build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени и станбено-деловни згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени и станбено-деловни згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 181920
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15957
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #381 Posted: 21-Jul-2022 at 11:47
Станбена зграда По+П+3 во Скопје, 2022 година

https://www.instagram.com/rumen.inzenering/?hl=en
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15957
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #382 Posted: 23-Jul-2022 at 09:01
Планирано за некаде во Скопје

https://www.facebook.com/photo?fbid=542356507609472&set=pcb.542357474276042
Carpe diem
Back to Top
E777 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 21-Jul-2022
Location: Resen
Online Status: Offline
Posts: 7
  Quote E777 Quote  Post ReplyReply #383 Posted: 24-Jul-2022 at 17:43
Dali ima nekoj informacii za stanovite vo diamond of skopje dali vredi 2000e za m2 ?
Koga ke zavrshena 4 te bloka
Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 385
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #384 Posted: 25-Jul-2022 at 13:04
Дали некој има искуство со рентање на стан на странски дипломати? Колкави станови бараат, дали исклучиво во централно подрачје и колку одат кириите?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15957
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #385 Posted: 04-Aug-2022 at 15:22
Идеен проект за некој станбен комплекс но не е наведено за кој град е поточно затоа го постирам тука

https://www.facebook.com/PilasterArchitecture
Carpe diem
Back to Top
E777 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 21-Jul-2022
Location: Resen
Online Status: Offline
Posts: 7
  Quote E777 Quote  Post ReplyReply #386 Posted: 14-Aug-2022 at 15:47
Zdravo, stan vo prizemje vo centar (kaj univerzalna sala) vo ponova zgrada dali lesno se izdavat i dali se prodavat lesno ?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15957
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #387 Posted: 15-Aug-2022 at 17:33
Не знам каде е ова поточно во Скопје,проект Mirror Livinghttps://www.facebook.com/al.pan.1612
Carpe diem
Back to Top
Tooold View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 22-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 48
  Quote Tooold Quote  Post ReplyReply #388 Posted: Yesterday at 08:32
Originally posted by E777

Zdravo, stan vo prizemje vo centar (kaj univerzalna sala) vo ponova zgrada dali lesno se izdavat i dali se prodavat lesno ?


Здраво
Локацијата е атрактивна, ама на приземје ретко кој сака да живее дури и под кирија, кога има избор да живее повисоко.

Иначе генерално кај Универзална лесно одат

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15957
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #389 Posted: Yesterday at 09:33
ПРОЕКТ ЗА СТАНБЕНО -ДЕЛОВЕН ОБЈЕКТ ВО ДЕЛЧЕВОhttps://www.facebook.com/gpaarchitecture

Edited by stef4o - Yesterday at 09:59
Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 181920

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.