build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 153154155156>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3274
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3081 Posted: 13-Jan-2020 at 16:17
Проекти кои треба да се реализираат или веќе се во фаза на градба...(од фб)

Скопје

ДебарBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3274
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3082 Posted: 13-Jan-2020 at 17:00
Уште еден убав проект на Аттика Архитектс кој треба да се реализира во Скопје(од Инстаграм)

Edited by stef4o - 13-Jan-2020 at 17:01
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3274
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3083 Posted: 15-Jan-2020 at 08:25
Originally posted by Џоле


Дебар Маало

https://www.facebook.com/TSgrupLTD/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3274
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3084 Posted: 15-Jan-2020 at 16:55
Веројатно се работи за овој проект на Жикол,близу Мак Ауто Старhttps://www.facebook.com/GAA-invest
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3274
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3085 Posted: 16-Jan-2020 at 14:04
Во Прилепhttps://www.facebook.com/pg/KARPA-Prilep
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3274
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3086 Posted: 16-Jan-2020 at 19:24
Зграда на АДСДП во Пробиштип

https://www.facebook.com/SugareskiGoran/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARAtogCyWELXUNOiVo_reJGyKSnyT-xc_GvJNra3khfRP3sboSj5_IqX2r4lRakZc-9NUkXyW5gSPbA2
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3274
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3087 Posted: 17-Jan-2020 at 14:59
Од мојата денешна тура низ Кисела Вода

1.Бостон

2.На ул.Емил Зола

3.На ул.Балзакова непосредно до горнава зграда...3.Спроти зградата на Бостон од првата фотка4.Следниве се на бул.Борис Трајковски

Хантерс

Спроти нив...Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12483
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3088 Posted: 17-Jan-2020 at 17:43
Кога ќе нарачаш Бостон од Али Експрес А ова другово не е ни за коментирање, која мизерија, човече

Edited by Џоле - 17-Jan-2020 at 17:43
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3274
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3089 Posted: 17-Jan-2020 at 19:39

Ја преполнија Кисела Вода со безлични кутии,и на најмалите парцели креваат по 4-5 ката и како стојат работите уште ќе се градат вакви згради поготово на бул.Борис Трајковски и низ уличките околу Рампа.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3274
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3090 Posted: 18-Jan-2020 at 16:02
Originally posted by stef4o

Дел се од фб,дел се моиРедизајн,како што обично бива кај нас вака стана речиси со сите проекти на почеток едни рендери а во процес на градба настапува променаhttps://www.facebook.com/gpaarchitecture/
Back to Top
anonimen View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 10-Mar-2012
Online Status: Offline
Posts: 58
  Quote anonimen Quote  Post ReplyReply #3091 Posted: 18-Jan-2020 at 17:21
Necesno, izmamnicki I grozno
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3274
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3092 Posted: 20-Jan-2020 at 13:51
Денешни

----------------------------------------
Зградата на Бауер на 16-та Македонска Бригада

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12483
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3093 Posted: 21-Jan-2020 at 10:12
Проект за станбено-деловна зграда S GATE во Скопје, на Helena Mojsic Architects. Локацијата не е наведена.

https://www.facebook.com/helena.mojsic
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3274
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3094 Posted: 21-Jan-2020 at 14:24
Golden Garden во Скопје во Центарhttps://www.facebook.com/helena.mojsic
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3274
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3095 Posted: 22-Jan-2020 at 15:58
Во Автокоманда на 16-та Македонска Бригада,изградбата е очигледно во застој или се одвива преспоро.Денешни фоткиBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3274
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3096 Posted: 23-Jan-2020 at 15:37
Ова по се изгледа е нов проект на САРА-4 кој треба да се реализира во Карпош негде кај бивши ресторан Имес(не сум најсигурен баш за локацијата)

https://www.facebook.com/sara4dooel/?ref=br_rs
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12483
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3097 Posted: 23-Jan-2020 at 18:48
Зградата е веќе изградена, според адресата, ќе му дојде зад зградата на Голден Арт кај Машински факултет. Зградата е видлива од булеварот Илинден.

види го линкот

https://www.google.com/maps/d/viewer?hl=en&safe=off&client=firefox-a&num=100&ie=UTF8&t=h&msa=0&ll=42.00612383792738%2C21.40923439891276&mid=1fE1jGMC_BN6HX2F03CHACuOvArQ&z=20

Edited by Џоле - 23-Jan-2020 at 18:50
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3274
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3098 Posted: 23-Jan-2020 at 19:25

Го знам објектот но според овој рендерОчигледно рендерите претрпеле промени и затоа се збунив мислев нов проект ќе почнуваат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3274
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3099 Posted: 23-Jan-2020 at 19:37
Во нас-Острово-Аеродром(од инстаграм)Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1542
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #3100 Posted: 23-Jan-2020 at 19:44
Кој ги нарачува ДУП-овиве, кој ги прави, кој ги прифаќа, кој ги гласа и кој ги реализира?! Има ревизори и урбанисти или барем свесни луѓе од друг сектор по општиниве или само партиски окнижени климоглавци?
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 153154155156>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.250 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.