build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 152153154155156 167>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 6953
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3061 Posted: 19-Jul-2020 at 15:40
Во Кисела Вода на ул.Димо Хаџи Димовhttps://www.facebook.com/BalkanGradba
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 6953
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3062 Posted: 19-Jul-2020 at 15:56
Илинден

https://www.pazar3.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 6953
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3063 Posted: 19-Jul-2020 at 15:59
Капиштец,во градбаhttps://www.pazar3.mk/
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 500
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #3064 Posted: 19-Jul-2020 at 16:02
Originally posted by stef4o

Илинден
https://www.pazar3.mkКај зградите во општина Илинден се приметува нешто во поткровјата различно него другите општини во Скопје. И се мислам дека има нешто тоа врска со регулација на комуналиите, како да ми е познат некој таков муабет?! Дали некој знае повеќе информации ?!

Edited by user8642 - 19-Jul-2020 at 16:03
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2218
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #3065 Posted: 19-Jul-2020 at 16:19
Каква е регулацијата на професијата архитект? Во еден куп занимања, ако некој не си ја врши работата како што треба, му се одзема лиценца и не може повеќе да го работи тоа. Зошто така не е постапено и со уметниците кои по долга и макотрпна работа дошле до овие ремек дела (примери само од последниве 2 страници, иначе цел ден ќе ми отиде)?

Originally posted by stef4oOriginally posted by stef4oOriginally posted by stef4oEdited by Staro Skopje - 19-Jul-2020 at 16:19
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 6953
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3066 Posted: 20-Jul-2020 at 07:01
Во Дебар Маалоhttps://www.pazar3.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 6953
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3067 Posted: 20-Jul-2020 at 15:31
Бортас ептен споро ја градат зградава во нас.Криви Долhttps://www.pazar3.mk/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 6953
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3068 Posted: 20-Jul-2020 at 15:44
Треба да се гради,или веќе се гради во нас.Криви Долhttps://www.pazar3.mk
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13149
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3069 Posted: 20-Jul-2020 at 18:02


Изградена е одамна, тука имав објавено фотка, уште пред неколку месеци (декември 2019).

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 6953
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3070 Posted: 21-Jul-2020 at 12:58
Денешни низ Кисела Вода

1.Хантерс веќе е целосно завршена,на приземје веќе има некаков маркет,само не ја разбирам поентата со онаа лимена гаража со натпис адвокатска канцеларија зарем нема да ја срушат?2.На ул.Емил Зола3.Близу зградата Бостон никнуваат некои мали зградички

4.На ул.Киро Крстевски5.На бул.Борис Трајковски6.Ќе почне со градба во септември на ул.Невена Георгиева Дуња близу зградата Бостон

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 6953
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3071 Posted: 21-Jul-2020 at 16:38
Во Прилепhttps://www.facebook.com/dino99dooel
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 672
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #3072 Posted: 21-Jul-2020 at 22:47
Не е потребен мораториум и слични мерки, ова гетоизирање на Скопје можеше да биде запрено со зголемување на таксите...она што го плаќаат како давачка така наречениве градежни компании е пресмешно, затоа и гледаме ваква офанзива.
Тоа ќе доведеше и до филтрирање на инвеститорите и поголема конкуренција а со тоа и автоматски ќе се влијаеше на истетиката и другите параметри на објективе, односно ќе инвестираа само сериозни инвеститори.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 6953
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3073 Posted: 22-Jul-2020 at 10:22
Ел оксидо на ул.Багдадскаhttps://www.facebook.com/lineaskopje
Back to Top
David View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Feb-2020
Online Status: Offline
Posts: 144
  Quote David Quote  Post ReplyReply #3074 Posted: 22-Jul-2020 at 10:43
Освежување од чкартните фарбаници што го посипаа градов...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 6953
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3075 Posted: 22-Jul-2020 at 11:00
Во Дебар Маалоhttps://www.pazar3.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 6953
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3076 Posted: 22-Jul-2020 at 12:17
Во Кавадарциhttps://reklama5.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 6953
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3077 Posted: 22-Jul-2020 at 12:20
Куманово

https://reklama5.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 6953
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3078 Posted: 23-Jul-2020 at 09:58
Originally posted by stef4o

По подолго време конечно излегоа рендери од зградата што се гради во населба Острово-Аеродром на Саф комерц

https://reklama5.mk/


ДенешниBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 6953
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3079 Posted: 23-Jul-2020 at 10:42
Наскоро во Тафталиџе 2https://www.facebook.com/makomnedviznosti
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 6953
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3080 Posted: 23-Jul-2020 at 16:15
Во Кисела Вода на ул.Димо Хаџи Димов

https://www.pazar3.mk/
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 152153154155156 167>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.422 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.