build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 162163164165>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3842
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3261 Posted: 24-Mar-2020 at 22:37


Ironm,fala za infoto za točna lokacija,gledam Trim&Lum imaat istovremeno počnato poveke proekti niz Skopje,Struga i Ohrid neznam so kakov kvalitet im se zgradite...
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 699
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #3262 Posted: 25-Mar-2020 at 10:23
Во Охрид ги бие лош глас за квалитетот, не можам од прва рака да го потврдам тоа туку само муабети. Нивната цена е многу пониска од сите други новоизградени објекти (за најмалку 20%). Исто така некако успеаа изминативе 10 години да ги добијат најдобрите локации за станбени објекти во градов.

Едит: ул. Егејска е далеку од најдобрите локации, повеќе зборувам за локации во центар, на бул. Туристичка, населба Расадник, итн.


Edited by ironm - 25-Mar-2020 at 10:25
Back to Top
David View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 05-Feb-2020
Online Status: Offline
Posts: 33
  Quote David Quote  Post ReplyReply #3263 Posted: 25-Mar-2020 at 10:47
На "Борис Трајковски" градат нео-комунистички блок што ќе и парирa во должина на таа зградурината што се запали пред 15 год. спомнав за рендерот изгледа чкарт,зградата во живо нејќам ни да помислам како ќе излезе.
А за тоа како добиваат вакви локации мислам дека на сите ни е јасно дека станува збор за коалициски тендери поделени меѓу себе.....единствено ме чуди каде се нашите мили архитекти да бе-кнат околу ова силување на градот.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3842
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3264 Posted: 25-Mar-2020 at 11:36
Еве уште по некој рендер од нивна зграда во Расадник-Охридhttps://www.facebook.com/Trim-Lum-Stanovi-
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3842
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3265 Posted: 26-Mar-2020 at 17:51
На Водно,ул.Славејко Арсовhttps://www.facebook.com/dino99dooel/

...
Ова е некое ново градилиште во Ѓорче Петров,близу комплексите Александрија и Гарден Инн,немам инфо за што поточно се работи....https://www.facebook.com/EuroBetonMix/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3842
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3266 Posted: 27-Mar-2020 at 09:58
Зградата на Офис Ком на ул.Елисие Поповски(од инстаграм)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3842
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3267 Posted: 27-Mar-2020 at 10:00
Рендер од зградичка во градба во Црниче(кај државен завод за ревизија)https://www.facebook.com/homeinternationalmk/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3842
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3268 Posted: 29-Mar-2020 at 16:37
Од обиколките што ги прават порталиве за време на полицискиот час успеав да извадам неколку сегменти...

Во Тафталиџе,близу зградата на Масон Инженеринг и БИСИ има една помала оградена парцела веројатно за некое ново зградиче(десно на првата фотка)...

Во нас.Острово-Аеродром

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3842
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3269 Posted: 30-Mar-2020 at 16:25
Во Кочаниhttps://www.facebook.com/Алекс-Станови
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3842
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3270 Posted: 31-Mar-2020 at 11:59
Најава за нов станбен објект во строг центар на Охрид...https://www.facebook.com/avangardgradba/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3842
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3271 Posted: 31-Mar-2020 at 16:08
Рендер од социјална зграда во изградба на АДСДП во Свети Николе...https://adsdp.com.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3842
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3272 Posted: 31-Mar-2020 at 16:30
Во Охрид...https://www.facebook.com/Bauhaus.Struga/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3842
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3273 Posted: 31-Mar-2020 at 16:38
Во Штип...https://www.facebook.com/niko2002home
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4531
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #3274 Posted: 31-Mar-2020 at 18:39
Very late 80's early 90's. И за жал, тоа значи дека изгледа поквалитетно од тие во 2000's и 2010's стил.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3842
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3275 Posted: 01-Apr-2020 at 12:44
Во Бутел 2...се посочува дека е дивоградба

https://kurir.mk/republika/skopje/kostovski-smilevski-dozvoluva-da-nikne-diva-gradba-vo-butel/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3842
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3276 Posted: 01-Apr-2020 at 17:23
Во Маџари...https://www.facebook.com/ddsbuilding/photos/a.765336833825578/1114911238868134/?type=3&theater
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3842
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3277 Posted: 02-Apr-2020 at 09:54
Некаде во Скопје...незнам точна локација

https://www.facebook.com/ENG-BETON
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3842
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3278 Posted: 02-Apr-2020 at 09:58
Во Маџир Маало

https://www.facebook.com/domdizajn.agencijazanedviznosti
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3842
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3279 Posted: 02-Apr-2020 at 16:22
Од мојата денешна тура низ Кисела Вода

1.Зградава близу Шампионче конечно доби фасада,споредено со рендерот не е баш иста...

2.На ул.Емил Зола3.На ул.Киро Крстевски

4.На бул.Борис Трајковски...
Спроти зградата на ХантерсBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3842
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3280 Posted: 03-Apr-2020 at 09:44
Колку само го уништија овој дел околу Рампа со неплански,расфрлани зградички со различна катност и форми...https://www.facebook.com/CityofSkopje/videos/229487435126219/
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 162163164165>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.531 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.