build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 165166167168169 174>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1974
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #3321 Posted: 25-May-2020 at 14:24
Колкаво е растојанието меѓу трите згради?
Некој мора да одговара за ова.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 4907
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3322 Posted: 25-May-2020 at 14:30
Па отприлика метар,метар и пол,тука е проблематичен и самиот комплекс на Саник чии две згради се премногу блиску а плус овој со карабинава што никнува сега...
Тотално нехумани услови за живот...
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1974
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #3323 Posted: 25-May-2020 at 14:33
Нели мора 6 метри по закон?
Има некој одговорен за ова? Кој го правел ДУП-от, кој го одобрил, кој дал решение од општина, кој е инвеститор, а кој купил стан? На сите да им се конфискува имотот и да се сруши ова, и секое друго ѓубре во градов.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Online
Posts: 246
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #3324 Posted: 25-May-2020 at 14:37
Поедини купци на стан неможе да бидат правно повикувани за ова што се случува. Неможе секој поединец у државава да ги знае правилата за урбанистичкото планирање. Сам ги наброја институциите пред купецот што дозволиле да се создаде овој имот, и што првенствено се одговорни да не се случува ова. Ако некој треба да сноси трошок тоа се институциите и инвеститорот, до тука завршува одговорноста.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1974
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #3325 Posted: 25-May-2020 at 14:43
Купил стан во зграда на еден метар од друга зграда. Не треба никакво познавање закони за тоа, само здрав разум треба. Изгледа преголемо барање во земја каде 2/3 од младите се функционално неписмени.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 76
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #3326 Posted: 25-May-2020 at 15:00
Zgradava sto se gradi na 1,5 metar od kompleksov na Sanik ja gradi zamislete, povtorno Sanik. Sanik e najprevarantska firma i toa mora se vo zatvor da zavrsat. Vo Vlae gradat zgrada koja blage veze nema so rendereot. Vo princip site zgradi nemaat veze so render ama da stavis na render francuski balkoni a vo realonst nikakvi naj ne kvalitetni prozorcinja e bruka...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 4907
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3327 Posted: 25-May-2020 at 15:31
Чудно,никаде ја немаат наведено како проект на нивниот сајт,изгледа магично никнала преку ноќ...патем многу се раширија Саник во последно време сега навалија и во Стар Аеродром да градат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 4907
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3328 Posted: 25-May-2020 at 16:04
Во фаза на градба,на ул.Македонско-Косовска Бригада(до Viva i Point Retail)

https://reklama5.mk/
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1974
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #3329 Posted: 25-May-2020 at 16:07
Шо вика ДУП-от за Саник-Гомник?
Личат на типични преваранти; најарно да се национализираат и срушат.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 4907
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3330 Posted: 25-May-2020 at 16:10
Во Хромhttps://reklama5.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 4907
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3331 Posted: 25-May-2020 at 16:18
На ул.Прашка(до гимназија Нова)https://reklama5.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 4907
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3332 Posted: 25-May-2020 at 16:35
Во Ѓорче Петров

https://reklama5.mk
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3333 Posted: 26-May-2020 at 08:59
Originally posted by stef4o

Во Тафталиџе на ул.Будимпештанска

https://propertyone.mk

Edited by Џоле - 26-May-2020 at 09:00
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3334 Posted: 26-May-2020 at 09:00
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 4907
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3335 Posted: 26-May-2020 at 09:44
Во Црниче(во изградба)https://reklama5.mk/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 4907
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3336 Posted: 26-May-2020 at 15:31
Планирано да се гради некаде во Скопјеhttps://www.facebook.com/Bauhaus.Struga
Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 76
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #3337 Posted: 26-May-2020 at 18:43
Ima tabla pred samoto gradiliste. Ako pominuvam nekogash od tamu ke slikam.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1974
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #3338 Posted: 26-May-2020 at 18:46
Каде е?
Преблиску е до булеварот.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 4907
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3339 Posted: 26-May-2020 at 20:57
Mozno e da e nekade nakaj Karpoš nenznam,ako moze @MKDSTRUGA neka ni ja posoči točnata lokacija.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3340 Posted: 27-May-2020 at 16:43
EL HOUSES

Concept and design of a residential building under construction in Skopje, composed of 8 interlocking apartments in several levels.

LOCATION
Karpos - Skopje, N Macedonia

YEAR
2019-2020

AREA
1.630 m²

TYPOLOGY
Housing

STATUS
Commission

STANDING
On Site

PROJECT TEAM
Stefan Atanasoski, Tina Mijalcheva, Teuta Bajrami, Bane Stojanovski, Urosh Nikoloski and Besian Mehmeti

CLIENT
Elitte Living

http://bma.mk/elp/?fbclid=IwAR2_F0kKUqAos6YUbU8KQMaaq9T9rQ_0Ff9cHqB6-Wnyn2vxUvkR7lMNMzg
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 165166167168169 174>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.375 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.