build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 203204205206207 208>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 12608
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4081 Posted: 25-Sep-2021 at 16:53
ул. Манчу Матак бр.9, населба Хром.https://www.facebook.com/constructionkara
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 12608
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4082 Posted: 26-Sep-2021 at 09:32
нас.Даме Груев(Ѓорче Петров)https://www.facebook.com/groups/1018208674926359
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 12608
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4083 Posted: 26-Sep-2021 at 13:39
Во Карпош 4https://www.facebook.com/nikola.n.kostovski/videos/992167091653799
Back to Top
WhatWhyNot View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 27-Sep-2021
Online Status: Offline
Posts: 2
  Quote WhatWhyNot Quote  Post ReplyReply #4084 Posted: 27-Sep-2021 at 10:31
Originally posted by stef4o

Во Карпош 4,некоја нова градба во овој дел мислам има веќе 2-3 градилишта ако некому му е успат нека направи некоја фотка(од фб)


2 градилишта има во моментов, ама ќе има уште неколку следниов период (на коцкава според ДУП се планирани 6 А2 вкупно, само 1 е изградена)Ова го сликав пред некоја вечер, лепенка ќе биде со постоечката зграда.Edited by WhatWhyNot - 27-Sep-2021 at 10:33
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 12608
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4085 Posted: 27-Sep-2021 at 11:37
Ти благодарам,мислам дека тоа другото градилиште е на Хелга Компани и веќе се излезени над земја со втора плоча.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 12608
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4086 Posted: 27-Sep-2021 at 16:57
Originally posted by stef4o

нас.Даме Груев(Ѓорче Петров)https://www.facebook.com/groups/1018208674926359


Инвеститор е ММ Итал Инвест,незнам каков е интересот за станови на периферијата,квадратот им е меѓу 800-900 евра

https://www.facebook.com/groups/1018208674926359
Back to Top
WhatWhyNot View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 27-Sep-2021
Online Status: Offline
Posts: 2
  Quote WhatWhyNot Quote  Post ReplyReply #4087 Posted: 27-Sep-2021 at 17:54
Originally posted by stef4o

Ти благодарам,мислам дека тоа другото градилиште е на Хелга Компани и веќе се излезени над земја со втора плоча.


Да, тоа (градилиште 1 од сликата со ДУП) е на ХЕЛГА, другово (лепенката, градилиште 2) е на ДИАС.
ХЕЛГА ќе ја прави целата зграда, иако и таа е лепенка и откако ќе завршат со првиот дел некаде, ќе почнат со вториот.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 12608
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4088 Posted: 28-Sep-2021 at 16:35
Кај Млечен

https://skopje1.mk/archives/140244
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 12608
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4089 Posted: 28-Sep-2021 at 16:57
Инвестра-Штип

https://www.facebook.com/investra1
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 12608
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4090 Posted: 29-Sep-2021 at 16:51
Станови во градба од 28м2 до 64м2
ул.Финска. Нас.Ченто до Трговскиотhttps://www.facebook.com/2057035937921863/photos/a.2057044617920995/2900941280197987/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 12608
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4091 Posted: 29-Sep-2021 at 17:26
Некаде во Топанско Поле,почната е изградба на станбен објектhttps://www.facebook.com/Жителите-на-општина-Карпош-818453808271520
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 12608
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4092 Posted: 30-Sep-2021 at 17:25
https://www.facebook.com/downtowninvestment
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 12608
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4093 Posted: 30-Sep-2021 at 17:30
Водноhttps://www.pazar3.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 12608
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4094 Posted: 01-Oct-2021 at 07:49
Во Чаир,близу поликлиника Битпазар

https://www.pazar3.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 12608
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4095 Posted: 01-Oct-2021 at 07:52


https://www.pazar3.mk
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 806
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #4096 Posted: 01-Oct-2021 at 08:07
900 евра за м2 за града на 10 метри од автопат, не им е добро....
Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 286
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #4097 Posted: 01-Oct-2021 at 09:07
ovaa zgrada e gradena edno 20 godini
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5307
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #4098 Posted: 01-Oct-2021 at 10:19
Сериозно некој во XXI век продава стан со реклама која вика naselba "čento" so site davački.

Ама после друг ни го крадел идентитетот и ни го оспорувал јазикот. Ах бееее...
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 12608
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4099 Posted: 01-Oct-2021 at 17:21
Кисела Водаhttps://www.pazar3.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 12608
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4100 Posted: 02-Oct-2021 at 17:04
Erebara Building-Debarhttps://www.facebook.com/erebarabuilding

Panorama Objekt-Debar

https://www.facebook.com/Panorama-Objekt-102982284781568

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 203204205206207 208>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 1.219 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.