build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 139140141142143 164>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2801 Posted: 26-Apr-2020 at 11:54

Да,моја грешка.Најверојатно е станбен објект бидејќи и во околина само станбени објекти се градат...
Едно време помислив да не е овој објект но не сум сигурен...https://www.facebook.com/pg/NeimarInzenering/
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 207
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #2802 Posted: 26-Apr-2020 at 13:15
Се работи за станбен објект П+6+Пк, секако.
Иако наликува, според формата на маркичката веројатно не се работи за објектот од рендерот, освен ако не е пресликан хоризонтално, но во секој случај катноста не одговара.


Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2803 Posted: 26-Apr-2020 at 13:42

Благодарам за извадокот од деталниот,веројатно се работи за некој сосема друг проект ќе видиме со тек на време би требало да има повеќе инфо.

....
На Јужен Булевар,поточно се води на ул.Дренак-мала станбена зградичка на ДДМ Инженеринг веќе се фасадира

https://www.facebook.com/DdmInzenering/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2804 Posted: 26-Apr-2020 at 14:38
Нов проект на Аттика Архитектс во Скопје-Центар(од Инстаграм)типувам на оваа локација непосредно до Боними на Партизанска


...

Инаку тука и Хантерс имаат најавено нов објект

Edited by stef4o - 26-Apr-2020 at 14:42
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13088
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2805 Posted: 26-Apr-2020 at 14:55
Според рендерот, може да е и оваа локација:

https://www.google.mk/maps/@41.9931422,21.4251664,3a,90y,39.62h,106.28t/data=!3m6!1e1!3m4!1s7LsbkqaWG9XzagxDuAwEmQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=en
За сè има вторпат
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 264
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #2806 Posted: 27-Apr-2020 at 13:37
Originally posted by Џоле

Ова е Ѓорче Петров, во близина на пазарчето...

Originally posted by stef4o

Во Влае,незнам што се гради,ако може некој да ја најде маркицата во деталниот план за овој дел чисто да видиме колкава катност е предвидена...денес фрлаат темелна плочаhttps://www.facebook.com/EuroBetonMix/


Денес поминав од тука и само оваа табла беше поставена.

And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 264
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #2807 Posted: 27-Apr-2020 at 13:40
Овие две се во Карпош во близина на Реплек од другата страна на булеварот.

А оваа е во Ѓорче Петров.


And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2808 Posted: 27-Apr-2020 at 17:14
Originally posted by JovanOdGjorche

Овие две се во Карпош во близина на Реплек од другата страна на булеварот.Мислев овие веќе одамна ги завршиле но сеуште има активности...еве ги рендерите

А оваа е во Ѓорче Петров.Edited by stef4o - 27-Apr-2020 at 17:15
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2809 Posted: 28-Apr-2020 at 16:25
Задниот дел на масивната зграда што се гради на Јужен Булевар

поглед од највисокиот кат...https://www.facebook.com/Mileniumkom

Во Кисела Вода на ул.Емил ЗолаBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2810 Posted: 28-Apr-2020 at 16:31
Во Прилепhttps://www.facebook.com/dino99dooel
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2811 Posted: 28-Apr-2020 at 17:18
На Водноhttps://www.facebook.com/PropertyOneMK
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2812 Posted: 28-Apr-2020 at 17:20
Во Тафталиџеhttps://www.facebook.com/PropertyOneMK
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 886
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #2813 Posted: 28-Apr-2020 at 20:05
Преголема е темава за да барам назад да го цитирам постот, знам дека Стефчо го постира рендерот од оваа зграда преку фб профилот на Али Хиса. Еве слика и од ископот.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2814 Posted: 29-Apr-2020 at 14:40
Претпоставувам дека ова е во нас.Даме Груев-О.Ѓорче Петров

Би требало да е некој од објектите на Мултиофис,можеби овој...

https://www.facebook.com/Getoar

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2815 Posted: 29-Apr-2020 at 15:10
Central Elite Residence-Неготино

https://www.facebook.com/centraleliteresidencenegotino
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2816 Posted: 29-Apr-2020 at 15:40
Неколку проекти од 2020 на ОСНАП Архитектс кои треба да се реализираат на неколку локации во Скопје

1.Во Пржино2.Во Кисела Вода3.За оваа незнам локација наведена е како Building Meglenska4.Незнам поточна локација5.Во Црничеhttps://www.facebook.com/OSNAP-Architects

Edited by stef4o - 29-Apr-2020 at 15:45
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2817 Posted: 01-May-2020 at 11:40
Od Instagram

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2818 Posted: 01-May-2020 at 15:40
На Водноhttps://propertyone.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2819 Posted: 02-May-2020 at 16:37
Во Кисела Водаинфо за објектот

Nov objekt pochnat vo izgradba vo oktomvri 2019 god
Vselliv DEKEMVRI 2020 god
STANBENA ZGRADA
PRIZEMJE + 5 KATA + POTKROVJE
-2 NIVOA PODZEMNI PARKING MESTA
Ul.Kiro Krstevski br.30 Kisela Voda -Cesma

Vkupno 66 stanovi
Zgradata ima dva lifta
Nema centralno gradsko parno
Nema delovni prostorii
Cena : 1000 evra po m2 so vkluchen ddv
Parking mesto 4000 evra

https://www.pazar3.mk/oglas/zivealista/stanovi/se-prodava/skopje/kisela-voda/bukefal-as-stanovi-od-27m2-do-56m2-vo-k-voda-cesma/3328943
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6483
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2820 Posted: 03-May-2020 at 10:25
Originally posted by JovanOdGjorcheДенес поминав од тука и само оваа табла беше поставена.Неколку извадоци од видео

https://www.facebook.com/EuroBetonMix/
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 139140141142143 164>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.469 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.