build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 6667686970 208>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12625
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1341 Posted: 06-Apr-2016 at 18:28
Штосно
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12625
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1342 Posted: 06-Apr-2016 at 18:32
Спроти шампионче-Кисела Вода
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13834
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1343 Posted: 07-Apr-2016 at 18:17
Нешто што се гради во Пржино, изведувач е фабрика Карпош заедно со Градежниот Институт на Македонија.

Станува збор за новоградба која е во завршна фаза. Ако некој оди натаму, нека ја фотне (ако ја најде).

извор: http://fabrikakarpos.com.mk/?project=%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B6%D0%B8%D0%BD%D0%BE
За сè има вторпат
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2527
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #1344 Posted: 07-Apr-2016 at 23:16
а коливе на тротоар што се?
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 806
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #1345 Posted: 07-Apr-2016 at 23:58
Џабе кога се наоѓа во место кое се вика Пржино
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7658
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #1346 Posted: 08-Apr-2016 at 03:00
објектот исгледа солидно... уште да не беше на Водно супер ќе беше
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13834
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1347 Posted: 23-Apr-2016 at 18:16
Блиски Исток ли е, Пластичарска улица ли е...

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13834
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1348 Posted: 23-Apr-2016 at 18:23
До католичка црква:

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13834
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1349 Posted: 23-Apr-2016 at 18:37
Момин Поток[IMG]
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13834
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1350 Posted: 23-Apr-2016 at 18:37
Дебар Маало

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13834
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1351 Posted: 01-May-2016 at 21:37
Крњево

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13834
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1352 Posted: 01-May-2016 at 21:40
Нешто и од Дојран...

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12625
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1353 Posted: 06-May-2016 at 18:56
Спроти шампионче-Кисела Вода.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2576
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #1354 Posted: 06-May-2016 at 19:18
Уште една грозотија никната за 2-3 месеци.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12625
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1355 Posted: 07-May-2016 at 07:17
I toa na epten loso mesto ja napravija.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13834
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1356 Posted: 08-May-2016 at 20:02
Чаир

За сè има вторпат
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #1357 Posted: 18-May-2016 at 17:00


Прв станбен комплекс во Маврово


Од Виктор Кирјаковски -

May 18, 2016


До крајот на годината Маврово ќе го добие првиот станбен комплекс на површина од околу 6,000 метри квадратни и 105 апартмани за индивидуално домување.

Комплексот се наоѓа на надморска височина од 1.300 метри, оддалеченост од само 150 метри од ски-лифтовите и поглед на Мавровско Езеро.

Александар Смилковски, од компанијата инвеститор Пелагонија Гостивар, посочи дека станува збор за инвестиција од околу 3,2 милиони евра што ќе го направи Маврово одлична дестинација низ целата година за оние кои го сакаат планинскиот туризам.

– Целиот комплекс, со сите негови внатрешни и надворешни содржини, е направен според најсовремени стандарди и трендови за домување. Наместо да изградиме уште еден хотел, направивме комплекс на станови каде секој може да стане сопственик на стан во Маврово, изјави Смилковски.

Влатко Богоевски од Фортон, агенцијата за недвижнини одговорна за продажба на становите, при денешното означување на почетокот на продажбата, изјави дека целиот објект е енергетски ефикасен и располага со сопствена трафостаница, сопствен паркинг и дека квалитетот на становите е на високо ниво.

Посочи дека цените ќе се движат од 600 до 900 евра за метар квадратен.

Градоначалникот на општина Маврово и Ростуше Мукрем Мехмеди посочи дека со оваа инвестиција Маврово добива нов објект што ќе привлекува повеќе туристи и ќе овозможи еден нов модел на вложување со купување на сопствени апартмани.

Izvor: a1.com.mk
http://tvorbis.com.mk/?p=35193

Edited by kultuzin - 18-May-2016 at 17:00
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13834
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1358 Posted: 18-May-2016 at 17:51
на Рузвелтова...

во Козле

во КапиштецЗа сè има вторпат
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #1359 Posted: 18-May-2016 at 17:55
Ova vo Kozle mi se dopaga. Samo sivata boja na dolnite spratovi e promasena za moj vkus.
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2527
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #1360 Posted: 18-May-2016 at 18:48
станбената во Козле ми е бљак, куќата е топ.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 6667686970 208>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.797 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.