build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 158159160161162 175>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12897
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3181 Posted: 11-Apr-2020 at 11:40
Originally posted by stef4o

Кај Порта Влае...

Ух, ова ќе биде веројатно нешто огромно, голема дупка зјаеше тука долги години. Рендер нема?
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5038
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3182 Posted: 11-Apr-2020 at 12:44
Originally posted by Џоле

Originally posted by stef4o

Кај Порта Влае...

Ух, ова ќе биде веројатно нешто огромно, голема дупка зјаеше тука долги години. Рендер нема?


Незнам за рендер,сигурно има некаква табла на градилиште ама незнам кој е изведувач и инвеститор овие фотки се од доставувачите на бетон...
Ако на некој од членовите на форумот му е близу локацијава и ако е во можност следниов период нека појде да види за што станува збор.Претпоставувам се работи за нешто станбено...
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12897
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3183 Posted: 11-Apr-2020 at 12:48


Табла не видов, а баш вчера поминував тука, затоа и прашувам. Тие платна што се гледаат над тарабите се реклами за комплексот Гарден Ин.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5038
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3184 Posted: 11-Apr-2020 at 13:32
Чинам членот Jovan Od Gjorche спомена пред некое време дека видел некаква табла на градилиштето па затоа мислев некој што гравитира кон тој дел да помине да ја сликне но ништо чудно и да нема табла...многу новоотворени градилишта тераат така може ќе се појави некој рендер или реклама на интернет следниов период па ќе дознаеме...
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 219
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #3185 Posted: 11-Apr-2020 at 15:42
Јас сум во Хром, но еве од понеделник ако одам накај пазарот ќе поминам да видам како е состојбата
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5038
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3186 Posted: 12-Apr-2020 at 09:52
Во Охрид...

...https://www.facebook.com/Bauhaus.Struga
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5038
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3187 Posted: 12-Apr-2020 at 13:45
Во Скопје,незнам баш точна локација...

https://www.facebook.com/Sameti-Ndertim
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5038
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3188 Posted: 15-Apr-2020 at 09:40
Од SSC Forumot...

Треба да се реализира некаде во Скопје

Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Online
Posts: 4665
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #3189 Posted: 15-Apr-2020 at 10:12
Без поткровје? Без бела евтина ПВЦ дограма? Да видам да не вервам!
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5038
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3190 Posted: 15-Apr-2020 at 14:20
Од фб,некаде во Скопје незнам баш точна локација...Edited by stef4o - 15-Apr-2020 at 14:21
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5038
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3191 Posted: 15-Apr-2020 at 14:35
На ул.Јуриј Гагарин-Скопје,завршена во текот на 2019гhttps://makom.mk/makom-gradba
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5038
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3192 Posted: 15-Apr-2020 at 16:04
На Јужен Булевар...https://www.facebook.com/baukop.dooel?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5038
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3193 Posted: 16-Apr-2020 at 14:36
Во Капиштецhttps://www.facebook.com/Maraidoo
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5038
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3194 Posted: 16-Apr-2020 at 15:06
Niko Home-Штип

https://www.facebook.com/nikoh2002/
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Online
Posts: 419
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #3195 Posted: 16-Apr-2020 at 23:23
Има ли некоја веб-страница за понуда за новата зграда што се гради во населба Острово?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5038
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3196 Posted: 17-Apr-2020 at 12:14
Originally posted by skopskodete

Има ли некоја веб-страница за понуда за новата зграда што се гради во населба Острово?


Сеуште нема ниту инфо на фб ниту веб сајт,но чинам дека во скоро време ќе може да се најде повеќе инфо на страната на ZSF KOM бидејќи всушност нивен е проектот само овој пат како инвеститор фигурира САФ Комерц.
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Online
Posts: 419
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #3197 Posted: 17-Apr-2020 at 15:24
Originally posted by stef4o

Originally posted by skopskodete

Има ли некоја веб-страница за понуда за новата зграда што се гради во населба Острово?


Сеуште нема ниту инфо на фб ниту веб сајт,но чинам дека во скоро време ќе може да се најде повеќе инфо на страната на ZSF KOM бидејќи всушност нивен е проектот само овој пат како инвеститор фигурира САФ Комерц.

Да, и јас истото го мислам. Најверојатно за брзо време веќе би имало бидејќи гледам веќе неколку ката се издигнати од зградата (кулата).
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5038
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3198 Posted: 18-Apr-2020 at 17:18
Во Струга

https://www.facebook.com/Premium.construction.STR
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5038
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3199 Posted: 19-Apr-2020 at 10:24
Originally posted by Џоле


Водно/Капиштец

Зградава си има назив Guernica
Еве го рендерот............

А патем истава компанија гради уште една зградичка во Карпош на ул.Хелсинки бр.13 под името La Revehttp://www.lapiz.mk

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5038
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3200 Posted: 19-Apr-2020 at 10:33
Трпе Инвест-Охрид

https://www.facebook.com/pg/Трпе-Инвест
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 158159160161162 175>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.436 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.