build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 163164165166>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6887
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3281 Posted: 11-Oct-2020 at 14:36
Originally posted by stef4o

Денешни

2.Во Керамидница поред кеј,нема повеќе инфо за зградава,доста брзо напредуваОва е објект на Трим и Љум наречен Vardar Residence,еве потврда од нивното story на facebook.Само до сега никаде немаа најава на овој проект ниту пак рендериhttps://www.facebook.com/trimlum

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6887
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3282 Posted: 12-Oct-2020 at 13:41
Влаеhttps://www.pazar3.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6887
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3283 Posted: 12-Oct-2020 at 13:50
SL Kompleks Gostivar(od fb)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6887
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3284 Posted: 12-Oct-2020 at 14:15
Trim&Lum Rasadnik Ohridhttps://www.facebook.com/Trim-Lum-Stanovi-
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6887
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3285 Posted: 12-Oct-2020 at 14:20
Panorama Debar(od fb)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6887
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3286 Posted: 12-Oct-2020 at 17:16
Некој постар проект од 2018 незнам за каде бил планиран и дали е изведенhttps://www.facebook.com/gradbainzenering
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6887
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3287 Posted: 13-Oct-2020 at 11:06
Во Чаирhttps://www.pazar3.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6887
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3288 Posted: 14-Oct-2020 at 17:26
Во Кисела Вода на ул.Димо Хаџи Димов,очигледно карабинава стоела долг период недовршена штом ја има на Street View па годинава некој решил да ја довршува.Фотките се од крај на август годинава.

https://www.facebook.com/globalproperty.mk/
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13140
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3289 Posted: 16-Oct-2020 at 10:11
Во Чаир, зад зградите на ул. Џон Кенеди, завршена пред некој месец:

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6887
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3290 Posted: 16-Oct-2020 at 15:03
Денешни низ Кисела Вода во делот околу Рампа и соседните улички
Жално е ова што се допушти да и се случи на населбава особено овој дел

1.Близу зградата Бостон2.На ул.Емил Зола

3.На ул.Балзакова

во непосредна близинаBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6887
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3291 Posted: 16-Oct-2020 at 15:53
Ова незнам каде е поточно,се спрема нова зграда,можеби во Капиштец ул.Козара или грешам??(од фб)Edited by stef4o - 16-Oct-2020 at 15:55
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6887
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3292 Posted: 17-Oct-2020 at 15:04
Niko Home Stip

https://www.instagram.com/nikohome2002/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6887
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3293 Posted: 18-Oct-2020 at 15:57
Ова е во Кисела Вода близу Шампионче денес бетонираат темелна

https://www.facebook.com/grushinakompani

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6887
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3294 Posted: 18-Oct-2020 at 17:36
Во Гостиварhttps://www.facebook.com/Cufi-Junior-GMBH-
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6887
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3295 Posted: 19-Oct-2020 at 07:32
Allure Complex Sanik-Влае(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6887
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3296 Posted: 19-Oct-2020 at 15:41
Ова првично го постирам тука,локациски вели дека е во Сингелиќ-Гази Баба но инвеститор е ФИНЕ,да не мислат на зградите што треба да никнат во рамки на комплексот Космос кој е во Ќерамидница??Ако некој знае нешто повеќе нека споделиеве што пишуваше на постот од проектантското биро

Stenben-deloven objekt vo naselba "Chento - Singelic" Opstina Gazi Baba - Skopje, avtorski proekt na Studioto za proektiranje, inzinering i dizajn "ARHI-LAB" dooel Skopje, investitor FINE doo Skopje.

https://www.facebook.com/Arhi-Lab-dooel-Skopje
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13140
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3297 Posted: 19-Oct-2020 at 18:35
Ченто си е Ченто, нема врска со Керамидница.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6887
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3298 Posted: 19-Oct-2020 at 20:55
Добро да обично понекогаш знаат да измешаат локации па затоа го наметнав како прашање,по се изгледа ФИНЕ влегуваат со многу проекти на пазарот ќе видиме каков квалитет ќе понудат,незнам каде локациски би можело да е сместена зградава?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13140
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3299 Posted: 19-Oct-2020 at 21:27
Originally posted by stef4o

Originally posted by stef4o

На раскрсницата меѓу ул.Ферид Бајрам и Груица Војвода се сечат дрва и рушат некои стари објекти за изведба на згради(од фб)

https://www.facebook.com/burevesnik.news


@Џоле

Да не имаш повеќе инфо што бидна со активностите на локацијата,да не има поставено табла,се одвиваат ли било какви активности воопшто?


Originally posted by Џоле

Originally posted by stef4o@Џоле

Да не имаш повеќе инфо што бидна со активностите на локацијата,да не има поставено табла,се одвиваат ли било какви активности воопшто?


Табла не сум забележал, парцелата е оградена, но нема никакви активности деновиве.


Денес фотнав, во меѓувреме се направил огромен ископ, што и да се планира тука ќе биде веројатно нешто големо:

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6887
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3300 Posted: 20-Oct-2020 at 06:56
Panorama Debar(od fb)Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 163164165166>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.438 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.