build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 3637383940 174>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Danndy View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Sep-2010
Online Status: Offline
Posts: 410
  Quote Danndy Quote  Post ReplyReply #741 Posted: 23-Feb-2014 at 01:05
Мол во Кичево?
Traveling.
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #742 Posted: 23-Feb-2014 at 06:33
во советот веќе се носат промените во урбанистичкиот план,а што ќе биди....само да потсетам дека газдата даде 1.7 милиони евра за плац за бензиска во Аеродром
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #743 Posted: 27-Feb-2014 at 23:11
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12887
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #744 Posted: 01-Mar-2014 at 19:33
Новите социјални згради во Штип...За сè има вторпат
Back to Top
Danndy View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Sep-2010
Online Status: Offline
Posts: 410
  Quote Danndy Quote  Post ReplyReply #745 Posted: 01-Mar-2014 at 20:19
Торта.
Traveling.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12887
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #746 Posted: 01-Mar-2014 at 21:07
Без шлаг
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12887
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #747 Posted: 06-Mar-2014 at 14:42
Во населба Тафталиџе, во близина на станбениот комплекс Grand Prestige


DSC02994 by george k. 1981, on Flickr


DSC02992 by george k. 1981, on Flickr


DSC02993 by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #748 Posted: 06-Mar-2014 at 19:55
Последново зградиче е бомбона според мене. 
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Online
Posts: 3869
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #749 Posted: 08-Mar-2014 at 17:36
Станбена зграда во центарот на Кичево
 
Edited by my Macedonia - 08-Mar-2014 at 19:06
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #750 Posted: 10-Mar-2014 at 21:18
ГРАДЕЖЕН БУМ ВО „СПАЛНАТА СОБА“ НА СKОПЈЕ

НОВИТЕ ЗГРАДИ ВО АЕРОДРОМ ЌЕ ПРИМАТ 10.000 ЖИТЕЛИВо изминативе две години, во Аеродром, Ново Лисиче и во делови од Лисиче владее вистинска градежна експанзија - во 38 нови станбени згради се вселени или во блиска иднина ќе се вселат околу 10.000 нови жители, вклучително и во облакодерите на „Џеваир холдинг“. Во четирите кули на турскиот инвеститор се очекува дека ќе живеат околу 6.000 луѓе. Од нив, досега се изградени два облакодера до карабина, а крајот на изградбата и почетокот на вселувањето се очекуваат до крајот на 2015 година.

http://www.dnevnik.mk/?ItemID=7C4D4A969ADF134D9DD13C810DDD9315
Back to Top
Danndy View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Sep-2010
Online Status: Offline
Posts: 410
  Quote Danndy Quote  Post ReplyReply #751 Posted: 12-Mar-2014 at 22:27


Битола, на местото на старата касарна, ул. Партизанска. На фб ја видов сега сликата, денеска наводно почнала изградбата на објектов... кој изгледа... тажно (за во 2014).
Traveling.
Back to Top
maci View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 09-Aug-2011
Online Status: Offline
Posts: 14
  Quote maci Quote  Post ReplyReply #752 Posted: 18-Mar-2014 at 09:52
цитирам:Новите социјални згради во Штип...
ги гледам на сликите со балконите извадени надвор,нели имаше закон дека не треба да се градат вакви згради со балконите надвор?
туку да се прават балконите-терасите внатре,вградени.
грешка сум или не?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12887
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #753 Posted: 18-Mar-2014 at 15:59
Во Дебар Маало...


DSC03134 by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
WhyNot View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Jan-2014
Online Status: Offline
Posts: 113
  Quote WhyNot Quote  Post ReplyReply #754 Posted: 18-Mar-2014 at 16:59
интересни ролетни на терасите... ко за гаражи
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12887
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #755 Posted: 19-Mar-2014 at 17:21
Не е зграда, но е многу интересна куќа, наречена Куќа Р, добитник на специјално признание од Асоцијација на архитекти на Македонија во 2013 година (заедно со зградата на Боними, Сектрон и Градскиот пазар во Пробиштип).

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12887
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #756 Posted: 20-Mar-2014 at 15:48
КозлеDSC03146 by george k. 1981, on Flickr


DSC03149 by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12887
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #757 Posted: 20-Mar-2014 at 15:52
Водно


DSC03154 by george k. 1981, on Flickr


DSC03155 by george k. 1981, on Flickr


DSC03169 by george k. 1981, on Flickr


DSC03156 by george k. 1981, on Flickr


DSC03157 by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12887
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #758 Posted: 20-Mar-2014 at 15:53
Водно


DSC03161 by george k. 1981, on Flickr


DSC03162 by george k. 1981, on Flickr


DSC03167 by george k. 1981, on Flickr


DSC03168 by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #759 Posted: 20-Mar-2014 at 20:09
чудовиштето наречено Водно
Back to Top
Bojan10 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 21-Jun-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 504
  Quote Bojan10 Quote  Post ReplyReply #760 Posted: 30-Mar-2014 at 12:32
Originally posted by Џоле

Станбена зграда во Скопје СеверАуууууу брату, си ја искористил маркицата си и е... м....


Јас би вовел некој совет на архитекти кои ќе аминуваат дали некоја зграда смее или не смее да се гради, ова е хорор.

Edited by Bojan10 - 30-Mar-2014 at 12:33
Од чаламот си патиме!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 3637383940 174>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.468 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.