build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 4344454647 51>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5361
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #881 Posted: 20-Feb-2021 at 10:26
Middle Eastern vibes. Исто е вака во Кувајт, Доха и Дубаи по пакистанските и бангладешките маала.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15067
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #882 Posted: 21-Feb-2021 at 12:42
Нов станбено деловен објект во најава близу Влада и Арлекин(барем така е опишана локацијата) еве извадоци од видео незнам кога е планирано да се отпочне со градбаhttps://www.facebook.com/kiril.mihailovski.7/videos/10218704801760966
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15067
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #883 Posted: 22-Feb-2021 at 09:17
СТАМБЕНО ДЕЛОВЕН ОБЈЕКТ ЛУНА КОМЕРЦhttps://atrium.mk/portfolio/станбено-деловен-објект-луна-комерц/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15067
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #884 Posted: 23-Feb-2021 at 13:46
Нови проекти на Ла Пиз

Проектот Владимир Назор претставува современ станбен објект за квалитетно домување, лоциран во општина Центар, на ул. Владимир Назор.12 Со својата архитектура, висока естетика и имплементирани технолошки решенија, ќе претставува модерен урбан белег. Објектот е сместен во близина на Клиничкиот центар - Мајка Тереза. Во непосредна близина се наоѓаат институции од јавен карактер, големи трговски центри, образовни институции.

...

наскоро ќе почнат и на ул.Козара-Капиштецhttp://www.lapiz.mk/

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15067
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #885 Posted: 21-Mar-2021 at 15:51
Според описов долу личи ко да ќе биде во маалово околу Корчагин.Се работи за нов проект на Хантерс

----------------------------------------------------------

Наскоро ќе започне со градба станбено деловен објект на атрактивна локација во Центар. Објектот содржи приземје, 5 ката, кровна градина и паркинг простор на две подземни нивоа. Станбените простории се со површина од 46м2 до 65м2, деловни простории со површина од 31.5м2 до 221м2. Поголема површина од објектот се деловни простории атрактивни за успешни бизниси. Објектот е во близина на “Управата за јавни приходи”, Градска болница, Градскиот трговски центар, исто така и трговските центри Ramstore и Vero, многу банки, супермаркети, аптеки, болници, училишта и автобуски постројки.

https://hanters.com.mk/p/42/stanbeno-deloven-objekt---centar
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15067
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #886 Posted: 22-Mar-2021 at 08:20
https://www.facebook.com/vishtica2010
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1773
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #887 Posted: 27-Mar-2021 at 17:06
Огромен матерјал имате постирано за разноразни стамбени згради, ама толку е ова на куп и неорганзириано да е бескорисно ако некој сака да најде некаква информација. Мора да се органзира некако на некоја мапа, или секоја зграда посебна тема.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15067
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #888 Posted: 29-Mar-2021 at 10:33
Што ли е толку лошо/проблем во зградава во која вечно се продаваат станови,навечер може да се забележи дека многу од становите се празни?https://reklama5.mk
Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 360
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #889 Posted: 29-Mar-2021 at 10:41
Ako ne se lazam zgradava ima podzemna garaza do koja ne moze da se pristapi. Isto mislam deka e i divogradba posto e skros nad trotoarot dojdena. Se sekavam koga ja gradea zgradata deka im gi zabetoniraa dole vozilata na sosednata zgrada i posle se pravea teski improvizacii.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15067
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #890 Posted: 03-Apr-2021 at 16:56
на улица 29 Ноември, десетина метри од Генерал Штаб-Дебар Маало
Објектот ќе почне со градба на есенreklama5.mk
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14161
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #891 Posted: 03-Apr-2021 at 20:50
Дебар Маало

За сè има вторпат
Back to Top
lacaboom View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 23-Mar-2021
Online Status: Offline
Posts: 4
  Quote lacaboom Quote  Post ReplyReply #892 Posted: 06-Apr-2021 at 19:43
Здраво, што мислите за Влае како населба? Гледав некои станови на ул.Франц Прешерн по огласи, малце пониска е цената од Аеродром, па што мислите каде е подобро да се инвестира, Стар Аеродром/Мичурин или Влае?
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 901
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #893 Posted: 06-Apr-2021 at 21:32
Ако сакаш поградска атмосфера онда батали Влае, Мичурин никако, Стар Аеродром едино ако пред зграда имаш парк и обезбеден паркинг.
Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 360
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #894 Posted: 20-Apr-2021 at 14:06
Na blagoja stevkovski sto e karabinata, ja gradat Dva Brata Graditeli. Tie se firmata vo Zelezara sto izgradi dve zgradi. Od niv ocekuvam najevtina mozna gradba i izgled.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15067
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #895 Posted: 20-Apr-2021 at 14:22
Originally posted by MKDSTRUGA

Na blagoja stevkovski sto e karabinata, ja gradat Dva Brata Graditeli. Tie se firmata vo Zelezara sto izgradi dve zgradi. Od niv ocekuvam najevtina mozna gradba i izgled.


Ако си во прилика направи некоја фотка од тој дел,инаку изгледа доста евтино градат и со низок квалитет така делуваат зградите барем надворешно.Претежно повеќе го фаворизираат тој дел Гази Баба(Железара и Хиподром)
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15067
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #896 Posted: 27-Apr-2021 at 15:00
Некое ново градилиште во Скопје незнам каде локациски поточно

https://www.facebook.com/Nuni-Bau-
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15067
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #897 Posted: 24-May-2021 at 09:24
Моторни пили ечат на Водно, се сечат дрвја зад школото Кочо Рацин за изградба на нова зградаhttps://a1on.mk/macedonia/video-motorni-pili-echat-na-vodno-se-sechat-drvja-zad-shkoloto-kocho-racin-za-izgradba-na-nova-zgrada/?fbclid=IwAR3Lxhl8Wk8kbbl6lnfAzov526x7ZQuG-63pEs4TMxVB8YuS9vnRJMqfVe4
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15067
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #898 Posted: 27-May-2021 at 15:04
на Водно

https://www.facebook.com/Nuni-Bau-
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15067
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #899 Posted: 07-Jun-2021 at 13:54
На ул.Христо Смирненски близу Универзална,завршена пред отприлика една година но сеуште не е изгледа целосно комплетирана.

https://www.facebook.com/bunjakovets
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15067
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #900 Posted: 25-Jun-2021 at 17:27
Не сум баш сигурен но можно е да е проектирано за во Скопје

....
The Master and Margarita building

https://www.facebook.com/profile.php?id=100054243620184
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 4344454647 51>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.484 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.