build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 169170171172173 187>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 2526
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #3401 Posted: 10-Dec-2020 at 18:20
Какви црни европски стандарди, да имаше европски стандарди ќе банкротираа 90% од градежните фирми, планерите и архитектите.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3402 Posted: 10-Dec-2020 at 18:23
Ipet Invest Bitolahttps://www.facebook.com/IPET.Invest
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3403 Posted: 11-Dec-2020 at 15:26
До Стара рампа се прави ископ за шесткатна дивоградба
Жители на Кисела Вода реагираат дека деновиве во Кисела Вода на улица „Невена Георгиева Дуња“, непосредно до Стара Рампа се прави ископ и почнува да се гради дивоградба на шест катови и со 70 станови.

Од ископот е попукана улицата, паднати се неколку бандери, има прекин на водоснабдувањето на околните објекти и најважното од сè, постои сериозна опасност од формирање на свлечиште и рушење на дел од околните згради. Ваквите активности претставуваат сериозно загрозување на имотот и животот на жителите од околните згради и куќи. Животот на 300 жители е доведен во опасност – вели Иван Живковски кој фотографиите од ископот ги објави на Фејсбук.

(С.Бл.)

https://www.vecer.press/до-стара-рампа-се-прави-ископ-за-шестка/

Еве за која зграда се работи

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3404 Posted: 11-Dec-2020 at 18:28
Originally posted by stef4o

До Стара рампа се прави ископ за шесткатна дивоградба

Еве за која зграда се работиод фбBack to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 2526
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #3405 Posted: 11-Dec-2020 at 18:31
Ѓубрево ќе биде залепено за ѓубрено десно, а после до него ќе бидат залепени други ѓубриња на место на куќите? Има некаков надзор над урбанизмот во градов или може да ти затворат прозори од стан за пари?
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3406 Posted: 13-Dec-2020 at 15:19
Нов проект на Аттика некаде во Центар-Скопјеhttps://www.instagram.com/attika_architects/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3407 Posted: 13-Dec-2020 at 18:32
Кај Рампаhttps://www.facebook.com/За-Расадник-на-можности-за-хуман-живот-во-Кисела-Вода
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3408 Posted: 13-Dec-2020 at 18:34
Карши Дом за слепи-К.Водаhttps://www.facebook.com/За-Расадник-на-можности-за-хуман-живот-во-Кисела-Вода-
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5062
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #3409 Posted: 13-Dec-2020 at 18:59
Originally posted by stef4o


Колку тажно е што и двете ќе ги има на слична локација, и ќе имаат слична цена. Доказ колку просечниот купувач нема во тиквата туку се води од „а бе брат, недвижнини се секогаш добра инвестиција“...
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3410 Posted: 14-Dec-2020 at 18:17
Ова е на ул.Багдадска близу Млечен во Карпош веројатно нова зграда на ЛинеаСпоред описов изгледа е така

----------
Објектот “El Óxido 3” се наоѓа во центарот на Тафталиџе 1 веднаш позади Млечен. Тој е третиот по ред од објектите во низа на оваа локација кои имаат карактеристична фасада со челичен лим кој кородира и стекнува природна патина. Се работи за станбено-деловен објект со катност од приземје, 4 спрата и поткровје. Објектот е со А енергетска ефикасност, со централно градско греење. Располага со двособни, трособни и четирисобни станови, дуплекси на поткровјето и локали на приземјето. Ентериерните решенија на становите се целосно адаптирани според различните потреби на нашите клиенти, со индивидуален избор на вградените внатрешни елементи.

http://linea-skopje.com.mk

https://www.facebook.com/sara4mk
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5062
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #3411 Posted: 14-Dec-2020 at 19:47
Читав реакции по интернетов дека кородираниот лим изгледал грдо. Сега гледајќи ја зградава, мислам дека лимот ѝ е најмал проблем... Чудо како некој кој е доволно креативен да употреби ваков несекојдневен материјал успеал да дизајнира нешто толку транзициски одвратно.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3412 Posted: 15-Dec-2020 at 07:57
Зградата на Луна во Капиштец на ул.Козара изградена пред 3-4 години

https://www.instagram.com/luna_korporacija/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3413 Posted: 15-Dec-2020 at 13:12
Во Кисела Водаhttps://www.facebook.com/BalkanGradba2007
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3414 Posted: 15-Dec-2020 at 13:15
Originally posted by stef4o

[QUOTE=stef4o] Во Капиштец(од твитер)
Рендеротhttps://www.facebook.com/kompasnedviznosti
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3415 Posted: 15-Dec-2020 at 14:33
Во Дебарhttps://www.facebook.com/Panorama-Objekt-
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3416 Posted: 15-Dec-2020 at 15:06
Во Радовиш(30.11.2020г)https://www.facebook.com/Евроградба-Инженеринг-дооел
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3417 Posted: 15-Dec-2020 at 18:41
Зар е можно...?Зградава во Автокоманда на Бауер беше П+3 сега станала П+10+Пк(од твитер) или е некоја фотомонтажа?? не сум минал одамна во тој дел баш ме чуди

Пред 2 месеца се збореше за маркицата 3.3 дека од 3 станала 10 ката незнам дали се совпаѓа со ситуацијата


Edited by stef4o - 15-Dec-2020 at 18:43
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 265
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #3418 Posted: 15-Dec-2020 at 22:04
. Previous

Ми личи на фотомонтажа, но добро е да се види како би изгледале П+10 овде.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13511
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3419 Posted: 16-Dec-2020 at 09:13
Лажна вест. Зградата е П+3 и веќе карабината е завршена, кога поминав таму пред две недели веќе се работеше на фасадата.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3420 Posted: 16-Dec-2020 at 17:12
Во Кисела Вода на ул.Георги Димитровhttps://www.facebook.com/Ndermarja-ndertimore-IDR
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 169170171172173 187>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 1.145 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.