build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 149150151152153 155>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12479
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3001 Posted: 24-Nov-2019 at 16:29
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12479
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3002 Posted: 26-Nov-2019 at 12:38
Не е зграда, но заслужува да се најде овде...

N House од Радо ИнженерингEdited by Џоле - 26-Nov-2019 at 12:40
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3256
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3003 Posted: 26-Nov-2019 at 16:05
На ул.Багдадска(близу млечен ресторан) една од зградите на Линеаhttps://www.facebook.com/GOIVABETON/?eid=ARDrpcyzPCfWNVtrrFSWLZcbyR4nFkCpb8TmMZgEQ8MLvzkPZzA-stKB3kGSo_0nsKUGeq1_Ak4XC3t1
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1534
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #3004 Posted: 26-Nov-2019 at 22:50
Планирано е да се градат The Hovering Towers на Бесиан Мехмети или (засега) се само идеја? Според рендерите, поткрепувајќи ги со веќе изведеното од истиот архитект изгледаат одлично.


Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3256
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3005 Posted: 27-Nov-2019 at 07:58
Во Порта Влае,нов објект на Колбико Инженерингhttps://www.facebook.com/kolbiko.inzenering/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3256
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3006 Posted: 29-Nov-2019 at 13:39
На Јужен Булевар,Еуро Билдинг

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3256
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3007 Posted: 29-Nov-2019 at 19:29
Во Пржино(кај последна 16 ка) завршена е зградата на Хантерс

Рендерите велат едноА ситуацијата на терен сосема нешто поинакво...https://www.facebook.com/hanters.com.mk/

Патем цената за квадрат е 980евра а цена за паркинг 3500 евра...

Edited by stef4o - 29-Nov-2019 at 19:31
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3256
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3008 Posted: 29-Nov-2019 at 19:41
Нов станбено деловен објект во најава на ул.Антон Панов бр.1-Центар(од Инстаграм)https://www.facebook.com/Lapiz-MK

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3256
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3009 Posted: 29-Nov-2019 at 19:53
Проекти на Тераплан Партнерс кои веројатно треба во иднина да се реализираат...https://www.facebook.com/terraplanpartners/?ref=br_rs
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3256
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3010 Posted: 30-Nov-2019 at 14:35
Очигледно секоја општина си добива по еден Настел

Ова е веќе изградено во Ѓорче Петров,делува доста масивноhttps://www.facebook.com/deni.dor.90
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3256
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3011 Posted: 30-Nov-2019 at 19:01
Во Ѓорче Петров,на ул.Ацо Шоповhttp://eurovia.mk/works/residential-premise-sanik-aco-shopov/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3256
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3012 Posted: 30-Nov-2019 at 19:04
Во Гази Баба,Автокоманда близу Скопје Ист Гејт

http://eurovia.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3256
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3013 Posted: 30-Nov-2019 at 19:12
Зад зградата на Мак Ауто Стар очигледно има некои градилишта претпоставувам дека се две и дека се на Жикол на едното веќе е издигната карабината на оваа зградаА ископот и армирањето на темелна плоча веројатно е за другиот нивен објект

https://www.facebook.com/GAA-invest
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3256
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3014 Posted: 04-Dec-2019 at 08:08
Во Скопје,претпоставувам негде во Чаир

https://www.facebook.com/ekoflorMk/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3256
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3015 Posted: 06-Dec-2019 at 08:09
Во Козле(од SSC Forumot)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3256
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3016 Posted: 08-Dec-2019 at 12:43
На ул.Багдадска-Карпош

https://www.facebook.com/FILA-Construction-
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3256
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3017 Posted: 09-Dec-2019 at 16:56
Во АвтокомандаBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3256
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3018 Posted: 10-Dec-2019 at 08:01
Во Кисела Вода,на бул.Борис Трајковскиhttps://www.facebook.com/probuilding1/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3256
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3019 Posted: 10-Dec-2019 at 08:28
Во Маџир Маало

https://www.facebook.com/domdizajn.agencijazanedviznosti
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3256
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3020 Posted: 10-Dec-2019 at 13:19
На ул.Будимпештанска во Карпош(од инстаграм)Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 149150151152153 155>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.371 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.