build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 136137138139140 165>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6444
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2741 Posted: 19-Mar-2020 at 15:52
Еден поглед кон дел од Кисела Вода,се гледаат по некоја од новоградбите вклучувајќи ја и зградава од претходниот пост...(од SSC Forumot)

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13088
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2742 Posted: 19-Mar-2020 at 17:45
Зградата на ТомчеСофкаЗа сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6444
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2743 Posted: 19-Mar-2020 at 19:40

Мислам дека Томче-Софка не се инвеститори на објектов,нивните апартмани се десно од карабинава,чинам дека инвеститор на објектов е некој друг веројатно пишува на инфо таблата на градилиштето...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6444
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2744 Posted: 20-Mar-2020 at 15:51
4 спрата, 18 апартмани,Булевар Македонски просветители 22, Охридhttps://www.facebook.com/bograd.arch/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6444
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2745 Posted: 20-Mar-2020 at 15:57


https://www.facebook.com/pg/Трпе-Инвест
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1951
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #2746 Posted: 20-Mar-2020 at 16:24
Трпе инвест оххх

Но штом им се може да градат згради БРАВО!
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6444
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2747 Posted: 21-Mar-2020 at 13:02
Некој случајно да не има повеќе инфо,отворено е ново градилиште негде во Ѓорче Петров близу зградата на American Construction....веројатно нешто станбено никнува...??w.faceboowwk.com/EuroBetonMix/
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 262
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #2748 Posted: 21-Mar-2020 at 15:30
Ова градилиште е веднаш по кружниот тек на Партизанска кај Порта Влае. Отворено е веќе подолго време, има една табла ама не сум загледал што се гради.
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6444
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2749 Posted: 22-Mar-2020 at 18:09
На ул.Славејко Арсов-Водно

https://www.facebook.com/dino99dooel/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6444
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2750 Posted: 22-Mar-2020 at 18:11
Во Прилеп на ул.11-ти Октомври(до СОУ Ѓорче Петров)

https://www.facebook.com/dino99dooel
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6444
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2751 Posted: 22-Mar-2020 at 18:14
Trim&Lum во Кисела Вода...

https://www.facebook.com/EuroBetonMix/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6444
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2752 Posted: 23-Mar-2020 at 18:22
Originally posted by stef4o

Во нас.Острово-АеродромСосем случајно листајќи низ порталот time.mk ја видов рекламава на ЗСФ КОМ каде е презентиран рендерот од оваа зграда што никнува во Острово-Аеродром,но кога ќе се влезе на нивниот веб сајт ја нема евидентирано во тековни проекти...така да морав да сликнам додека одеше рекламата па еве ги споделувам рендерите...Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6444
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2753 Posted: 24-Mar-2020 at 12:12
Објектот на TRIM&LUM во Капиштец

https://www.facebook.com/Komerlin-Bau
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6444
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2754 Posted: 24-Mar-2020 at 18:07
Објект на Trim&Lum,најверојатно во Струга негде(пишува на местото на поранешна печатница Графокомерц)...https://www.facebook.com/Komerlin-Bau
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 886
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #2755 Posted: 24-Mar-2020 at 21:59
Графокомерц се наоѓаше во Охрид. Објектот во позадина е фабрика Отекс на ул. Егејска.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6444
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2756 Posted: 24-Mar-2020 at 22:37


Ironm,fala za infoto za točna lokacija,gledam Trim&Lum imaat istovremeno počnato poveke proekti niz Skopje,Struga i Ohrid neznam so kakov kvalitet im se zgradite...
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 886
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #2757 Posted: 25-Mar-2020 at 10:23
Во Охрид ги бие лош глас за квалитетот, не можам од прва рака да го потврдам тоа туку само муабети. Нивната цена е многу пониска од сите други новоизградени објекти (за најмалку 20%). Исто така некако успеаа изминативе 10 години да ги добијат најдобрите локации за станбени објекти во градов.

Едит: ул. Егејска е далеку од најдобрите локации, повеќе зборувам за локации во центар, на бул. Туристичка, населба Расадник, итн.


Edited by ironm - 25-Mar-2020 at 10:25
Back to Top
David View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Feb-2020
Online Status: Offline
Posts: 132
  Quote David Quote  Post ReplyReply #2758 Posted: 25-Mar-2020 at 10:47
На "Борис Трајковски" градат нео-комунистички блок што ќе и парирa во должина на таа зградурината што се запали пред 15 год. спомнав за рендерот изгледа чкарт,зградата во живо нејќам ни да помислам како ќе излезе.
А за тоа како добиваат вакви локации мислам дека на сите ни е јасно дека станува збор за коалициски тендери поделени меѓу себе.....единствено ме чуди каде се нашите мили архитекти да бе-кнат околу ова силување на градот.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6444
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2759 Posted: 25-Mar-2020 at 11:36
Еве уште по некој рендер од нивна зграда во Расадник-Охридhttps://www.facebook.com/Trim-Lum-Stanovi-
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6444
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2760 Posted: 26-Mar-2020 at 17:51
На Водно,ул.Славејко Арсовhttps://www.facebook.com/dino99dooel/

...
Ова е некое ново градилиште во Ѓорче Петров,близу комплексите Александрија и Гарден Инн,немам инфо за што поточно се работи....https://www.facebook.com/EuroBetonMix/
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 136137138139140 165>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.449 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.