build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 8990919293 103>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1444
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #1801 Posted: 10-Mar-2017 at 09:43
И да има џабе, кај нас се може.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1337
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #1802 Posted: 10-Mar-2017 at 10:00
Originally posted by Staro Skopje

Зошо не напраат подземни паркинзи? Згради у Скопје од 1964 имаат, а од 2017 немаат
Има некој закон у врска со ова?


Сите згради се со подземен паркинг, „непаламудајте“ - што би рекол еден дотичен
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 640
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1803 Posted: 10-Mar-2017 at 13:13
Превземено од фб страната на Голден Арт


Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2370
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #1804 Posted: 10-Mar-2017 at 18:57
Originally posted by Obedineta Makedonija

Originally posted by Staro Skopje

Зошо не напраат подземни паркинзи? Згради у Скопје од 1964 имаат, а од 2017 немаат
Има некој закон у врска со ова?


Сите згради се со подземен паркинг, „непаламудајте“ - што би рекол еден дотичен


Kој што се продава по 1к евра квадрат.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11017
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1805 Posted: 10-Mar-2017 at 20:18
Во Шутка замок да имамhttps://www.flickr.com/photos/71piotr/33218431071/
За сè има вторпат
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1444
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #1806 Posted: 11-Mar-2017 at 14:21
Со каков народ живееме...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11017
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1807 Posted: 11-Mar-2017 at 18:38
Козле

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11017
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1808 Posted: 12-Mar-2017 at 18:12
Една нова зграда во Дебар Маало

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 640
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1809 Posted: 17-Mar-2017 at 19:07
Кисела Вода

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11017
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1810 Posted: 18-Mar-2017 at 12:49
На оваа локација, двокатната жолта зградичка е урната и на нејзино место се гради зграда, веќе е во фаза на карабина.

https://www.google.mk/maps/@42.003136,21.4175034,3a,89.9y,187.28h,81.91t/data=!3m6!1e1!3m4!1so96tBgsagatSx1vVmKpipQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=en

Вака треба да изгледа. Инвеститор е Луна Корпорација.

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11017
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1811 Posted: 24-Mar-2017 at 19:30
Кисела Вода, до пругата

За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1171
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #1812 Posted: 24-Mar-2017 at 19:51
Една од ретките нови згради што не се одвратни, барем што се однесува до локацијата. Кога ќе се средат фасадите на соседните згради уште подобро ќе дојде.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11017
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1813 Posted: 26-Mar-2017 at 20:23
Карпош, спроти факултетите (Машински, Електро итн.)

Edited by Џоле - 26-Mar-2017 at 20:25
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11017
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1814 Posted: 26-Mar-2017 at 20:24
Сопиште

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11017
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1815 Posted: 28-Mar-2017 at 17:25
За сè има вторпат
Back to Top
mirakuliks View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 06-Feb-2010
Location: Brisbane
Online Status: Offline
Posts: 749
  Quote mirakuliks Quote  Post ReplyReply #1816 Posted: 29-Mar-2017 at 00:16
Ова е нова или стара/реновирана куќа, бидејќи многу потсеќа на баухаус стил
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11017
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1817 Posted: 29-Mar-2017 at 09:28
На страницата на градежната компанија што ја изградила вели дека е завршена 2016 година.
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11017
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1818 Posted: 01-Apr-2017 at 12:44
Гевгелија

извор: Merace Real Estate Investment (фесјбук)

Edited by Џоле - 01-Apr-2017 at 12:46
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11017
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1819 Posted: 04-Apr-2017 at 20:28
Спроти гимназија Георги Димитров

Настел во Тавталиџенаселба Хром

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 640
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1820 Posted: 04-Apr-2017 at 21:19
Ogromno e ova zgradistevo na Nastel. Ne si ni zamisluvav deka vakvo nesto moze da nikne vo Skopje. Ke imaat so godini da prodavaat stanovi.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 8990919293 103>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.262 seconds.

Copyright ©2007 - 2017  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.