build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 183184185186187>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3681 Posted: 03-Apr-2021 at 16:57
на бул.Туристичка во Охрид

reklama5.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3682 Posted: 03-Apr-2021 at 17:01
Денес се отвори ново градилиште во Карпош на ул.Никола Парапунов
Голема е веројатноста дека се работи за оваа зградаизвадок од детален...

од градилиште(од фб)Edited by stef4o - 03-Apr-2021 at 17:03
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13518
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3683 Posted: 03-Apr-2021 at 20:50
Дебар Маало

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3684 Posted: 04-Apr-2021 at 09:55
Во Кисела Вода

https://www.facebook.com/ibroprojekt
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3685 Posted: 04-Apr-2021 at 13:45
Originally posted by stef4o

Денес се отвори ново градилиште во Карпош на ул.Никола Парапунов
Голема е веројатноста дека се работи за оваа зграда

Денешна состојба(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3686 Posted: 04-Apr-2021 at 17:23
Во Хром изгледа има отворено доста нови градилишта

https://www.facebook.com/gjorcePatriotsko
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3687 Posted: 04-Apr-2021 at 17:25
Станбена зграда на ул. "Ванчо Мицков" бр. 4А во Општина Карпош, Скопје.

https://www.facebook.com/risgroupengineering
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3688 Posted: 05-Apr-2021 at 17:02
ул.Георги Димитров бр. 17 нас. Кисела Водаhttps://www.facebook.com/БОНОР-инженеринг-BONOR-inzenering
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3689 Posted: 05-Apr-2021 at 17:06
Сохо Резиденс-Битола

https://reklama5.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3690 Posted: 05-Apr-2021 at 17:08
na ulica Slavej Planina na 200 m od ezero-Охрид

Zgradata se naogja na odlicna lokacija vo centralno gradsko podracje na Ohrid, na 150m od gradskiot kej na Ohrid, na ul. Slavej Planina, zad Crkva Sv. Nikola.

Zgradata se naogja na vlezot na Ohrid, do benzinskata pumpa LUK OIL, na Bulevar Turistickahttps://reklama5.mk

Edited by stef4o - 05-Apr-2021 at 17:15
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3691 Posted: 05-Apr-2021 at 17:16
Прилеп

https://reklama5.mk/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3692 Posted: 05-Apr-2021 at 17:20
Во Драчево

www.pazar3.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3693 Posted: 06-Apr-2021 at 07:16
Новиот објект на Линеа кај Млечен во Карпош

El Óxido 3, ул. Багдатска бр. 35

https://www.facebook.com/sara4mk
Back to Top
doncho View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 16-Jan-2021
Online Status: Offline
Posts: 26
  Quote doncho Quote  Post ReplyReply #3694 Posted: 06-Apr-2021 at 09:38
Ова не е скроз друг изведувач? Сара4 и Линеа се различни компании?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3695 Posted: 06-Apr-2021 at 10:37
Originally posted by doncho

Ова не е скроз друг изведувач? Сара4 и Линеа се различни компании?


Во право си,ова е друг објект сега најдов и рендер.Малку е збунувачки бидејќи има доста згради кои се направија а дел уште се градат во близина на Млеченhttps://propertyone.mk
Back to Top
lacaboom View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 23-Mar-2021
Online Status: Offline
Posts: 2
  Quote lacaboom Quote  Post ReplyReply #3696 Posted: 06-Apr-2021 at 19:43
Здраво, што мислите за Влае како населба? Гледав некои станови на ул.Франц Прешерн по огласи, малце пониска е цената од Аеродром, па што мислите каде е подобро да се инвестира, Стар Аеродром/Мичурин или Влае?
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 751
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #3697 Posted: 06-Apr-2021 at 21:32
Ако сакаш поградска атмосфера онда батали Влае, Мичурин никако, Стар Аеродром едино ако пред зграда имаш парк и обезбеден паркинг.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3698 Posted: 07-Apr-2021 at 14:08
Охрид

https://www.facebook.com/avangardgradba
Back to Top
team17 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 23-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 19
  Quote team17 Quote  Post ReplyReply #3699 Posted: 07-Apr-2021 at 14:13
Вистински авангард...
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13518
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3700 Posted: 07-Apr-2021 at 16:26
Originally posted by stef4o

Охрид

https://www.facebook.com/avangardgradba


Originally posted by team17

Вистински авангард...


Не дека е ремек-дело, ама подобро е од 99,99% од она што моментално се гради во, на пример, Кисела Вода

Edited by Џоле - 07-Apr-2021 at 16:27
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 183184185186187>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.563 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.