build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 149150151152153 179>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5545
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3001 Posted: 07-Feb-2020 at 13:55
Originally posted by skopskodete

На која локација, знаеш?


За жал не,ова го најдов како промоција од една агенција за недвижности но не е наведена локација,патем се работи за проект на Helena Mojsic Architects и го носи називот Golden Garden.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2061
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #3002 Posted: 07-Feb-2020 at 14:48
Фини се проективе на Мојсиќ
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
team17 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 23-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 18
  Quote team17 Quote  Post ReplyReply #3003 Posted: 07-Feb-2020 at 15:03
Originally posted by skopskodete

На која локација, знаеш?


На улица Козара, карши зградите на Луна, лепенка до Линеа. А Козара не изгледа баш вака ко на сликава...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5545
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3004 Posted: 07-Feb-2020 at 18:49

Imaat počnato so izgradba ili...?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12962
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3005 Posted: 08-Feb-2020 at 09:42
Некаде во Скопје.

Монико
Деловно стамбен конплекс со одлична комбинација на бизнис и приватен живот.


https://baumit.mk/references/moniko?bs=0&bt=0&pc=0&c=31За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12962
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3006 Posted: 08-Feb-2020 at 09:44
Чудовиштето наречено Настелhttps://baumit.mk/references/nastel-taftalidze?bs=0&bt=0&pc=0&c=31
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5545
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3007 Posted: 08-Feb-2020 at 11:42

Уште една...https://baumit.mk
Back to Top
Graditelot View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 17-May-2016
Online Status: Offline
Posts: 62
  Quote Graditelot Quote  Post ReplyReply #3008 Posted: 08-Feb-2020 at 12:14
шубаво вака чадот го собира и се грижи да остане, да не одлета.
Back to Top
David View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 05-Feb-2020
Online Status: Offline
Posts: 94
  Quote David Quote  Post ReplyReply #3009 Posted: 08-Feb-2020 at 12:28
Зошто нео-комунистички блок место еве да речеме 40 катница,или колку и да е долга зградава во должина.....која е поентата вакво нешто да изградиш ?
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 224
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #3010 Posted: 08-Feb-2020 at 15:45
Полесна изградба и побрз профит можеби?

А што се случува со тротоарот до „зградата“ ? Нели забранија да се движат со автомобили по него?
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12962
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3011 Posted: 08-Feb-2020 at 17:50


Веројатно го користат како привремен паркинг.
___________________

Некој на форумов тврдеше дека градбата во Градски парк (до ресторан Томче-Софка) е стопирана, но еве денешна состојба:Edited by Џоле - 08-Feb-2020 at 17:50
За сè има вторпат
Back to Top
Skopje1981 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 02-Nov-2019
Online Status: Offline
Posts: 24
  Quote Skopje1981 Quote  Post ReplyReply #3012 Posted: 09-Feb-2020 at 10:04
Не е стопирана градбата кај Томче Софка. Се гради и изведувачите најнормално си ги оставаат колите на шеталиштето.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5545
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3013 Posted: 09-Feb-2020 at 14:42
Во Центар...

1.На ул.Никола Тримпаре2.Незнам каде поточно...https://www.facebook.com/bunjakovets/
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12962
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3014 Posted: 09-Feb-2020 at 20:13
Локација на Гугл Мапс за последната зграда

https://www.google.mk/maps/@41.9980629,21.4150057,3a,75y,76.74h,94.72t/data=!3m6!1e1!3m4!1s9ILYskXrfn-YT7ITKVDIrw!2e0!7i13312!8i6656?hl=en
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5545
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3015 Posted: 10-Feb-2020 at 12:26
Не е зграда но делува фантастично,не сум знаел дека има вакво нешто изградено во Скопје...очигледно е негде во Карпош

https://baumit.mk
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12962
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3016 Posted: 10-Feb-2020 at 12:41


Беше веќе објавена во оваа нишка, доби награда за архитектура за 2019 година.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5545
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3017 Posted: 10-Feb-2020 at 13:13

Секоја чест,не сум ја приметил затоа ја постирав.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5545
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3018 Posted: 10-Feb-2020 at 13:36
Нов проект на Аттика Архитекти во Скопје

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5545
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3019 Posted: 11-Feb-2020 at 16:08
На Јужен Булевар-Центар

1.Еуро Билдинг

2.ДДМ Инженеринг

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5545
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3020 Posted: 11-Feb-2020 at 16:10
Во Кисела Вода...

...
Ова е доста непристојно,дури и Дебар Маало го надминуваBack to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 149150151152153 179>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.453 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.