build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 162163164165166>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6821
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3261 Posted: 01-Oct-2020 at 13:17
Од мојата денешна тура низ Капиштец

1.Офис Ком,завршена крајот на 2019г





2.Незнам точно на која уличка беа но веќе се во завршна фаза





3.На ул.Козара



4.На ул.Киро Гавриловски,се дозволи преголем габарит на трите нови згради и максимална искористеност на маркиците





5.На ул.Васил Ѓоргов





Следниве се новоотворени градилишта

6.на ул.Бел Камен







7.На ул.Шарски Одред









Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13134
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3262 Posted: 01-Oct-2020 at 15:19
Која грозотија е Офис Ком, мајко мила А и тоа другото не е нешто за пофалба.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6821
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3263 Posted: 01-Oct-2020 at 20:56
Капиштец е нешто меѓу Маџир Маало и Дебар Маало,многу шаренолика катност има од 4 па се до 8 ката,лепење габаритни згради на мала основа во тесни и слепи улички. Денес имав прилика при обиколката да се изнагледам хаотичност во делот спроти Клинички,некаде има целосно непристапни подземни паркинзи а згради допрва ќе се градат. Има доста простор за урбанизирање долж улица Козара но освен зградата на Луна и Линеа нема ништо друго. Има неколку солидни мини зградички по ул.Загребска но сепак во целина гледано и овој дел ќе биде упропастен и загушен со згради.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6821
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3264 Posted: 02-Oct-2020 at 07:15
Зградата Блупринт Бостон во Кисела Вода официјално ставена во функција













https://www.facebook.com/BostonConMK
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6821
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3265 Posted: 02-Oct-2020 at 11:57
Денешни

1.Саф Комерц во нас.Острово





2.Во Керамидница поред кеј,нема повеќе инфо за зградава,доста брзо напредува







Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6821
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3266 Posted: 02-Oct-2020 at 12:03
Во Охрид







https://www.facebook.com/ArhiGroupPlanA/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6821
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3267 Posted: 03-Oct-2020 at 14:33
Некаде во Куманово



https://www.facebook.com/Concrete-Beton-
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6821
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3268 Posted: 03-Oct-2020 at 14:41
Струмица







https://www.facebook.com/planimetrika
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6821
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3269 Posted: 03-Oct-2020 at 15:13
Веројатно во Капиштец(под Водно) се отвора некое ново градилиште

https://www.facebook.com/VEBI.Internacional/videos/766195197447824



Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13134
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3270 Posted: 03-Oct-2020 at 17:49
во Чаир, на ул. Цветан Димов



претходно на таа локација

https://www.google.mk/maps/@42.0114745,21.4447467,3a,90y,104.17h,94.05t/data=!3m6!1e1!3m4!1s6Uf_I7D2t9e4dinkgamxMw!2e0!7i13312!8i6656?hl=en
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6821
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3271 Posted: 03-Oct-2020 at 19:34
Во Прилеп









https://www.facebook.com/dino99dooel
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6821
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3272 Posted: 06-Oct-2020 at 11:45
Во Кисела Вода на ул.Димо Хаџи Димов,зграда на Аксиос 21



https://www.pazar3.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6821
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3273 Posted: 07-Oct-2020 at 12:24
Во Гостивар







https://www.facebook.com/Cufi-Junior-GMBH
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6821
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3274 Posted: 07-Oct-2020 at 13:40
Битола,Ипет Инвест









https://www.facebook.com/IPET.Invest/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6821
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3275 Posted: 08-Oct-2020 at 06:42
Нов проект на Мевљан Градба незнам каде поточно локациски можеби е негде Чаир,Бутел...(од инстаграм)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6821
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3276 Posted: 09-Oct-2020 at 15:54
Во Капиштец











Ова е веројатно во Чаир









https://www.facebook.com/IBO-Kompani-
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6821
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3277 Posted: 10-Oct-2020 at 17:50
Зградава на Гранит на влезот во Скопје по долги години веројатно наскоро ќе ја пуштат



Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6821
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3278 Posted: 11-Oct-2020 at 14:02
Prestige Plus Kumanovo





http://www.pianoprestige.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6821
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3279 Posted: 11-Oct-2020 at 14:03
Во Кисела Вода,незнам каде поточно(од фб)





Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6821
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3280 Posted: 11-Oct-2020 at 14:05
Во Гостивар







https://www.facebook.com/Immolife
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 162163164165166>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down



This page was generated in 0.406 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.