build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 8889909192 102>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11015
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1781 Posted: 23-Feb-2017 at 18:46
Маџир Маало

За сè има вторпат
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3807
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #1782 Posted: 23-Feb-2017 at 19:01
Koja godina e ova gradeno mi lici na 1996
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1171
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #1783 Posted: 23-Feb-2017 at 19:24
Интересно како РОЈАЛ Васе може да изгради многу поубави згради од Свети Чифлиганец Градител...
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 640
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1784 Posted: 23-Feb-2017 at 20:06
Madzir maalo go unistija so vakvi grdotii,ne mi e jasno koj kupuva stan u ovakvi zgradi. Se nadevam deka ke nikne nesto moderno na toj trevnikot pred niv pa kolku tolku da gi prekrie. Inace gleam se rusat uste baraki i trosni kuki vo vnatresnite ulicki,kojznae uste kolku vakvi zgradicki ke niknat.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7023
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #1785 Posted: 24-Feb-2017 at 14:59
Originally posted by stef4o

Madzir maalo go unistija so vakvi grdotii,ne mi e jasno koj kupuva stan u ovakvi zgradi. Se nadevam deka ke nikne nesto moderno na toj trevnikot pred niv pa kolku tolku da gi prekrie. Inace gleam se rusat uste baraki i trosni kuki vo vnatresnite ulicki,kojznae uste kolku vakvi zgradicki ke niknat.
замисли ги сосема истите маркици и основи на куќите во Маџир маало, и после замисли по еден објект со оваа висина како на последната фотка, на секоја од нив... така ќе биде цела населба
еве не знам зошто, кога веќе мораа да градат кокошарници во Маџир маало, мораше да бидат со истиот грид како куќите, кој одамна не одговара на градот што се има формирано околу него
и онака цело маало се гради од почеток...
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 640
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1786 Posted: 24-Feb-2017 at 15:17
Незнам што имаат во план да прават со Ново Маало. Пред некое време најавуваа 40 катници а сега смалија на 9-10 ката. Може сакаат како во Стар Аеродром да биде.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7023
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #1787 Posted: 25-Feb-2017 at 12:19
Originally posted by stef4o

Незнам што имаат во план да прават со Ново Маало. Пред некое време најавуваа 40 катници а сега смалија на 9-10 ката. Може сакаат како во Стар Аеродром да биде.
таман и таму супер ќе си дојдат кокошарнаци... креирани од луѓе кои се згадени од тоа како во социјализмот се градени станбени објекти во центарот на градот
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Online Status: Offline
Posts: 298
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #1788 Posted: 25-Feb-2017 at 20:49
На Маџир Маало му се спрема Дебар Маало
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 640
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1789 Posted: 25-Feb-2017 at 21:39
Samo vo ekstremno grda varijanta. No mene mnogu poveke mi se dopagjaat zgradite niz debar maalo otkolku ovie. Ne velam deka niz debar maalo zgradite se so kojznae kakov izgled no ovie vo madzir maalo se epten utepani. Ko pred sto godini da se gradeni. Neznam kakva e vnatresnata rasporedenost i kvalitetot so izolaciite(ako voopsto ima takvo nesto)
Back to Top
team17 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 23-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote team17 Quote  Post ReplyReply #1790 Posted: 03-Mar-2017 at 12:34
Божанствено
Elena Luka
Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 466
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #1791 Posted: 03-Mar-2017 at 13:24
Hahaha

Ako go chitaat forumot im predlagam marketishki paket: ako go platish vednash stanot gratis nevestinski fustan i venchavka vo najubavata crkva vo gradot + ako se javite vo slednite 5 mintui zagarantirano mesto vo rajot...
Nareden zhivotot.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11015
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1792 Posted: 04-Mar-2017 at 15:54
Чудовиштето на Настел во Тавталиџе...

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11015
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1793 Posted: 04-Mar-2017 at 20:16
Во најава...

Комплексот БИСИ КАРПОШ е на ТОП локација во населбата Тафталиџе 1. На 50 метри од City Mall , на улица Лондонска бб.
https://www.facebook.com/PremiumBuildingSkopje/
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11015
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1794 Posted: 08-Mar-2017 at 19:04
Спорниот хотел/зграда на Водно, заедно со уште неколку новоизградени згради и комплекси последниве година-две...За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1171
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #1795 Posted: 08-Mar-2017 at 21:27
Оваа куќа во Кисела Вода е срушена, моментално никнува нов голубарник.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1840
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #1796 Posted: 09-Mar-2017 at 10:38
hotelov na vodno e ustvari "crkvata" sto sakaa da ja zastitat "vernicite" sto ja demoliraa opstina centar
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11015
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1797 Posted: 09-Mar-2017 at 19:25
АеродромЗа сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 640
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1798 Posted: 09-Mar-2017 at 21:40
Ovie vo Star Aerodrom li se?
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2370
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #1799 Posted: 09-Mar-2017 at 22:51
Да, таму се „лепотициве“.

Иначе, поради добро испланираните паркинзи т.е. нивното непостоење тротоарите на скоро реновираната Руди Чајевац се преполни со возила, а здравје ко ќе се пополнат сите станови очекувам и една врз друга да се паркираат.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1171
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #1800 Posted: 10-Mar-2017 at 00:21
Зошо не напраат подземни паркинзи? Згради у Скопје од 1964 имаат, а од 2017 немаат
Има некој закон у врска со ова?
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 8889909192 102>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.250 seconds.

Copyright ©2007 - 2017  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.