
Trim&Lum во Кисела Вода...

https://www.facebook.com/EuroBetonMix/
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 135136137138139 164>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.453 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.