build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 202203204205>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 325
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #4061 Posted: 12-Sep-2021 at 14:45
Originally posted by stef4o

Еуфорбиа ул.Козара бр.26-Капиштец(од фб)
Некој ако го има планот за Капиштец би било добро да го сподели,незнам дали вдолж цела улица Козара се планира ваква инвазија од згради бидејќи сега за сега премногу го трупаат источниот дел од улицата а во другиот дел сеуште доминираат многу куќи.


Источниот дел на ул. „Козара“ ќе биде целиот со згради, додека западниот со куќи на хартија, но според големината на маркичките лесно можат да станат помали зградички, какви што веќе и има неколку направено:Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12160
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4062 Posted: 13-Sep-2021 at 07:23


Ти благодарам за појаснувањето.

--------------------------------------------------------
Гостивар(од фб)

...

Дебар

Текно Поинт

Јани Дуал

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12160
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4063 Posted: 13-Sep-2021 at 11:00
Зградата на Гранит во нас.Ченто(од инстаграм)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12160
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4064 Posted: 14-Sep-2021 at 07:14
Bulevar - Goce Delčev, Gostivar
Наскоро нов станбен објект на Prestige Constructionhttps://www.facebook.com/Prestige-Construction-Mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12160
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4065 Posted: 14-Sep-2021 at 12:22
Од мојата денешна тура низ Кисела Вода

1.Про Билдинг кај Рампа

2.Грушина на ул.Димо Хаџи Димов

3.ДАН-МАК веднаш до претходната

4.На ул.Димо Хаџи Димов,првата зграда е завршена според таблата би требало да се догради уште еден дел од десно

5.Нов објект на Ројал Васе на улица Михаил и Ефтихиј6.На крајот од ул.Георги Димитров,зградичкава е завршена и вселена7.Спектартермо на ул.Есенинова

8.Двете нови згради на Кат Костов на ул.Христо Татарчев

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13770
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #4066 Posted: 14-Sep-2021 at 16:38
Originally posted by stef4o

Originally posted by stef4o

На уличката 8-ми март во Дебар Маало деновиве била урната црвената куќа спроти Вардар филм и сигурно ќе никне некаква зградаhttps://www.facebook.com/VoOdbranaNaDebarMaalo/


Некој има инфо што се гради на локацијава?


Колку што знам, тука уште не се почнало со градење, уште си стои дупка.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12160
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4067 Posted: 14-Sep-2021 at 16:47
Фала ти..ретко движам во тој дел од градот а знам дека одамна срушија и направија ископ мислев веќе е изградено.
Ако некому му е успат нека направи некоја фотка од зградата што е до Министерство за земјоделие до апартмани Томче и Софка мислам дека е завршена.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12160
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4068 Posted: 15-Sep-2021 at 10:56
Мислам дека се планирани на бул.Борис Трајковски

-------------------------------

Продажба на станови во новоградба во Кисела Вода .
Одберете една од трите прекрасни локации кои ви ги нудиме и уживајте во вашиот нов дом.

број 2

број 4

за оваа не беше наведен бројhttps://www.facebook.com/homeinternationalmk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12160
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4069 Posted: 15-Sep-2021 at 14:59
Бетонирање на плоча и греди на трети кат. Станбена зграда во населба Даме Груев, Општина Ѓорче Петров Скопје

https://www.facebook.com/trgocement
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12160
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4070 Posted: 15-Sep-2021 at 15:02
Се продаваат нови станови во градба во Ѓорче Петров во близина на општината. Инвеститорот е при крај со изградба на станбениот објект и ќе биде спремен за вселување мај/јуни 2022 година.https://www.facebook.com/Алтеа-Пропертис-Altea-Properties-101390701572701
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12160
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4071 Posted: 16-Sep-2021 at 06:57
Каби Инвест во Карпош 4,завршен пред 2 години

https://www.facebook.com/Karposh4
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12160
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4072 Posted: 16-Sep-2021 at 07:03
https://www.facebook.com/europroekt
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12160
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4073 Posted: 16-Sep-2021 at 10:53
на ул.Козара-Капиштец(од твитер)

...

исто само малку подолу на раскрсница со ул.Шарски Одред

Edited by stef4o - 16-Sep-2021 at 10:55
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12160
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4074 Posted: 16-Sep-2021 at 17:00
во нас.Даме Груев(Ѓорче Петров)https://www.facebook.com/groups/1018208674926359
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12160
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4075 Posted: 16-Sep-2021 at 17:02
Црниче ул.Востаничка(спроти Кам)https://www.facebook.com/groups/1018208674926359
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12160
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4076 Posted: 17-Sep-2021 at 07:18
Во Свети Николе

https://www.facebook.com/vishtica2010
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12160
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4077 Posted: 17-Sep-2021 at 16:48
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12160
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4078 Posted: 17-Sep-2021 at 16:57
на ул.Благоја Стевкоски во Маџари новата зграда на Два Брата Градители крајно лево на фотката

https://www.facebook.com/groups/145337166272043
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12160
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4079 Posted: 18-Sep-2021 at 10:03
Downtown Investment проектот носи назив Gevgelija Gardens

https://www.facebook.com/downtowninvestment
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12160
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4080 Posted: 18-Sep-2021 at 14:36
Наместо куќа, на Водно ќе никне голема станбена зграда – жителите на протест, бараат стопирање на градбата

Наместо станбена куќа како што им кажале, под падините на Водно ќе никне зграда со голем број на станови, се жалат тамошните жители. Граѓаните кои денеска излегоа на улица, бараат под итно стопирање на градбата, зашто тоа ќе предизвикало свлечиште на земјиштето. Велат, направена е штета во нивниот парк, и исечени биле 20-тина дрва.

Протестот го организираме, ние од неформалното здружение “Стоп за урбаната мафија на Водно” по повод сечата на паркот (околу 20 здрави дрвја) кој беше на оваа локација и градењето на спорната голема градба во моментов, со ископина предлабока коjа може да предизвика свлечиште. Против градењето на овој огромен објект во заштитениот појас на Горно Водно, спротивно на сите градежни стандарди соседите потпишаа петиција до општина Центар, за итно стопирање на сечата на дрвјата и девстирање на овој простор со спорен објект, но сечата се случи, а градењето продолжува со несмалена жестина, велат организаторите.
Архитектите тврдат дека ваквиот начин на градба немало да ги издржи темелите, и тоа, при најмал потрес, ќе предизвикало пропаѓање на објектот.

Граѓаните велат дека се против градењето на овој огромен објект во заштитениот појас на Горно Водно, спротивно на сите градежни стандарди. Велат мора да се стопира овој објект, кој се наоѓа над игралиштето кај училиштето “Кочо Рацин”.

Соседите потпишале петиција против, овој како што велат, грамаден објект, и истата е доставена до општина Центар. Со петицијата тие бараат итно стопирање на сечата на дрвјата и девстирање на потенцијалната зграда.

Протестот го организира неформалното здружение “Стоп за урбаната мафија на Водно ” и гласно реагираат поради направената длабока ископина коjа може да предизвика свлечиште на околните куќи.

https://alfa.mk/namesto-kuka-na-vodno-ke-nikne-golema-stanbena-zgrada-zhitelite-na-protest-baraat-stopirane-na-gradbata/
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 202203204205>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.578 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.