build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 143144145146147 180>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5480
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2881 Posted: 22-Nov-2019 at 18:13
Еве еден поглед кон Маџир Маало,може да се види дека на маалово допрва му претстои урбанизација поточно редење згради а слушам и хотели и деловни објекти но моментално сметам дека е многу лошо да се има стан во овој дел поготово зимно време бидејќи сеуште има многу куќи и бараки и истите се греат на принципот што најдат особено во оној дел каде има ромски фамилии и кога минувам низ маалото се шири неподнослива миризба на изгорена гума и пластика(не дека во други населби е сјајно но конкретно за тука) исто така потребно е многу уште да се вложува во инфраструктура улиците се и ќе бидат тесни плус сега повеќето се во очајна состојба.

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12955
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2882 Posted: 22-Nov-2019 at 18:33
Originally posted by stef4o

Од денешната тура низ Кисела Вода и Центар

На Јужен Булевар

1.Еуро БилдингЛеле, мајко, какво срање се и таа што с егради, а и таа до неа веќе изградената

Ѝ ебаа матер на Кисела Вода, населбата никогаш нема да се оправи
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5480
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2883 Posted: 22-Nov-2019 at 19:07

Ako ne gresam ova e vo Centar a ne Kisela Voda inaku da toa sto e izgradeno i vo dvete naselbi e horor konkretno za zgradata na Euro Building ednostavno e premasivna za toj del plus ke nema ni zelenilo okolu bidejki nema prostor. A Kisela Voda se poveke nalikuva na Debar Maalo barem vo ovoj del kade pominuvam pocesto recisi na sekoj agol gledaat da izdignat zgrada bez ogled na parking prostor i druga potrebna infrastruktura.So tek na vreme ke nastane haos i bez da pravat zgradi vo Rasadnikot a ako se odlucat i tamu da gi naredat e togas ke nastane vistinski krah.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12955
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2884 Posted: 22-Nov-2019 at 22:08
Муабетот за Кисела Вода ми беше во контекст на останатите твои фотки, на сликите личи како некое блискоисточно гето, а не на нормална населба.
За сè има вторпат
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 640
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2885 Posted: 23-Nov-2019 at 10:11
Освен што се е отидено у курац во однос на урбанизам и дизајн...дали некој друг приметува дека во градов 97% од се што се гради се станбени згради???
Никакви други содржини...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5480
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2886 Posted: 23-Nov-2019 at 16:41
Најава за нов проект на lapiz.mk(од Инстаграм)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5480
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2887 Posted: 23-Nov-2019 at 16:49
На Водно(од фб)

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12955
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2888 Posted: 24-Nov-2019 at 16:29
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12955
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2889 Posted: 26-Nov-2019 at 12:38
Не е зграда, но заслужува да се најде овде...

N House од Радо ИнженерингEdited by Џоле - 26-Nov-2019 at 12:40
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5480
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2890 Posted: 26-Nov-2019 at 16:05
На ул.Багдадска(близу млечен ресторан) една од зградите на Линеаhttps://www.facebook.com/GOIVABETON/?eid=ARDrpcyzPCfWNVtrrFSWLZcbyR4nFkCpb8TmMZgEQ8MLvzkPZzA-stKB3kGSo_0nsKUGeq1_Ak4XC3t1
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2060
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #2891 Posted: 26-Nov-2019 at 22:50
Планирано е да се градат The Hovering Towers на Бесиан Мехмети или (засега) се само идеја? Според рендерите, поткрепувајќи ги со веќе изведеното од истиот архитект изгледаат одлично.


Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5480
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2892 Posted: 27-Nov-2019 at 07:58
Во Порта Влае,нов објект на Колбико Инженерингhttps://www.facebook.com/kolbiko.inzenering/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5480
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2893 Posted: 29-Nov-2019 at 13:39
На Јужен Булевар,Еуро Билдинг

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5480
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2894 Posted: 29-Nov-2019 at 19:29
Во Пржино(кај последна 16 ка) завршена е зградата на Хантерс

Рендерите велат едноА ситуацијата на терен сосема нешто поинакво...https://www.facebook.com/hanters.com.mk/

Патем цената за квадрат е 980евра а цена за паркинг 3500 евра...

Edited by stef4o - 29-Nov-2019 at 19:31
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5480
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2895 Posted: 29-Nov-2019 at 19:41
Нов станбено деловен објект во најава на ул.Антон Панов бр.1-Центар(од Инстаграм)https://www.facebook.com/Lapiz-MK

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5480
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2896 Posted: 29-Nov-2019 at 19:53
Проекти на Тераплан Партнерс кои веројатно треба во иднина да се реализираат...https://www.facebook.com/terraplanpartners/?ref=br_rs
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5480
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2897 Posted: 30-Nov-2019 at 14:35
Очигледно секоја општина си добива по еден Настел

Ова е веќе изградено во Ѓорче Петров,делува доста масивноhttps://www.facebook.com/deni.dor.90
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5480
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2898 Posted: 30-Nov-2019 at 19:01
Во Ѓорче Петров,на ул.Ацо Шоповhttp://eurovia.mk/works/residential-premise-sanik-aco-shopov/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5480
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2899 Posted: 30-Nov-2019 at 19:12
Зад зградата на Мак Ауто Стар очигледно има некои градилишта претпоставувам дека се две и дека се на Жикол на едното веќе е издигната карабината на оваа зградаА ископот и армирањето на темелна плоча веројатно е за другиот нивен објект

https://www.facebook.com/GAA-invest
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5480
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2900 Posted: 04-Dec-2019 at 08:08
Во Скопје,претпоставувам негде во Чаир

https://www.facebook.com/ekoflorMk/
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 143144145146147 180>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.406 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.