build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 151152153154155 187>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3041 Posted: 20-Jul-2020 at 07:01
Во Дебар Маалоhttps://www.pazar3.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3042 Posted: 20-Jul-2020 at 15:31
Бортас ептен споро ја градат зградава во нас.Криви Долhttps://www.pazar3.mk/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3043 Posted: 20-Jul-2020 at 15:44
Треба да се гради,или веќе се гради во нас.Криви Долhttps://www.pazar3.mk
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13511
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3044 Posted: 20-Jul-2020 at 18:02


Изградена е одамна, тука имав објавено фотка, уште пред неколку месеци (декември 2019).

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3045 Posted: 21-Jul-2020 at 12:58
Денешни низ Кисела Вода

1.Хантерс веќе е целосно завршена,на приземје веќе има некаков маркет,само не ја разбирам поентата со онаа лимена гаража со натпис адвокатска канцеларија зарем нема да ја срушат?2.На ул.Емил Зола3.Близу зградата Бостон никнуваат некои мали зградички

4.На ул.Киро Крстевски5.На бул.Борис Трајковски6.Ќе почне со градба во септември на ул.Невена Георгиева Дуња близу зградата Бостон

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3046 Posted: 21-Jul-2020 at 16:38
Во Прилепhttps://www.facebook.com/dino99dooel
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 746
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #3047 Posted: 21-Jul-2020 at 22:47
Не е потребен мораториум и слични мерки, ова гетоизирање на Скопје можеше да биде запрено со зголемување на таксите...она што го плаќаат како давачка така наречениве градежни компании е пресмешно, затоа и гледаме ваква офанзива.
Тоа ќе доведеше и до филтрирање на инвеститорите и поголема конкуренција а со тоа и автоматски ќе се влијаеше на истетиката и другите параметри на објективе, односно ќе инвестираа само сериозни инвеститори.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3048 Posted: 22-Jul-2020 at 10:22
Ел оксидо на ул.Багдадскаhttps://www.facebook.com/lineaskopje
Back to Top
David View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Feb-2020
Online Status: Offline
Posts: 211
  Quote David Quote  Post ReplyReply #3049 Posted: 22-Jul-2020 at 10:43
Освежување од чкартните фарбаници што го посипаа градов...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3050 Posted: 22-Jul-2020 at 11:00
Во Дебар Маалоhttps://www.pazar3.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3051 Posted: 22-Jul-2020 at 12:20
Куманово

https://reklama5.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3052 Posted: 23-Jul-2020 at 09:58
Originally posted by stef4o

По подолго време конечно излегоа рендери од зградата што се гради во населба Острово-Аеродром на Саф комерц

https://reklama5.mk/


ДенешниBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3053 Posted: 23-Jul-2020 at 10:42
Наскоро во Тафталиџе 2https://www.facebook.com/makomnedviznosti
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3054 Posted: 23-Jul-2020 at 16:15
Во Кисела Вода на ул.Димо Хаџи Димов

https://www.pazar3.mk/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3055 Posted: 24-Jul-2020 at 09:54
Кај Каскада,воените кули во Карпош се чисти терен за нова зградаhttps://www.facebook.com/photo?fbid=10159023100585934&set=gm.3323887067666652
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3056 Posted: 24-Jul-2020 at 15:39
Планирано за Охридhttps://www.facebook.com/Bauhaus.Struga/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3057 Posted: 25-Jul-2020 at 10:30
На ул.Димо Хаџи Димов-К.Водаhttps://www.pazar3.mk/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3058 Posted: 26-Jul-2020 at 10:17
Во Кисела Вода на ул.Марко Орешковиќ

https://www.facebook.com/hidrotekgradba2020
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3059 Posted: 26-Jul-2020 at 10:21
Поглед кон дел од новоградбите во Влаеhttps://www.pazar3.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3060 Posted: 26-Jul-2020 at 10:28
Проекти кои треба да се градат во Чаир

За првото незнам точна локација

ова второто е планирано на Втора Македонска бригадаhttps://www.facebook.com/arkitemaarchitecture
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 151152153154155 187>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.656 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.