build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 9192939495 127>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11811
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1841 Posted: 15-Jun-2017 at 18:45
Дебар МаалоЗа сè има вторпат
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1880
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #1842 Posted: 16-Jun-2017 at 11:29
vtorava deluva simpaticno, a prvana mi e grozna
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1521
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1843 Posted: 22-Jun-2017 at 12:51
Ова е во Центар во непосредна близина на Корчагин и ПС Кисела ВодаBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11811
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1844 Posted: 22-Jun-2017 at 17:02
Нешто од Дојран, налетав на фејсбук на сликите, веројатно зграда со апартмани за издавање.За сè има вторпат
Back to Top
antigona View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16-Jan-2012
Online Status: Offline
Posts: 50
  Quote antigona Quote  Post ReplyReply #1845 Posted: 22-Jun-2017 at 23:27
Stef4o: da ne znaes slucajno koja firma ja gradi zgradata do Korchagin,odnosno poliklinikata na MVR?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1521
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1846 Posted: 23-Jun-2017 at 06:29

Ne znam,seuste nemaat postaveno tabla na gradilisteto,na kamionite stoese natpisot Basa kop. Mozebi ke postavat tabla otkako ke zavrsat so iskop i rusenje na okolnite kuki. Od tamu pominuvam pocesto pa dokolku ima promeni ke sliknam.
Back to Top
antigona View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16-Jan-2012
Online Status: Offline
Posts: 50
  Quote antigona Quote  Post ReplyReply #1847 Posted: 23-Jun-2017 at 11:59
Blagodaram Stef4o, pisi ako ne ti e tesko koga kje doznaes koja e firmata i voopsto povekje detali za taa zgrada vednas do ambulantata na MVR na Stiv Naumov (poranesna ul. Leningradska).
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1521
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1848 Posted: 24-Jun-2017 at 11:06
Денеска видов дека е ограден дел од тревникот кај НБРМ во Маџир Маало каде едно време најавуваа хотел,сега најверојатно ќе биде станбена зграда.Ќе поминам деновиве да сликам.
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1880
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #1849 Posted: 24-Jun-2017 at 13:55
да, станбена ќе биде, слична по форма на онаа аголнана у кисела вода ама помодерен изглед

Edited by xnx - 24-Jun-2017 at 13:55
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3794
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #1850 Posted: 24-Jun-2017 at 15:06
xnx имаш повеќе информации? Колку катови и сл.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11811
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1851 Posted: 24-Jun-2017 at 17:54
Бит Пазар

Јаја ПашаЧаир (кај базенот)

За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1403
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #1852 Posted: 24-Jun-2017 at 17:57
Лепенката на првата и третата не се лоши.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11811
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1853 Posted: 24-Jun-2017 at 18:20


Ха-ха, зградата од првата слика не е лепенка, една е, само левиот дел веќе добил фасада. Не изгледа лошо, едноставна е, а со оглед какви грдосии има во близина, навистина не е лоша.

Пријатно изненадување ми е зградата од последната фотка, во живо изгледа ептен добро, се гледа дека се потрудиле малку да избегаат од досаден изглед, типичен за новоградбите во Чаир.
_____________

Сега видов дека не сум ја објавил оваа симпатична зградичка од Козле:Edited by Џоле - 24-Jun-2017 at 18:23
За сè има вторпат
Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 362
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #1854 Posted: 24-Jun-2017 at 18:58
Зградата во Чаир кај базенот не е лоша за наши стандарди. А, ова „парче“ од Козле ми се допаѓа многу, потребни ни се многу повеќе вакви објекти.

Edited by Мартин - 24-Jun-2017 at 19:17
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3794
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #1855 Posted: 24-Jun-2017 at 19:14
Првата слика дава надеж дека може нешто убаво фа испадне!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1521
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1856 Posted: 28-Jun-2017 at 12:34
Еве ја претходно споменатата локација во Маџир Маало,неколку денешни фотки,сеуште нема поставено табла и нема никаква активност на терен.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1521
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1857 Posted: 28-Jun-2017 at 12:35
А кај поликлиника МВР веќе е направен голем ископ


Back to Top
antigona View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16-Jan-2012
Online Status: Offline
Posts: 50
  Quote antigona Quote  Post ReplyReply #1858 Posted: 28-Jun-2017 at 23:57
I se ushte nema aber za investitor i render za shto kje se gradi? Mislam na dupkava do poliklinikata na MVR?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1521
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1859 Posted: 29-Jun-2017 at 08:00
Денес ја поставија информативната табла. Станува збор за седумкатница а изведувач е Еуро Билдинг од Охрид. Може да отвориме нова нишка за објектот. Објектот на рендерот изгледа интересен.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1521
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1860 Posted: 29-Jun-2017 at 08:32
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 9192939495 127>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.438 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.