build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 199200201202203 208>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4001 Posted: 25-Aug-2021 at 15:52
Нова зграда ќе никне некаде во Дебар Маало,незнам каде поточно локациски
Рендери во продолжениеhttps://propertyone.mk/stan/nova-zgrada-vo-debar-maalo-ID7243A
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4002 Posted: 25-Aug-2021 at 16:33
Raf Construction-Чаир

https://www.instagram.com/stories/raf_construction/2648134252386761988/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4003 Posted: 26-Aug-2021 at 10:20
Наскоро во Ѓорче Петров

https://www.instagram.com/stories/stanovi.mk/2648250552117443837/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4004 Posted: 26-Aug-2021 at 15:09
Веројатно веќе е во изградба се наоѓа во Центар на ул.9 Мај(близу Универзална)
Проектот е со име Флораhttps://www.facebook.com/helena.mojsic.arch

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4005 Posted: 27-Aug-2021 at 07:17
во нас.Даме Груев(Ѓорче Петров),

https://www.facebook.com/groups/1018208674926359
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4006 Posted: 27-Aug-2021 at 10:07
Денешна фотка,на ул.Дренак во Кисела Вода проектот Triangle на Еуро БилдингBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4007 Posted: 27-Aug-2021 at 15:23
Нов проект во Хром на ул.Исаија Мажовски

https://www.pazar3.mk

Edited by stef4o - 27-Aug-2021 at 15:24
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13824
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #4008 Posted: 28-Aug-2021 at 15:27
Кај Веро во Тавталиџе

За сè има вторпат
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 806
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #4009 Posted: 29-Aug-2021 at 07:41
И Тафталиџе го снижија и сељачизираа, наместо елитна зона со единечни куќи, направија зградички за колективно домување.
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 712
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #4010 Posted: 29-Aug-2021 at 10:25
Најголема глупост е што дозволија Тафталиџе да прерасне во населба со зградички додека во исто време има еден куп други места слободни за градење во Скопје. А останата истата инфраструктура како за куќи... Срамота и жално.
Back to Top
Bezveza View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 12-Jul-2021
Online Status: Offline
Posts: 13
  Quote Bezveza Quote  Post ReplyReply #4011 Posted: 29-Aug-2021 at 11:26
цело Скопје е иста прича
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 2027
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #4012 Posted: 29-Aug-2021 at 11:39
Kako sto gledam na slikata ova ne e od skoro. I drugite objekti se kolektivni zdradi a ozgledaat dosta staro.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4013 Posted: 29-Aug-2021 at 13:29
во нас.Даме Груев-Ѓорче Петров

https://www.facebook.com/groups/1018208674926359

Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3962
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #4014 Posted: 29-Aug-2021 at 14:33
Кичево, 3 од многу други градби


Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4015 Posted: 29-Aug-2021 at 16:33
Во Карпош 4,ова што е прво на сликава е зграда на Хелга Компани а во позадина се има отворено уште едно ново градилиште

https://www.facebook.com/groups/883203825068334

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4016 Posted: 30-Aug-2021 at 14:23
Originally posted by stef4o

НАСКОРО ГРАДБА ВО АЕРОДРОМ - ОСТРОВО ВО БЛИЗИНА НА ВУЧКО
ЗГРАДАТА ЌЕ БИДЕ ПР+3+ПОТ , СО ПАРНО И ЛИФТ
РАСПОЛАГАМЕ СО СЛЕДНИВЕ КВАДРАТУРИ
ПР - 47 м2 И 52 м2
1 КАТ - 66 м2   и 54 м2
2 КАТ - 59 м2 , 54 м2 , 70 м2 и 46 м2
3 КАТ - 54 м2 и 46 м2
Пот - 57 м2 , 54 м2 и 46 м2https://www.facebook.com/Mileniumkom-

Незнам за која поточно парцела се работи но или е 1 или 3 двојката(бивша игротека) веќе е зградаРендер

НАСКОРО СЕ ПОЧНУВА СО ГРАДБА ВО АЕРОДРОМ - ОСТРОВО ВО БЛИЗИНА ВУЧКО .....
ЗГРАДА ПР+3+ПОТ , ЌЕ БИДЕ СО ПАРНО И ЛИФТ

https://reklama5.mk
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 340
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #4017 Posted: 30-Aug-2021 at 14:48
Previous
Ужасно грда зграда на која не ѝ е ни местото таму.
3.16 на ДУП-от:Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 413
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #4018 Posted: 30-Aug-2021 at 14:50
Грозно.
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4019 Posted: 30-Aug-2021 at 16:52
Originally posted by JovanOdGjorche

Грозно.


Ме потсетува на надградбите кои никнаа низ Автокоманда,на прва кога го видов рендерот мислев дека за таму станува збор.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4020 Posted: 31-Aug-2021 at 07:34
Во Кисела Водаhttps://www.facebook.com/За-Расадник-на-можности-за-хуман-живот-во-Кисела-Вода
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 199200201202203 208>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.672 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.