build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 178179180181>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8878
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3581 Posted: 21-Feb-2021 at 13:10


https://smartstudio.com.mk
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13428
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3582 Posted: 21-Feb-2021 at 18:17


Ха, баш денес ја сликнав зградава (која, патем, се вика Riverside Residence) од кејот...Originally posted by stef4o

Нов станбено деловен објект во најава близу Влада и Арлекин(барем така е опишана локацијата) еве извадоци од видео незнам кога е планирано да се отпочне со градба

Таму сега има празен простор, се користи како паркинг.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8878
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3583 Posted: 22-Feb-2021 at 09:17
СТАМБЕНО ДЕЛОВЕН ОБЈЕКТ ЛУНА КОМЕРЦhttps://atrium.mk/portfolio/станбено-деловен-објект-луна-комерц/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8878
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3584 Posted: 22-Feb-2021 at 10:33
Prime Residence-Kisela Voda

https://reklama5.mk
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4980
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #3585 Posted: 22-Feb-2021 at 11:35
И претходно имав кажано:

Колку многу менува бојата на дограмата (а богами и формата). Кога ќе видам бела ПВЦ дограма ми се повраќа. Разликата помеѓу рендерот и крајниот производ е најдобар пример. Дури и формата, од големи прозорци завршиле со онакви никакви.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8878
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3586 Posted: 22-Feb-2021 at 18:30
Некаде во Центарhttps://reklama5.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8878
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3587 Posted: 22-Feb-2021 at 18:36
Soho 2 Residence Bitola

https://www.facebook.com/sohoresidencebt
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8878
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3588 Posted: 23-Feb-2021 at 13:46
Нови проекти на Ла Пиз

Проектот Владимир Назор претставува современ станбен објект за квалитетно домување, лоциран во општина Центар, на ул. Владимир Назор.12 Со својата архитектура, висока естетика и имплементирани технолошки решенија, ќе претставува модерен урбан белег. Објектот е сместен во близина на Клиничкиот центар - Мајка Тереза. Во непосредна близина се наоѓаат институции од јавен карактер, големи трговски центри, образовни институции.

...

наскоро ќе почнат и на ул.Козара-Капиштецhttp://www.lapiz.mk/

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8878
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3589 Posted: 23-Feb-2021 at 14:49
Денешни низ Кисела Вода

1.На ул.Киро Крстевски по 3-4 години веќе е пред ставање во употреба2.На ул.Димо Хаџи Димов

...3.На ул.Емил Зола4.На ул.Невена Георгиева ДуњаBack to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4980
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #3590 Posted: 23-Feb-2021 at 15:58
За некои од овие просто да не верува човек дека се градени во 2020-тите, а не во 2000-тите.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8878
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3591 Posted: 24-Feb-2021 at 13:44
Во Охридhttps://www.facebook.com/avangardgradba
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8878
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3592 Posted: 24-Feb-2021 at 14:17
Кај Шампионче-Кисела Вода

reklama5.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8878
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3593 Posted: 25-Feb-2021 at 10:55
Во Кисела Водаhttps://www.facebook.com/groups/1018208674926359
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8878
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3594 Posted: 25-Feb-2021 at 15:20
Originally posted by stef4oКапиштец

На ул.Васил Ѓоргов

od fb


Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8878
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3595 Posted: 25-Feb-2021 at 17:26
Во Хром(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8878
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3596 Posted: 26-Feb-2021 at 18:16
Во Ѓорче кај стадионотhttps://www.facebook.com/LUJA-dooel
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8878
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3597 Posted: 26-Feb-2021 at 18:25
Нов станбен објект во Кумановоhttps://www.facebook.com/HOXHA-254146051322885
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8878
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3598 Posted: 27-Feb-2021 at 14:23
Во Кисела Вода

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8878
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3599 Posted: 27-Feb-2021 at 14:32
на ул.Манчу Матак во Хром

https://www.facebook.com/groups/1018208674926359

Edited by stef4o - 27-Feb-2021 at 14:33
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8878
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3600 Posted: 27-Feb-2021 at 15:00
Проект за станбена зграда -Битола....

Проект за идејно решение за станбена зграда

https://www.facebook.com/Architekton-Design-
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 178179180181>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 1.242 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.