build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 7475767778 175>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #1501 Posted: 09-Feb-2017 at 21:36
Previous
 
Со секој поминат месец, зградава расте за отприлика 2 ката, барем од ноември 2016 е така.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1502 Posted: 10-Feb-2017 at 20:08
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8216
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1503 Posted: 10-Feb-2017 at 21:08

Ova nastel taftalidze li e?
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #1504 Posted: 10-Feb-2017 at 21:24
GROZNO
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2387
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #1505 Posted: 10-Feb-2017 at 21:34
Уште нешто од мојата прошетка низ Кисела Вода на 30 декември:

Оваа зграда ја гради Golden Art, а се наоѓа спроти паркот Шопен. Просечен изглед, ама барем добро е вклопена во околината. Со зградата од 1970ти/1980ти од спроти формира симетрична целина околу блокот А1 од 1964.

Kisela Voda by Ani.build, on Flickr

Kisela Voda by Ani.build, on Flickr

Kisela Voda by Ani.build, on Flickr

Kisela Voda by Ani.build, on Flickr

Kisela Voda by Ani.build, on Flickr
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2387
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #1506 Posted: 10-Feb-2017 at 21:38
Оваа, подолу по истата улица, би изгледала многу поубаво доколку ги усклади боите и се снижи за 2-3 ката.

Kisela Voda by Ani.build, on Flickr

Kisela Voda by Ani.build, on Flickr

Kisela Voda by Ani.build, on Flickr

Kisela Voda by Ani.build, on Flickr

Kisela Voda by Ani.build, on Flickr

Kisela Voda by Ani.build, on Flickr

Kisela Voda by Ani.build, on Flickr

Kisela Voda by Ani.build, on Flickr
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
team17 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 23-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 18
  Quote team17 Quote  Post ReplyReply #1507 Posted: 12-Feb-2017 at 17:45
Ул. Козара
Luna Kozara by Team 17, on Flickr
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1508 Posted: 12-Feb-2017 at 17:53
Добра фотка
За сè има вторпат
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7441
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #1509 Posted: 13-Feb-2017 at 04:50
настрешницата на последниот спрат вришти... абе не бе, не заслужуваме објекти со пристоен изглед ние
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1510 Posted: 15-Feb-2017 at 19:19
Станбена зграда во нас. Карпош IV

извор: https://www.facebook.com/konkrit55/
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1511 Posted: 15-Feb-2017 at 20:10
Некаде во Дебар Маало...извор: http://timing.mk/projects/16
За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2387
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #1512 Posted: 18-Feb-2017 at 13:06
Еве неколку урбанистички катастрофи кои ги најдов шетајќи го Скопје на Google Earth. Доколку се согласите можеме да отвориме нова нишка Проблем со новоградби и дивоградби.


41°58'46.75" N 21°26'32.82" E


42°00'01.39" N 21°23'23.80" E


42°01'01.64" N 21°26'22.53" E


41°59'56.81" N 21°24'13.98" E


41°59'13.04" N 21°27'17.71" E

Им посакувам многу среќа, успех и памет на новите градоначалници на Градот Скопје и неговите општини.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1513 Posted: 21-Feb-2017 at 17:51
Како скришно да прилепиш доградба и (речиси) никој да не забележиНа Пластичарска улица

Чаир (кај базенот и кај ул. Дижонска)За сè има вторпат
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #1514 Posted: 21-Feb-2017 at 20:04
Djole mesto da se macime so divogradbite vo Chair, Tetovo i kompanija moze pologicno e da pobarame nekoja legalna gradba. Odnapred vi posakuvam sreka vo baranjeto.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1515 Posted: 23-Feb-2017 at 18:44
Кисела Вода

За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2387
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #1516 Posted: 23-Feb-2017 at 19:24
Интересно како РОЈАЛ Васе може да изгради многу поубави згради од Свети Чифлиганец Градител...
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8216
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1517 Posted: 24-Feb-2017 at 15:17
Незнам што имаат во план да прават со Ново Маало. Пред некое време најавуваа 40 катници а сега смалија на 9-10 ката. Може сакаат како во Стар Аеродром да биде.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7441
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #1518 Posted: 25-Feb-2017 at 12:19
Originally posted by stef4o

Незнам што имаат во план да прават со Ново Маало. Пред некое време најавуваа 40 катници а сега смалија на 9-10 ката. Може сакаат како во Стар Аеродром да биде.
таман и таму супер ќе си дојдат кокошарнаци... креирани од луѓе кои се згадени од тоа како во социјализмот се градени станбени објекти во центарот на градот
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
team17 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 23-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 18
  Quote team17 Quote  Post ReplyReply #1519 Posted: 03-Mar-2017 at 12:34
Божанствено
Elena Luka
Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 625
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #1520 Posted: 03-Mar-2017 at 13:24
Hahaha

Ako go chitaat forumot im predlagam marketishki paket: ako go platish vednash stanot gratis nevestinski fustan i venchavka vo najubavata crkva vo gradot + ako se javite vo slednite 5 mintui zagarantirano mesto vo rajot...
Nareden zhivotot.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 7475767778 175>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.719 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.