build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 166167168169170 176>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2005
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #3341 Posted: 27-May-2020 at 17:21
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5092
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3342 Posted: 28-May-2020 at 14:41
Денешни фотки низ Кисела Вода

1.Ројал Васе на ул.Дичо Петров

2.Близу Шампионче3.На ул.Балзакова отворено е ново мини градилиште4.Бостон

5.На бул.Борис Трајковски(спроти Хантерс)

6.На ул.Божидар Аџија(до студентскиот дом)7.На ул.Доситеј Обрадовиќ8.На ул.Киро Крстевски9.Хантерс

10.Про Билдинг

11,На ул.Емил Зола


Edited by stef4o - 28-May-2020 at 15:18
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5092
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3343 Posted: 29-May-2020 at 12:05
Мноштвото згради кои Саник експресно ги прават во Влае(близу комплексите Гарден Инн и Александрија) поточно на ул.Фјодор Достоевски.Овој дел за кратко време го претворија во големо градилиште...

https://www.facebook.com/groups/883203825068334/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5092
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3344 Posted: 29-May-2020 at 12:16
Објектите на Хантерс(рендери наспроти реалност)

1.Во Кисела Вода,бул.Борис Трајковски2.Во Пржино

3.Во Аеродром

Back to Top
David View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 05-Feb-2020
Online Status: Online
Posts: 79
  Quote David Quote  Post ReplyReply #3345 Posted: 29-May-2020 at 13:04
Ова се треба да се пепелоса,чист scam,чисто уништување на градов за профил.
Back to Top
Graditelot View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 17-May-2016
Online Status: Offline
Posts: 59
  Quote Graditelot Quote  Post ReplyReply #3346 Posted: 29-May-2020 at 13:28
E zashto da se peplosa. Ete kaj sanik druga firma go vrsi nadzorot, sto ima tuka sporno?
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4669
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #3347 Posted: 29-May-2020 at 13:48


Уште еден случај на рендер vs реалност.

А гледајќи го салонов за убавина и прекрасниот знак, мислам дека треба да се донеси закон за да се забранат трговски дејности во станбени простории. Сигурен сум дека не исполнуваат никакви стандарди, најчесто има проблем и со паркинг, на трет кат во рандом станбена зграда, катастрофа. И после празни биле деловните објекти.

Edited by гитардемон - 29-May-2020 at 13:48
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 421
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #3348 Posted: 29-May-2020 at 13:57
Originally posted by гитардемонУште еден случај на рендер vs реалност.

А гледајќи го салонов за убавина и прекрасниот знак, мислам дека треба да се донеси закон за да се забранат трговски дејности во станбени простории. Сигурен сум дека не исполнуваат никакви стандарди, најчесто има проблем и со паркинг, на трет кат во рандом станбена зграда, катастрофа. И после празни биле деловните објекти.

Да, нема смисла. Вака е безредие.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2005
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #3349 Posted: 29-May-2020 at 14:08
Саник, Хантерс... преваранти живи. Багер и одземање лиценца.

Атика, Стоун Дизајн, Хелена Мојсиќ и сл. да се ослободат од сите давачки кон државата.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12905
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3350 Posted: 30-May-2020 at 08:53
Како да има таен натпревар кој да изгради погрозна зграда
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5092
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3351 Posted: 30-May-2020 at 12:01
Во Скопје,незнам точна локацијаhttps://www.facebook.com/AEMGradba/
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12905
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3352 Posted: 30-May-2020 at 13:54


Дебар Маало.

Еве локација:

https://www.google.com/maps/@42.0011466,21.4208306,3a,89.9y,74.52h,98.99t/data=!3m6!1e1!3m4!1sfkg0_aL97sW8B4yyLlhz6Q!2e0!7i13312!8i6656
За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2005
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #3353 Posted: 30-May-2020 at 20:17
Се распраша некој новинар за зградите на Саник во Тафталиџе? Што вика општината, што вика инвеститорот, соседите, невладините? Башка три пати поблиску се од на рендерот, а некои чудаци ќе дадат 1.200 евра за квадрат.

Освен Буревесник, чијашто (не)релевантност е добро позната, ништо друго не видов.

SANIK
Urbanistički haos se slučuva vo site opštini vo Skopje. Večerva otvoram so VLAE, opština Gjorče Petrov, ulica ,,Fjodor Dostoevski,,, firma SANIK INŽENERING gradi na divo so dozvola za eden objekt a nadogradena serija zad legalniot. I taa dozvola so falinki, so ispravki, itn...
Slednite denovi prodolžuvam so VELJKO HRŠUM koj pravi ršum niz celo Skopje i okolina so INSPEKTOR PIŽULA pod miška i ,,koperativni,, što bivši što aktuelni gradonačalnici...
Zgradi se gradat, koruptika cveta, divi nadgradbi, nelegalizirani spratovi za da se namirat gladni funkcioneri so stanče, dve, potkrovje edno, dve, nekoj tri...

facebook.com

Edited by Staro Skopje - 30-May-2020 at 20:19
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5092
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3354 Posted: 31-May-2020 at 12:15
Некаде во Скопје,незнам точно каде...

https://www.facebook.com/EuroBetonMix/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5092
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3355 Posted: 31-May-2020 at 13:33
Нов објект на Колбико Инженеринг во Влае на ул.Франц Прешернhttps://www.facebook.com/kolbiko.inzenering/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5092
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3356 Posted: 01-Jun-2020 at 08:33
@MKDSTRUGA,може ли да споделиш локација каде поточно никнува зградава во Скопје бидејќи претходниот пат кога ја постирав спомена дека веќе е активно градилиште и дека има и табла...?

Еве уште неколку рендериhttps://www.facebook.com/Bauhaus.Struga/

видео презентација за зградава

https://www.facebook.com/Bauhaus.Struga/videos/258754258776035/
Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 80
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #3357 Posted: 01-Jun-2020 at 09:23
Zdravo Stef4o, mojot komentar beshe vo vrska so zgradite na Sanik vo Taftalidze. Onie vo koi moze kecap da si podavaat preku prozor .

Ovaa zgrada ima slicen format so dve drugi na Vtora Makedonska Brigada vo Cair, no ne bi znael da kazam. Mozno e da e i triagolnikot sproti Porta Vlae.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5092
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3358 Posted: 01-Jun-2020 at 09:24
На раскрсницата меѓу ул.Ферид Бајрам и Груица Војвода се сечат дрва и рушат некои стари објекти за изведба на згради(од фб)

https://www.facebook.com/burevesnik.news
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12905
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3359 Posted: 01-Jun-2020 at 10:01
Originally posted by stef4o

На раскрсницата меѓу ул.Ферид Бајрам и Груица Војвода се сечат дрва и рушат некои стари објекти за изведба на згради(од фб)

https://www.facebook.com/burevesnik.news


На првата слика се гледа урнат објект на авто школа, а во истата зградичка имаше и спортска обложувалница. Деновиве гледав дека се уриваат, мислев дека само се расчистува местото зашто со години не беа во функција. Очигледно и тука ќе никнат предимензионирани згради. Овој дел на Бутел 2 е речиси целосен со семејни куќи, а сега ќе го уништат со згради.

локација на Гугл Мапс

https://www.google.mk/maps/@42.0214506,21.4482315,3a,75y,321.28h,87.2t/data=!3m7!1e1!3m5!1syTLh9BuJBABNa_6J_zfXEQ!2e0!6s%2F%2Fgeo1.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DyTLh9BuJBABNa_6J_zfXEQ%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D153.08029%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5092
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3360 Posted: 01-Jun-2020 at 14:10
Во Охридhttps://www.facebook.com/Invest-BM-stanovi-Ohrid
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 166167168169170 176>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.391 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.