build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 193194195
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13719
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3881 Posted: 15-Jan-2022 at 17:45
Back to Top
mnb View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 16-Jan-2022
Online Status: Offline
Posts: 1
  Quote mnb Quote  Post ReplyReply #3882 Posted: 16-Jan-2022 at 12:32
Дечки, здраво.
Прашање, кој го гради објектот спроти порта Влае на самиот кружен тек? Никако не можам да најдам инфо во однос на инвеститор, градежна фирма. Само агенции кои ги продаваат становите. Има некој поопширни информации?

https://reklama5.mk/photos/big/0fee1b93-ce8f-433b-8582-b8d155bde261.jpg?a9c6b5b2-ca4c-49c9-9665-7ef537c53c8c
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13719
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3883 Posted: 16-Jan-2022 at 14:42
Originally posted by mnb

Дечки, здраво.
Прашање, кој го гради објектот спроти порта Влае на самиот кружен тек? Никако не можам да најдам инфо во однос на инвеститор, градежна фирма. Само агенции кои ги продаваат становите. Има некој поопширни информации?

https://reklama5.mk/photos/big/0fee1b93-ce8f-433b-8582-b8d155bde261.jpg?a9c6b5b2-ca4c-49c9-9665-7ef537c53c8c


Инвеститорот е од Гостивар,фирма ДЕА КОМ.
Ова е инфо таблата од градилиштето

Back to Top
Phiko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Aug-2020
Online Status: Offline
Posts: 134
  Quote Phiko Quote  Post ReplyReply #3884 Posted: 16-Jan-2022 at 16:22
Одма до локацијата во претходниот пост:


Back to Top
Phiko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Aug-2020
Online Status: Offline
Posts: 134
  Quote Phiko Quote  Post ReplyReply #3885 Posted: 16-Jan-2022 at 16:23
И уште две денешни од Карпош 4:Edited by stef4o - 16-Jan-2022 at 17:35
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13719
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3886 Posted: 16-Jan-2022 at 17:32
Originally posted by Phiko

Во Карпош 4

Рендерот од зградаваhttps://www.facebook.com/DominusStudio

Edited by stef4o - 16-Jan-2022 at 17:32
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13719
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3887 Posted: 17-Jan-2022 at 17:59
Објектот на Трим Љум(десно на фотката) во Кисела Вода од задната странаhttps://www.facebook.com/TERMO-Fasadi-BEJUS

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13719
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3888 Posted: 17-Jan-2022 at 18:02
Originally posted by stef4o

Originally posted by Phiko

Во Карпош 4
Рендерот од зградаваhttps://www.facebook.com/DominusStudio


Страничноhttps://www.facebook.com/TERMO-Fasadi-BEJUS-100647538298936
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13719
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3889 Posted: Today at 11:18
Иако одобрението за градење на објектот на „Диас Констракшн Билд“ во скопски Карпош е одобрено по усвојувањето на Законот за урбано зеленило, инвеститорот нема обврска да ги почитува новите одредби бидејќи барањето за градење било понесено пред да стапи на сила законот

Во парцелата во Кисела Вода каде што гради „Спектартермо“ се предвидени минимални 5 отсто за зеленилоhttps://doma.edu.mk/tehnosfera/borbata-za-urbanoto-zelenilo-se-svede-na-politichki-vic/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13719
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3890 Posted: Today at 11:38
Почнување некој нов проект во Дебар Маало незнам каде поточно(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13719
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3891 Posted: Today at 11:47
Итал Инвест,Ново Село,Ѓорче Петров

https://www.facebook.com/groups/1018208674926359
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13719
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3892 Posted: Today at 13:20
Прогрес ноември-декември 2021https://www.facebook.com/tehnogrupskopje/
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 193194195

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.877 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.