build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 161162163164165 166>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 664
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #3241 Posted: 24-Sep-2020 at 19:24
Починаа луѓето што живееа во куќава и еве од денес

Претходно
Edited by kiriOK - 24-Sep-2020 at 19:28
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6808
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3242 Posted: 24-Sep-2020 at 20:46
Каде е ова,Карпош негде? Ќе се гради зграда,колкава катност е предвидена?
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 211
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #3243 Posted: 25-Sep-2020 at 01:00
Originally posted by stef4o

Каде е ова,Карпош негде? Ќе се гради зграда,колкава катност е предвидена?

Карпош 3 на Партизанска. Зградата ќе биде со двојно поголема површина од куќата и со катност П+3+Пк.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6808
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3244 Posted: 25-Sep-2020 at 06:35
Originally posted by Théoden


Originally posted by stef4o

Каде е ова,Карпош негде? Ќе се гради зграда,колкава катност е предвидена?
Карпош 3 на Партизанска. Зградата ќе биде со двојно поголема површина од куќата и со катност П+3+Пк.


Да,еве локација и извадок од детален планBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6808
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3245 Posted: 25-Sep-2020 at 14:25
Ohrid(instagram)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6808
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3246 Posted: 25-Sep-2020 at 17:05
на ул.Багдадска(кај Млечен)

https://www.pazar3.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6808
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3247 Posted: 25-Sep-2020 at 17:14
Некаде во Кисела Вода се почнува со нова зграда,ако некој знае каде поточно нека сподели,извадив неколку исечоци од видео при рушење на куќите каде е планирана

оваа зградаhttps://www.facebook.com/grushinakompani

Edited by stef4o - 25-Sep-2020 at 17:19
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6808
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3248 Posted: 26-Sep-2020 at 12:03
Originally posted by stef4o

Некаде во Кисела Вода се почнува со нова зграда,ако некој знае каде поточно нека сподели

од фбBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6808
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3249 Posted: 26-Sep-2020 at 12:24
Originally posted by stef4o

На раскрсницата меѓу ул.Ферид Бајрам и Груица Војвода се сечат дрва и рушат некои стари објекти за изведба на згради(од фб)Тука изгледа ќе почнат со изградба на згради,незнам дали има поставено некаква табла?https://www.facebook.com/Mujoba1
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6808
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3250 Posted: 27-Sep-2020 at 11:50
Ел оксидо на ул.Багдадска(кај Млечен)

https://www.facebook.com/lineaskopje
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13133
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3251 Posted: 27-Sep-2020 at 17:14
Кај пазарчето Буњаковец...За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6808
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3252 Posted: 28-Sep-2020 at 07:17
Во Карпош(кај Каскада)https://www.pazar3.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6808
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3253 Posted: 28-Sep-2020 at 17:25
Во Влае,компплексот Allure на Саник

https://www.facebook.com/Neti-Bau-dooel-Tetovo-
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6808
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3254 Posted: 29-Sep-2020 at 13:06
Скопски урбани приказни: Кога нема место за тротоар, нема ни за скеле

Улица Козара, општина Центар, Скопје. Уште една станбена зграда насилнички пикната меѓу други згради. И тука, се разбира, речиси и нема тротоар, балконите се над улицата, која додека се прави фасадата е блокирана од поставеното скеле. Нема место за никого - ни за пешаци, ни за возила, ни за мајстори, ама важно е да се гради! Инспекција?

https://www.mkd.mk/makedonija/skopje/skopski-urbani-prikazni-koga-nema-mesto-za-trotoar-nema-ni-za-skele-foto#1
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6808
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3255 Posted: 30-Sep-2020 at 06:56
Нови згради „никнуваат“ во Бутел – ниту еден план за парк! Смилевски вели дека ја менаџира состојбатаhttps://tv21.tv/mk/novi-zgradi-niknuvaat-vo-butel-nitu-eden-plan-za-park-smilevski-veli-deka-ja-menadhira-sostojbata/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6808
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3256 Posted: 30-Sep-2020 at 07:06
Тука веќе почнале со ископ,локацијата е во Бутел незнам дали се работи за 2 или повеќе згради и кој ќе гради(се спомнуваа ЗСФ негде ама не сум сигурен) и незнам колкава катност е дозволена за овој дел

од градилиште

https://tv21.tv/mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6808
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3257 Posted: 30-Sep-2020 at 07:14
Во Карпош,поред кеј изградено пред неколку години

https://propertyone.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6808
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3258 Posted: 30-Sep-2020 at 07:37
Ипет Инвест Битола

https://www.facebook.com/IPET.Invest
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6808
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3259 Posted: 01-Oct-2020 at 11:53
Денес поминував карши Палома Бјанка и приметив тараби околу куќава посочена преку Google Maps,извадени се сите врати и прозори а во внатрешноста се слушаше хилта е сега дали ќе ја рушат па ќе дигаат нешто тука на аголов или не незнам,имаше табла само за општа опасност и близина на градлиште ништо повеќе...

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6808
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3260 Posted: 01-Oct-2020 at 11:54
Во Кисела Вода

Првово е Prime Residence Trim LumВторото незнам каде е поточно

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 161162163164165 166>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.437 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.