build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 168169170
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7459
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3381 Posted: 25-Nov-2020 at 15:15
Проекти за Охрид,незнам дали се во реализација или само идејни решенија

https://www.facebook.com/projecthinkstudio-1
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7459
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3382 Posted: 26-Nov-2020 at 18:48
Наскоро нов бисер на градот и идеално место за ваш дом.
Runway Engineering - J O R D A N ви го најавува новиот станбен објект Manhattan во населба Карпош во Струмица.https://www.facebook.com/runwayenginering/videos/982715278917135
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7459
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3383 Posted: 27-Nov-2020 at 18:40
Во Кисела Водаhttps://www.facebook.com/Parket-Parket
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7459
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3384 Posted: Yesterday at 10:15
Кај Порта Влаеhttps://www.facebook.com/MBDGROUPWINDOOR/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7459
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3385 Posted: Yesterday at 10:22
Најава за нов проект во Скопје незнам точна локација ова се само некои макети,поред некој булевар ќе биде(фоткиве се од фб)

https://www.facebook.com/sefer.asani.56
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 296
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #3386 Posted: Yesterday at 12:31
Косовска фирма е ова? Што му се „намерачија“ на Скопје, зарем во Тирана и Приштина се исполнија местата за градење?
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7459
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3387 Posted: Yesterday at 13:26
Можда и сум грешка,скоро ист проект се работи и во Косово од Kawa Group па можеби имало само најава дека наскоро ќе биде завршенhttps://www.facebook.com/kawagroupprishtine

Edited by stef4o - Yesterday at 13:27
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7459
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3388 Posted: Yesterday at 15:44
Во Сарај мислам дека е зградава

https://www.facebook.com/Getoar-
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7459
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3389 Posted: Yesterday at 15:52
Panorama Debar(od fb)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7459
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3390 Posted: Yesterday at 16:28
Станбен колективен објект на ул. Браќа Блажески-Гостиварhttps://www.facebook.com/GlobalBalkan2
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7459
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3391 Posted: Yesterday at 16:31
Во Делчево,завршено пред 3 години

https://www.facebook.com/stanbeno.deloven.objekt.delcevo
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7459
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3392 Posted: Yesterday at 16:33
22.12.2019https://www.facebook.com/ПЕКОР-Станбено-Деловен-Објект-Пробиштип
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 688
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #3393 Posted: Yesterday at 16:33
Пред три години и уште не е вселено нити издадено?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7459
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3394 Posted: Yesterday at 16:38
Originally posted by kiriOK

Пред три години и уште не е вселено нити издадено?


Можеби грешно се изразив или грешно си ме сфатил,од крајот на 2017 е сликата од зградата.

Во меѓувреме еден завршен проект во Прилеп од ноември 2019 се сликитеhttps://www.facebook.com/ТЕРАКОТА-ИНЖЕНЕРИНГ
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7459
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3395 Posted: Yesterday at 16:50
SE PRODAVAAT stanovi vo POCETNA FAZA na gradba - odlicna lokacija na 150m od kejot na OHRID!
Zgradata se naogja na odlicna lokacija vo centralno gradsko podracje na Ohrid, na 150m od gradskiot kej na Ohrid, na ul. Slavej Planina, zad Crkva Sv. Nikola.
Zgradata e so katnost P+4, odlicna gradba, sovremen lift, parking vo suteren i pred zgrada.04.11.2020

https://www.facebook.com/agencija.vizija.5
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7459
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3396 Posted: Yesterday at 18:29
Originally posted by Џоле

Пикантерии од скопскиот градежен живот

Пред средно Уметничко е блокирана улицата поради градба на нова зграда која го блокира тротоарот. На цела мака девојката десно на втората фотографија си паркирала пред да дојде камионот, си ја најде спакувана колата со најлон и цигли врз неа и не може да си оди. Скопје денес.


Viktor Popovski (faceboook)
Таблата од ова градилиште(од твитер)

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 168169170

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.343 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.